Duben 2012

Dříve byla příroda mocná, dnes je nemocná.

26. dubna 2012 v 19:21 | Girl in the purple scarf |  Úvahy
Radostná představa, že skončilo vyučování vás donutí k myšlence - je čas si odpočinout.. Sedět doma nebo spát vás moc netáhne, a tak popřemýšlíte o lese.. O lese, kde se vyskytuje tichá příroda, ve které je nejlepší si zarelaxovat.. NE každý ovšem tuto myšlenku bere doslova.. Pojďme si povědět něco více..
Procházíte se prašnou cestou, na které jsou poházené lístky zaschlého dubu, který se zrovna probouzí ze zimního spánku.. Posloucháte tichou, krásnou a tajemnou přírodu.. Posloucháte šumění listů, které vám mavájí na cestu, posloucháte brebotání ptáčků, kteří přilétli z dalekých teplých krajin.. Zamyslíte se nad tím, jak může na zemi něco tak krásného jako příroda existovat.. V dnešní době se většina lidí chová úplně jinak..
Ne každý využívá les pro relaxaci a odpočinek od jiného - otravného světa plného kouře a rušných aut.. Zajdete do hlubokého lesa a najednou vám radost z ticha zkazí pocházené odpadky a hromada pneumatik na zemi. Aneb takto vypadají dnešní jihočeské (možné že né pouze jihočeské) lesy.. Jelikož máme nevstřícné sousedy - nebo-li rakušáky, nemůžeme se divit nad tím jaký tento nepořádek dokáží udělat.. A teď z trochu jiného soudku..
PC, facebook, lide.cz , xteen a podobné, pro mě již nepotřebné stránky, po kterých denno denně brouzdá miliony dětí.. Takto vypadá jejich odpolední aktivita.. Odhodí tašku do kouta, usmějí se na svého miláčka co jim leží na stole a čeká až si ho dítě spustí... Takto jsem se chovala já, když jsem ještě jako svojí závislost měla facebook.. Dnes už bych tuto změnu neměnila.. O co ale jde? Znám pouze pár dětí, kteří si sbalý ruksak a vydají se na procházku do lesa.. Znám pár takových co hrají airsoft.. A pro mě je ten, kdo tuto zábavu jako je soft vymyslel bůh!! Děti se zabaví úplně jinak než jenom závislostí na PC a jiných nepotřebných věcech.. Vyběhají se a zařádí si na čistém vzduchu (pokud nehrají v růšném městě což je zakázané).. Dala bych cokoliv za to, aby se děti po škole rozhodly jít do lesa, a nechaly počítač počítačem..
Kdybych mohla, rozhodně bych vymyslela odpolední kroužek, třeba nějaké míčové hry, které by si děti mohly přijít zahrát pokud by se nudily nebo chtěly ze sebe vyběhat všechen svůj stres.. Ovšem, to by nesměly existovat sociální sítě, které tomu všemu brání. Brání jak lidskému mozku, tak i lidské demenci zlepšit si život něčím jiným..
Máte podobný názor? ---> komentáře :)

Nezbytně zbytečné k přečtení.

24. dubna 2012 v 21:15 | Girl in the purple scarf |  My diary
Hello..
Všem se omlouvám za mojí skoro stálou psací neaktivitu, ale jelikož jsou v tomto týdnu docela důležité testy na které se prostě musím naučit, se blogu teď méně věnuji.. Je sice pravda, že ho kontroluji každé dvě hodinky, ale bohužel je bohužel.. Zítra píšeme velkou písemku z příroďáku na tři stránky, z matiky píšeme ve čtvrtek čtvrtletní práci a v pátek velký test z chemie..
Jsem z toho tak trochu stresově na dně.. Jak se říká.. Nejsem nějaký pesimista, že bych hned říkala jé to bude hrozný atp.. Ale o tu matiku mi opravdu jde.. Navíc máme příští týdny strašně moc závodů, samý čtyřboje, fotbal a ještě ke všemu turisťák, který si okusím hned třikrát, jelikož jsem od těch hodných lidí tam na Rapšachu dostala divokou kartu.:)
A aby toho nebylo ještě málo, mám furt nějaký tréninky, hlavně fotbalu, mám nemocnou sister a poslední dobou mi není dobře, mám rýmu a tak dále a nedále.. Nebudu si na nic stěžovat.. Jenom že mě ta škola ke konci roku vždy pěkně štve a já už se jen a jen těším na prázdniny.. A asi nebudu jediná, že? :) Ještě že poslouchám klidného Stinga a popíjím ledový čaj.:)
A co jinak? Kdopak si z vás dá se svým milým pusu na 1. máje pod třešní? :) Budu jediná, kdo ano, nebo je tu další skupina lidí, kteří jsou také tak šťastní díky svému milému? :) Snad nejsem jediná, a nenajdou se tací jedinci, kteří jsou sami a jsou z toho nešťastní.. Rada pro vás. Radši toho pravého než debila, a když debila, tak radši volnost.. Protože kluk který vám za to nestojí vám prostě za to nestojí.:) Jsem to ale poradkyně.:D
Tak se mějte a smějte, a zase jindy, možná při příležitosti až mi přestane lézt učení za krkem, nebo také při příležitosti, kdy mi hodíte kytičku do hrobu a poslední věta kterou pronesete bude "Škola dělá divy"..:)
Vaše

