Červen 2012

Šťastná..:)

27. června 2012 v 20:07 | Girl in the purple scarf |  My diary
Nazdárek. Po krátké době zdravím, tentokrát se skvělou náladou a díky bohu štěstím v hrsti. Mám za sebou naprosto nejdůležitejší testy a akce, ze kterých jsem měla ty největší nervy a trémy. Ovšem to už nebudu omílat pořád dokola, jelikož to vše už moc dobře víte. Dneska jsme byli s třídou a ostatními na Nových Hradech, kde jsme prezentovali prezentaci týkající se ŠVNS. Tedy projektu, který jsme tento a ještě příští rok absolvovali. Prezentaci jsme dělali na rychlo, ale i přes ten všechen strach jak to vše dopadne jsme jí zvládli. Zároveň jsem ráda, jelikož mi přišel dárek k narozkám pro mojí kámošku, který vám ukážu až po tom, co jí ho předám a také jsem objednala dárek pro mojí další drahou kámošku, tedy Mafush - ano vím, že si to čteš :D , který byl měl přijít až v pondělí takže si počkám až na její oslavu narozek, kde jí ho předám. :) Jsem naprosto nadšená, že mý přátele si na mne předčasně vzpoměli a dali mi k mým nastávajícím narozkám krásný dárky, ze kterých jsem měla ohromnou radost. Fotky dám až bude čas.:) Teď to vše píšu děsně na spěcha, protože musím zajistit ještě spousty věcí týkajících se zítřka - tedy candrbálu, který se bude konat na školním dvoře a je to jakési zahájení školního roku. Každá třída má svojí vlastní barvu triček, dnešním rokem máme černou. Jelikož mi Mafush dala k narozkám černé tričko si k nim vezmu černé legíny. Ty ale nejdříve musím zašít, jelikož mám na zadku díru.:D
A co vše za články vás ještě čeká? Jelikož 1.7. budu s mým přítelem rok o něm napíšu pár slov, také se chvíli zamyslíme nad tím, jaké je lepší přátelství (jestli falešné či pravé) a popovídáme si o tom, jaký byl svět předtím, než do něj vrthl Facebook. :)
Vaše Miška.<3

Deodoranty + tělové a pleťové krémy

25. června 2012 v 20:03 | Girl in the purple scarf |  Tipy & rady, recenze
Hey.:) Opravdu nejsem jednou z těch, kteří tráví hodiny před zrcadlem a přemýšlí jak se tentokrát namalovat. Tentokrát nepůjde o šminky ale o kosmetiku jako jsou krémy a deodoranty + voňavky. Nejsem moc dobrá na to radit ostatním co se týče kosmetiky apod., ale i přesto bych vám ráda ukázala, jaký deodorant a jaký krém jsou podle mě tou nejlepší volbou.
Nejdříve začnu asi kosmetikou, kterou nejméně používám, nebo mi zrovna nesedí.
1. - Deodorant Rexona. Deodorant je lehce sehnatelný za slušnou cenu pohybující se kolem 60,- Kč. Nespokojená jsem byla hlavně s jeho vůní a po použití zanechával bílé fleky, což je u černých trik dost velkou nevýhodou.
2. - Tělový krém naturals od Avonu s vůní jahod. Sehnat se dá asi pouze po internetu nebo pomocí objednávky přes časopis, což je skoro u všech kosmetik této značky. Nespokojená jsem byla s cenou a také vůní, kterou krém měl. NA druhou stranu byla díky němu hebká pokožka, což je jeho velkým plusem.
3. - Krém od Nivei. Taková ta stará klasika, tento krém používá moje babička doteď.:) Výhodou je jeho rychlá dehydratace pokožky, když jej např. nanesu na místo, kde mám sedřenou kůži od smrkání.
4. - Voňavka Love Trap od Chupa Chups. Krásná vůně, vysoká cena. To je snad jediné hodnocení této voňavky. Musím podotknout, že tato toaletní voda byla vůbec mojí první.:)
Přesouváme se k další části, ve které najdete pouze mé oblíbené voňavky či krémy.
5. - Voňavka Royal Desire od Christiny Aguilery. Krásně voní. Prodává se spíše jako dárková souprava spolu s malým tělovým krémíčkem a šamponem, který voní úplně stejně jako voňavka. Lehce sehnatelný. Spíše v obchodech jako je H&M apod.
6. - Voňavka Secret Fantasy Star od Avonu, které nádherně voní a oslní každého kluka, který kolem vás projde. Proto rada pro ty co jsou nezadané - tato voňavka opravdu oslní! :) K ní je jako malý dáreček přidaný řetízek s malou hvězdičkou. Cena kolem 200,- Kč což se mi zdá docela dost. Ale Avon je Avon..:)
7. - Pleťový krém proti akné Aknestop od značky Ryor. Díky tomuto krému mi zmizely skoro všechny pupínky na pleti a moje pleť se zdá být svěží !! :D
8. - Tělový krém Naturals od Avonu s vůní vanilky. Překrásná vůně, rychlá dehydratace pokožky, nízká cena.:) Tento produkt nepotřebuje hodnotit záporně.
9. - Deodorant Play It Sexy od Playboye. Můj každodení deodorant. Pokud jej nebudete stříkat pár cm od trička, bílé skvrny zanechávat nebude. Vydrží dlouhou dobu a jeho cena se pohybuje kolem 70-80,- Kč.
To je ode mě vše, doufám že jsem vás trochu inspirovala a teď s radami zase chvíli "voraz"..:D

