Září 2011

New York,aneb království věčné království..

14. září 2011 v 22:46 | Miška |  Úvahy
Co je charakteristikou tohoto města pro mě..? Dvě slova - krásné království.. Většina lidí si vybaví sochu svobody která je pro většinu zahraničních návštěvníků velkou hodnotou tohoto města,jiní si vybaví mrakodrapy které jsou v tomto městě nejvyššími na světě.. Já si ale vybavím úplně něco jiného - taxíky,mnoho světel a nádherná atmosféra tohoto spojeného království..
Jak už asi všichni jistě víte,New York je pro mě úžasné město ve kterém by chtěla bydlet nebo do něj aspoň koutkem oka nahlédnout.. K tomu abych tam ale bydlela bych potřebovala pár přátel ,mého kluka a rodinu bez kterých by to rozhodně nešlo.. Chtěla bych zažít to procházení ulicemi a pozorování lidí nastupujících do nádherným žlutých taxíků kterých je v tomto největším městě v USA plno! když říkám plno,tak tím plno myslím neskutečně moc..
Vždycky když jsi pustím písničku Empire State of Mind od Jay - z a Alicii Keys úplně se mi New York vybaví.. V noci přenádherné město plné světel které by člověk poznal i na míly daleko.. Ulice plné obchodů, a silnice plné takových těch žlutých taxíků ve mě vyvolávají kouzlo pořádného města..
Bydlet ve vysoké budově a mít výhled na tu nádheru je pro mě tím největším kouzlem toho všeho...
Co ale lidi na New Yorku odpuzuje (nelíbí se jim..?) - Někteří lidé jsou prostě závislí na přírodě,vesnici a smradu z kravína.. Tyto věci v NYC rozhodně nenajdete.. I já jsem taková ta vesnická vidlačka která měla vždycky nehorázně moc přání ale jenom půlka z nich se jí splnila (možná že ani to ne.. :DD).. Některým se nelíbí velká doprava,dalším ulice přeplněné všemožnýma (pro většinu zbytečnýma) obchodama.. Jenže tyto věci hold prostě do největšího města USA patří.. Bez nich by to město nebylo.. Možná tak nějaký zapadákov..
A co se na NYC nelíbí mě..? Na to neodpovím.. Protože žádná odpověď neni.. Jediný co mi vadí je to že bych se asi v celém New Yorku nevyznala a už na prvním kroku bych se ztratila.. Jinak je to krásné město kouzel které je mým věčným snem..<3