Mauthausen - školní práce

21. dubna 2012 v 19:46 | Girl in the purple scarf |  Úvahy
Jelikož jsem musela napsat článek o našich pocitech z KT Mauthausenu do školy, chtěla bych se s vámi o tyto myšlenky a vzpomínky podělit.
Dveře autobusu se otevíraly, a my s nadšením cupitali po schůdcích ven. Naše unavená těla se těšila, ale zároveň bála na náš následující a nezapomenutený zážitek. Naše myšlenky a pocity byly smíšené.. Někdo se těšil a někdo se bál toho, co ho v následujících 2 hodinách čeká.. Jako první jsme navštívili informační centrum, ze kterého jsme se vydali přímo do koncentračního tábora. Naše kroky se táhly po pískovité cestě, která nás vedla do vstupní brány, kde dříve velká auta přivážela židy. Po krátkém úvodu jsme se jako skupinky vydaly do pokojů, kde židi přespávali a bydleli. Každý jen žasl nad tím, jak mohli žít za tak nepříznivých podmínek plných bolestivých mučení a ran. To, jak židé dopadali jsme mohli vidět na fotkách, které byly vystavené v různých místnostech. V našich hlavách se nám míjely divné myšlenky a sami sebe jsme se ptali, proč vůbec vojáci fotili těla těchto zmrzačených obětí.
Naše kroky vedli dolů, po kamených schodech do plynové komory. Někdo do této místnosti plné vzpomínek na to, jak byli židé mučeni nedokázal ani vstoupit. Pocit toho, co se před asi 70 lety dělo nás do této místnosti netáhl, ale přeci jen zvědavost ano. Každý z nás vycítil a v duchu si představil natěšenost lidí, že se po dlouhé době osprchují. Jejich radost se bohužel změnila v okamžiku, kdy místo teplé vody se spustil smrtící plyn, ze kterého málokdo vyvázl živý. Z plynové komory jsme postupovali dál do místnosti, kde se nacházeli pece. V těchto pecích se pálila těla mrtvých židů. Málokdo z nás věřil v to, co se tenkrát dělo. Nikdo z nás si nepřál být v té době, kdy se tyto příhody udály.
Když jsme vyšli ze vstupní brány ven, naše zvědavost nás táhla do kamenolomu. Dlouhé schody smrti nás unavily, a tak jsme udýchání sešli poslední schůdek a vydali se k jezírku, kde dříve umřeli stovky židů, kteří spadli z takzvané skály parašutistů. Se smutným výrazem na tvářích jsme poslouchali pár vyprávění od pana učitele Šafránka, který nám vyprávěl, jak dříve museli židi nosit těžké kameny. Pokud některý z nich přestoupil hranici smrti, byl zastřelen.
Unavení a smutní z toho, co se tenkrát dělo jsme se trmáceli po dlouhých schodech nahoru, kde nás čekal autobus, který nás odvezl zpátky domů.
Pro všechny tato návštěva pracovního koncentračního tábora bude navždy nezapomenutelný zážitek, ale zároveň smutná vzpomínka na to, jak krutá byla minulost.

I'm crazy girl in Velenice...!!