Nic záživného

23. června 2012 v 22:02 | Girl in the purple scarf |  My diary
Ani nevím o čem psát, nic mě v poslední době nenapadá. Vše důležité ve škole mám naštěstí za sebou a teď už se jen mohu těšit na dobré vysvědčení, které bude možná že i lepší než to v pololetí. Mojí kámošce, která mě držela nad potopením se ve špatných známkách ve škole jsem k narozkám obejdnala z netu krásný dáreček, který dostane v pátek na vysvědčení. Má totiž kousek po mě (o prázdninách) narozeniny. Co se týče blogu mě napadají spousty článků, ale zatím jsem se k nim nějak nedostala. Buďto nemám čas, nebo jsem opravdu unavená. Už to potřebuje pořádný dvouměsíční odpočinek a dostatek času na blog. Doufám, že počítáte s né moc velkým počtem článků, jelikož prázdniny jsou prostě prázdniny. Je to období, kdy každej normání člověk nemá na počítač ani pomyšlení.
A co se týče prázdnin zatím žádné plány nemám, akorát to že chceme s mým přítelem jet na chalupu jeho taťky, a také na chalupu naší, kde už jsme jednou byli. Moc jsme si to užili a pokud jste četli můj předposlední článek asi víte, co vše jsme za ty dva dny zažili.
Den co den pročítám blog Ladyvanilky, a i když je to snad ta nejmladší a nejpopulárnější česká blogerka neznám ani jeden důvod, proč tak strašně moc slavná je. Kvůli jednomu videu okopírovanému z youtube, které se týká žádosti o ruku? Nebo snad okopčených citátů ze všech možných stránek?... Jedno ovšem Ladyvanilce závidím a to jedno je její popularita. Být takto populární se blogu věnuji mnohem více a vymýšlím spousty jiných nápadů na článek než jen pouhých pár milostných citátů. O to více se mým oblíbeným blogem stal blog Hogrety (www.hogreta.blog.cz).. Nejen že z této holky vyzařuje naprostá uvolněnost a krásná obyčejnost v těle jedné holky, ale také její články jsou naprosto srozumitelné a s každým jejím názorem naprosto souhlasím. Doufejme, že hogreta se stane jednou také tak slavnou, jako je Ladyvanilka, která si slávu ani nezaslouží. Já to prostě Hogretě přeji.
Poslední dobou jsem až moc nervní. Dnes jsem byla nervní tedy extrémně až jsem přemýšlela o nějakém léčení. :D Jsem takový psychoušek.:D Absolutně vůbec nechápu příčiny toho, jaká jsem. Snad se to zlepší a na prázdniny budu ok! :)
Mějte se krásně :)

Co se stalo i nestalo.