21. dubna 2012 v 11:04 | Girl in the purple scarf
Nevím jestli znáte píseň od Stinga - Englishman in New York - http://www.youtube.com/watch?v=d27gTrPPAyk&ob=av3e
.. Já jsem si tento název převedla do mého vzoru, jelikož můj sen jet do NY se prostě nikdy nesplní..
Po douhé době jsem vzala do ruky našeho rodinného Panasonica a můj přítel fotil spíše mne než abych fotila něco já.. A tak jsem vybrala ty nejlepší fotky, k tomu, aby jste se pokochali, jaký jsem amatééér..:)))

I set fire to the rain!!! :)) Samozřejmě ten déšť je upravený, včera bylo krásně, až na tu sexy bouřku..Mňam.:)

Trošku jsem si pohrála.. Kapka na mém oknu, na lístku a nakonec kniha My děti ze stanice ZOO..:))

Tajemné očko.. Jelikož jsem zastáncem hnědých "oček" , jsem pouze pyšná na to že já kupodivu dvě takové mám.:)


Něco na připomínku mých dětských let kdy jsem si zde jako malá vždycky hrála a skákala na tyto "žebřinky"..:)


Ještě teď jsem zastihla to moje oblíbené focení oblohy.:) Mám ráda pohled z okna na tohle kráásnéé..:) Sky is Over.
http://www.youtube.com/watch?v=GY9kQcWLvEM&feature=list_related&playnext=1&list=AL94UKMTqg-9D8UA-Br8zpIBrOZxObe1iB

P.S. - Dnes jsem chtěla po dlouhé době navštívit picnik.com!!! A on byla smazaný!! Naštěstí ho nahradili picmonkeym .. Tak mi spadl kámen ze srdce..:) (www.picmonkey.com)
Jooo a předevčírem jsem počítala návštěvnost - za 3 roky mi sem nachodilo 17681 lidiček!! Mám z vás radost.:)

Pryč s 3-letou závislostí.. A opravdu jsem to dokázala!

19. dubna 2012 v 19:32 | Girl in the purple scarf |  My diary
Každý je na něčem závislý.. Jeden je závislý na alkoholu, druhý na cigaretách.. Ovšem ten třetí, dokáže být závislý klidně i na sociálních sítích, jako je například FACEBOOK.. Já jsem jedna z těch, co je (spíše byla) závislá na Facebooku..
Asi každý z vás zná ten pocit, když přijde domů ať už ze školy či z venku, hodí tašku do kouta, sedne k PC či notebooku a první co udělá - zadá do vyhledávače stránku facebook.. I já jsem taková byla. Trvalo to cca 3 roky, postupně jsem byla na facebooku závislá více a více.. Přidávala jsem na zeď různé své osobní fotky, a zveřejňovala mé osobní údaje.. Po té, co jsem shlédla filmy, které můžete vidět na stránce www.seznamsebezbecne.cz , jsem změnila názor na tento velice známý a pro někoho velmi důležitý - virtuální svět.. Kdybych neměla přítele, se kterým trávím hodně času a tím pádem mi na PC nezbývá čas, bych u "Facu" strávila klidně i celý den, bez ohledu na to jestli nad mými fotkami onanuje nějaký "úchyl" a snaží se mě ukořistit nechutnými zprávami.. Musím přiznat tedy to, že mi ještě nikdy nikdo tohle nenapsal, ale myslím si, že kdybych neměla v políčku stav zadané to, že jsem zadaná, asi by to v nejbližší době udělal..
Se stránkou seznam se bezpěčne mě seznámil můj učitel na informatiku, matiku a fyziku, který se tyto věci jako například sexting apod. zajímá.. Snaží se tím, že rozdá žákům adresy této stránky varovat co nejvíce lidí, aby si na zvěřejňování svých osobních údajů dali pozor, nebo aspoň přemýšleli nad tím, jestli opravdu chtějí zveřejnit to, co se může roznést celému světu.. Pokud jste si povšimli výše uvedeného pojmu "sexting" asi pár z vás nebude vědět co to vlastně znamená.. Chating.. to možná budete znát ze sociálních sítí, jak už bylo zmíněno např. facebooku.. Sex všichni 100% budete vědět co je.. Když si tyto dva pojmy dáte dohromady, vznikne vám z toho sexting.. Což znamená něco jako sex po internetu, nebo sex po telefonu.. Proč ale o tom mluvím? Aby jste si ze mě vzali příklad! Čtěte dál..
Po shlédnutí filmu Seznam se bezpěčně 1 , teď už vyšla i 2 musím podotknout, že to, co se obětím sextingu a znásilnění stalo, by nechtěl zažít asi nikdo z nás.. A proto jsem si smazala mojí 3-letou závislost nazývanou Facebookem. Je sice pravda, že nejsem v kontaktu s lidmi, ale proč si s nimi psát když je vidím druhý den ve škole? Existuje telefon, přes který se dá domluvit a jen tak vám na vaše údaje přes mobil nikdo nepřijde..
Tím chci ale říct, že dávat své osobní údaje na internet není až tak bezpěčné.. Každý z vás si možná teď říká, že by žádnýmu takovýmu úchylovi neodepsal. Ovšem ten chlap (žena) na to jde velmi, mohu i říci - špičkově.. Je v tom tak "vytrénovanej", že vás s jeho zprávami stáhne do světa, kde vám bude připadat jako bezvadný muž, se kterým by jste se mohli sejít.. A co bude následovat až se sejdete s takovýmto úchylem, to už si každý z vás domyslí.. Ve většině případech jde o znásilnění, a to už si myslím, že je překročení té nejnebezpečnější hranice...
Proto doufám, že každý, kdo si tento článek přečte si aspoň trochu ze mě vezme příklad.. A ten, kdo si smaže facebook jako já kvůli bezpečnosti bude pro mě král.. :)

Not special..

14. dubna 2012 v 20:53 | Girl in the purple scarf |  My diary
So.. How are you? :)
Já .. Děsně unaveně.. Zkuste si spát celý týden pouhých 24 hodin.. Každý den jsem naspala max. 6 hodin.. A to, že jsem spáč hodně velký. And news? :) Ve středu jsem byla na závodech (turistických).. Byla jsem první a postoupila do mistrovství jihočeskýho kraje, které se konalo dneska a skončila jsem 6. Příští sobotu si jedu do Pacova tento výsledek opravit abych mohla na semifinále mistrovství republiky.. Snad se mi to podaří.. Jelikož já, jako šikovný člověk jsem napsala dřeviny tam kam jsem neměla, měla jsem jak jinak než 6 trestných minut.. Jinak bych mohla možná že i postoupit... Ach ta moje nešikovnost.. No jsem ale pyšná na to, že jsem dneska na trati byla pouhých 17 minut, což je zlepšení o nějakých deset minut oproti minulejšku kde jsem běžela nějakých 27 minut..
Včera jsem byla s M. (www.missvalo.blog.cz) venku.. Nakupovali oblečení, a já jsem si udělala radost penálem Emily strange.. Jinak jsem hrála fotbal, běhala a dělala kraviny venku.. I když nám počasí nepřálo, nic mi nebránilo v tom si dny užít.. Teď už jenom čekat na ředitelské volno a parádně se prospat...
Omlouvám se všem za to, že nepřidávám články.. Ale kvůli mý vyčerpanosti kterou zavinila má nespavost na to nemám ani sílu, a ani žádné nápady.. Mějte se kráásně a zase někdy jindy..:PP
A teď něco pro zasmání.:)
First..:)))

With my darling (sister).. We look like twins.. <3


Už jste někdy hráli fotbal v ponožkách?? Pokud se pozorně podívate na fotku uvidíte, že na světě se přeci jenom tací lidé najdou..


Bolestivé bojování o obsazení prvního místa.. Mise splněna.:)


I'm handy girl.:)