18. června 2012 v 19:33 | Girl in the purple scarf |  My diary
Asi znáte poslední školní týdny plné otravných testů, které jsou pro vás poslední možností jak si opravit známky. Asi proto se blogu nevěnuji. Jelikož potřebuji dobré známky na mojí budoucí školu, snažím se vše dopilovat tak, jak bych si asi nejspíš přála. Je sice pravda, že nejsem až tak moc šikovná na školu, ale moje kámoška se kterou sedím v lavici mě inspirovala k tomu dosáhnout výsledků takových, o kterých jsem vždycky snila.. Už jenom průměr se mi za tento rok v 1. pololetí zlepšil. Minulý rok jsem v 2. pololetí měla průměr 1,75, tento 1,35. Všechny ty úplně nejhorší písemky jsem zvládla, až na matiku, kterou jsem pekelně pokazila a dostala jsem za tři. Je ovšem smutné to, že pár mých spolužáků se s tím nes*ali a vypočítali vše na kalkulačce a dostali za jedna. No jo... Asi nemám být tak blbá a neštvat se s počítáním, který zabere všechen čas. Aspoň mám dobrý pocit z toho, že jsem nepodváděla.
O víkendu jsem se po veeeelice dlouhé době byla podívat na chalupě s mými rodiči a tentokrát i s mým přítelem, bez kterého bych tam asi nejspíše nevydržela. To bylo asi tou největší příčinou proč ho rodiče pozvali. V přírodě, ve které byla chalupa krásně zahrabaná jsem si odpočinula od hnusného města a připoměla si všechny ty zážitky, které jsem jako malá prožila v blízké vesnici. Dříve jsem psala jsem o mých nejlepších kámoškách Klárce a Klaudě, které jsem kvůli jejich soustředění nemohla navštívit. I tak jsem byla ráda, že jsem viděla spousty dalších lidí, které jsem přes rok neviděla. Věřte mi, že rok je pro mě dlooouhá doba. Byli jsme se podívat ve Veselí nad Lužnicí po městě, kde se konali asi trhy. :D Dala jsem si po dlouhé době cukrovou vatu a trpěla bolestí mých debilních zubů. Celý víkend byl moc fajn, a tak se můžu těšit i na ty nastávající. O prázdninách máme s přítelem v plánu jet tentokrát na chalupu s jeho taťkou a věřte nebo ne, už teď se nemůžu dočkat. Doufejme, že nám počasí bude přát jako teď a odpočinu si tak, jako tento víkend.
Dneska se konala školní olympiáda, kterou nenávidím už jen kvůli tomu, že sport, který mi tenkrát šel už nemám bohužel v krvi. Nejen že jsem neměla zpevněné kotníky kvůli tomu že jsem si je vyvrkla, ale také jsem chcípala (a asi jsem nebyla jediná) nad tím hnusným, otravným vedrem. I tak jsem udělala vše pro to, abych nahnala třídě body. 4 hodinky potom jsem si dala Beach volejbal a celý ten den zavrhnu učením se anglických slovíček z dubna, května a června.
V plánu mám asi na víkend pískovnu, tak doufejme, že nám bude přát počasí. I když bude pískovna teplá jako kafe.:)
P.S. - taky se těšíte tak moc na dnešní, večerní, slíbené, silné bouřky doprovázené kroupama? Já děsně.:)

Turistický závod Lovosice

13. června 2012 v 18:11 | Girl in the purple scarf
Hey.. Jelikož jsem musela psát opět do školních listů, což je pro mne velkou ctí, jelikož jak víte jsem na psaní závislá a miluju ho..<3 Ukážu vám opět článek o turisťáku v Lovosicích.:) Omlouvám se za mojí neaktivitu, ale až to všechno školní bláznictvo skončí tak se vám budu plně věnovat.:)
V minulém čísle Školních listů jste si mohli přečíst článek o Turistickém závodě ve Frýdku - Místku. Jelikož jsme byli v 1. semifinále České republiky velice uspěšní a každý z nás se dostal do poloviny žebříčku běžících, jsme se nebáli tento závod znovu zopakovat. Tentokrát se ovšem běžel v Lovosicích na severu České republiky blízko Ústí nad Labem. Musíme uznat, že tento závod, nebo spíše 2. semifinále České republiky bylo opravdu velice vysilující, možná že i více než to předešlé. Né každému z nás se danná trať běžela dobře a ne každý z nás trať dobře udýchal. Při pohledu z dálky jsme viděli vysoký kopec, kterým bohužel vedla naše trať. Jelikož jsme z velkého kopce mohli zpozorovat samé továrny, nazvali jsme tento závod závodem chemickým. Nejen, že nám kouř z továren vadil v dobrém tempu dýchání, ale také nemoci, které si většina z nás přivezla nás opravdu vysílily. Ovšem ani to nám nebránilo v postupu do finále České republiky. Marek Zimmel a Sandra Švecová s velkým úspěchem postoupili a my jim budeme pevně držet palce ve finále!
Cestou zpátky jsme si mohli všichni prohlédnout horu Říp, takže tento výlet byl také trochu s botanikou a historií zároveň. Při přojížďce Prahou nám nic nezabránilo se zastavit v nákupním centru Chodov, který byl jakousi odměnou za naše vydatné výkony!

Čím je mi kniha?

5. června 2012 v 19:40 | Girl in the purple scarf |  Úvahy
Ve čtvrtek píšeme slohovku, čtvrtletku z matiky a jsem zkoušená ze zemáku. V pátek píšem z ájiny. V pondělí pololetku z češtiny, ve čtvrtek z literatury a v pátek diktát. Ano, je to děsivý. Přeci jen potřebuji schválit návrh na mojí slovhovku, jejíchž tématem je "Čím je mi kniha?".. Měli jsme ji psát ve formě úvahy.
Vstup do knihovny, knihkupectví či jiné říše knih je jako vstup do úplně jiného světa. Světa, kde lidé žijí pouze fantazií, která jim je donášená od knih. Čtení je jakási hromádka různých fantazií spojených do sebe, z nichž vyjde jeden ať už napínavý, nebo dobrodružný příběh.
Pocit, který mám při čtení knihy je velice zajímavý. Vnímám především černá písmenka na bílé stránce, díky kterým si dokáži příběh představit. Nevnímám okolní svět, kterým žiji každý den. Vnímám svět, který je pouze v knize. V myšlenkách se mi míjí všechny děje sepsané do jednoho příběhu. Stránky, které pomalu otáčím mi dovávají pocit nedočkanosti na novou kapitolu.
Ovšem ne každý čtení vnímá jako správnou a zábavnou věc. Většina dnešních lidí nečte. Svět je plný multimédií, počítačů a ostatních podobných technik. Proč říše knih, dříve velice oblíbených komiksů apod. zanikla? Proč lidé (spíše mládež) ztrácí spousty času na nebezpečných sociálních sítích, když mohou ležet nad knihou a rozvíjet nejen slovní zásobu, ale i fantazii, která je pro člověka velice důležitá? Asi proto, že dnešní svět už jiný nebude. Studenti přijdou ze školy domů a první co udělají je to, že zapnou počítač. Tráví na něm spousty času, i když neví, co už by na něm dělali. Dnešní svět dle mého názoru je obrácen naruby. Spousta lidí vyměnila cenné knihy za počítače, které jim nic do života nedají. Jediné knihy se kterými se setkají jsou výukové učebnice ve škole, ve kterých si přečtou pár řádků, aby se něco přiučili.
Jako malá jsem ráda pozorovala mojí babičku, která seděla v houpacím křesle a četla své oblíbené romány. Pokoj ve kterém si babička četla voněl po starých, zaprášených knihách. I když jsem neuměla číst, očima jsem přejížděla po písmenkách a vždy, když se mi kniha zalíbila jsem babičku poprosila, aby mi jí přečetla. Dokázala jsem si plně představit příběh, který se v knize odehrával a druhý den jsem o něm říkala mamince. Proč to tak není ani v dnešní době? Děti si kazí oči nad monitory plných her, spousty hodin tráví nad mačkáním čtyř tlačítek, díky kterým dokáží svého panáčka ve hře ovládat. Pokaždé, když někoho takového uvidím, jen žasnu nad tím, proč to není tak, jak by to být mělo. Naši prarodiče si nad knihami svítili petrolejemi, jen aby se dozvěděli, jestli jejich příběh dopadl podle jejich představ. Proč si děti z toho nevezmou příklad? Budou akorát v budoucnu litovat ztraceného času, který jim nikdo nikdy nevrátí.