9. dubna 2012 v 19:26 | Girl in the purple scarf |  My diary
Jak jste se měli celý Velikonoční den? :) Já naprosto báječně.
Na to, že by se každá holka na dnešek neměla těšit, jsem se já docela i těšila.. Jak logické.. Strašně moc dlouho si slibuji, že v jeden den si prostě půjdu zaběhat.. Jelikož mne čeká, opravdu hodně závodů naráz, hold jsem to musela překousnout, a svůj slib jsem po dlouhých měsících čekání splnila.. K mému úkolu se přidal i můj přítel, a naštěstí jsme se ho zhostili skutečně báječně.. Nejen že jsem doběhli až úplně do cíle, ale představa že mě bude bolet můj broken kotník mne obešla a já běžela bez jakýkoliv problémů.. Kupodivu..
Poté jsme šli s mým přítelem na hřiště a chvilku si kopali s jeho bratrancema... V pět jsme si šli zakopat už jen my dva, a musím říct, že je lepší osobní trenér než nějaký učitel! :) Protože budeme hrát brzy turnaj ve fotbale, musím se přece nějak natrénovat.. Dokonce jsem se odnaučila kopat špičkou a kopu buď "placírkou" nebo nártem.. Dokonce jsem mu střelila pár gólů, a to se musím opravdu pochválit, jelikož on jako malý byl sám brankářem a vychytal góly i od dospělých chlapů.. Hold jsem šikovný člověk.:) Soooo..
Jen tak, aby jste mi věřili, že nekecám!! :)
Jinak.. Před pár dny jsem vytvořila video pro kámoše a přítele, jelikož mají rádi airsoft, musela jsem zdokumentovat jejich vypatlanost.. Takže, pokud to někoho zajímá, můžete se podívat..:)
Vaše

A blábláblá..

9. dubna 2012 v 9:30 | Girl in the purple scarf |  My diary
Takže.. Přeji všem Hezké Velikonoce, i když pro mnohé z vás moc hezkým asi nejspíše nebudou, kvůli některým koledníkům co koledují už v 8 ráno.. Dobrá přidávám se k vám, mě to dosti leze na nervy..Ale tak co, těm co nechci neotvírám a těm co chci otevřu, jelikož po mě nechtějí žádnou koledu, ale přišli jen tak z čista ze srandy..;)
I já jsem předminulé roky byla koledovat, ovšem ne tady ve městě, ale na vesnici s mýma kámoškama..:) Na to, že ta vesnice byla malinká si myslím, že 3 plné koše byli hooodně dost, možná až přebytek..:)
Takže naposledy PŘÍJEMNÉ VELIKONOCE. :)


Ocitnutí v jiném světě..

9. dubna 2012 v 0:03 | Girl in the purple scarf |  Úvahy
Když otevřu knihu, je to jako kdybych otevřela okno do jiného světa.. Je to jako naklonění se nad hromádkou spojených fantazií do jednoho smyšleného příběhu.. Je to jako převyprávění svých vlastních myšlenek, které spisovatelka v jednu chilku má.. I já jsem malá neprofesionální spisovatelka.. Mám blog, a píšu na něj neprofesionální, mnou napsané a pěkně nudné články se špetkou nudné srandy..
Číst jsem začala asi před 2 rokama.. Dřív pro mě moc knížky neznamenali.. Nebavilo mě to.. Radši jsem běhala venku s kámoškama, než abych doma ležela nad rozečtenou knihou a projížděla očimi pár černých řádků.. Je mi jedno, co čtu.. Ať už je to dobrodružný, či romantický příběh, vždy si dokážu děj v představách domyslet.. Dokážu si představit to, jak má oblíbená představitelka si dává posední zlatou dávku která poslední nebude (My děti ze stanice ZOO).. Dokážu si představit, když vlkodaci jí maso živé dívky (Mrazení - Děkuju M.) ..
V poslední době jsem na knížku ani nesáhla.. Spíše se věnuji mému blogu, který stejnak málo kdo navštíví, a nikdo ho ani neookomentuje.. Ale tak.. Koho by bavilo, číst kecy dívky co mluví jenom do zdi?
Po pravdě.. Hodněkrát jsem si představovala, jaké by to bylo, otevřít okno a vidět svět podle mých představ.. Ovšem když ho otevřu, mé představy se nevyplní.. Místo rozzářeného a osvětleného New Yorku se před mýmy očimi objeví barevné baráky a zakouřené město.. Nezajímavé.. Nedokonalé.. NE podle mých představ..
Chtěla bych se jednou ocitnout na místě jedné příběhové bytosti.. Chtěla bych se ocitnout v příležitosti, která by se mi nejvíce zlíbila.. Chtěla bych se ocitnout na vysoké škole v Americe a dostávat na Kupidův den růže od mých kamarádek.. Chtěla bych zažít pořádnou párty, ovšem bez alkoholu a cigaret.. Chtěla bych se ocitnout na ulici plné lidí a zažít ten pocit dívat se na plno žlutých taxíků.. Proč vám ale o tomto povídám? Protože toto všechno je fantazie, kterou dostávám díky četbě jakékoliv knížky..
Nedokázala bych mít blog, kdybych neměla fantazii.. Každý bloger musí mít představu o tom, co má napsat.. Musí mít fantazii dost velkou na to, aby napsala jakékoliv slovo, resp. větu..Je těžké psát bez bujné fantazie a s hlavou plnou zbytečných věcí.. Je těžké psát ve stresu.. Aspoň v mém případě.. Píšu naprosté nesmysli a každé slovo musím pětkrát opravovat..
Ovšem, když máte fantazii, dokážete napsat článek za 10 minut, a to jen tím, že vypíšete to, co máte na srdci..

Nejsem rasista, ale nesnášim je..

7. dubna 2012 v 18:47 | Girl in the purple scarf |  Úvahy
Ani nevím, jestli je dovoleno toto psát na blog.. Snad ano.:D
Nevím, jak si každý z vás přebral titulek, nebo jak ho každý z vás spíše pochopil.. Ano, správě.. Jedná se o romi a jejich převelice "slušné" chování..
Bydlím v tomto (resp. ve Velenicích) celý můj život..Nikdy jsem nezažla stěhování, nikdy jsem nezažila ten pocit jiného prostředí (pokud se nejedná o přestoupení ze školky do školy).. Bydím na jednom a tom samém místě celý život.. Vždycky, skoro vždycky jsme měli nad sebou slušné sousedy (pokud se nejednalo o chlápka který by hoodně vekým fanouškem fotbalu).. Ovšem.. Asi 3 roky tady zažíváme docela záživný teror, který bych vám jako sousedy nepřála.. Ano, jedná o nehorázně nesušný romy.. Víte jaké to je vstát o víkendu v půl 8. jenom kvůi tomu že oni - dupají, řvou, brečí, zpívaj, tancujou, a poslouchaj toho 50 centa ceý dopoledne na plný volume.. Nic hrozného.. Nebo né aspoň tak hrozný jako když nám jejich známý vlezl jen tak do bytu, a křišel kde je Milan..
Ovšem pokud takovýto (á tomu říkám teror) potkáte na každém kroku ve Velenicích, není to zrovna nejlepší pocit.. Ještě když jdete na nákupy a máte docela dost peněz v kabelce.. Přijde mi, jak kdyby jsme byli snad jediné město na jihu čech které tohle zažívá.. Nebo spíše idé v něm..
Když na nás jedna romka křičela, že je diskriminace když jsme tomu "romovi" řekli cigáne, pak tím pádem mi řekněte co je teda to nadávání typu "ty bílá hubo"..Jelikož jsem byla o nich jako malá slovně napadena, mám s tim docela i dost velké zkušenosti..
Nic bych proti nim neměla, kdyby nedělali bordel ve městě, nešel z nich neskutečný strach a neokrádali a nenapadali by lidi.. Ale takhle, když toto se děje každý den (skoro) .. Co si o tom mám pomyslet.. Jedině to, že pepřák nebo teleskopický obušek (jako že já ho pro jistotu mám) by se šiknul..Nejen že by jste každého, kdo vás takto napadl vystrašil, ale kdyby vám nějak ublížil, nemusíte se bát toho jakkoliv fyzicky zasáhnout..
Neříkám, že tento "bordel" dělají pouze romové.. Ovšem v našem městě ano.. Opravdu nevím, jak je to v ostatních městěch, ale já si myslím, že daleko to od našeho případu doopravdy nemá..
Co mě ale úúplně nejvíce vytáčí? Sociální dávky pro ty, co mají nedostatek financí.. Já být tam nahoře, jako ti co jsou tam dnes, zrušila bych je. Vím, že asi není přijemný být bez peněz, ale můj názor je takový, že školu měli brát jako věc, která by se neměla odhodit - tím pádem by dostali práci a nezůstali na dávkách.. O to více mě rozčiluje, když si stěžují, že dávky nedostávají.. Ať jsou vůbec rádi, že jim na takové dávky přispíváme daněmi.. A když nejsou ani s tímto spokojení, tak ať táhnou tam, odkaď přišli..
Pokud máte podobný, nebo aspoň jiný názor --> komentář.:)