Srpen 2012

Nevycházej ven neozbrojená!

29. srpna 2012 v 21:02 | Miška |  Tipy & rady, recenze
V dnešní době se řeší spousty problémů na ulicích v různých městěch. Nejvíce řešeným problémem je napadení nejen žen, ale i mužů. Nebuď jednou z těch, která u sebe nemá žádnou věc, která by tomuto útoku zabránila. Nebuď žena, která je "nechráněná". Ráda bych vám vypsala pár věcí, které by jste u sebe měly nosit, nebo tedy aspoň jednu z následujících předmětů. Začala bych předměty, které jsou lehce sehnatelné a koupíte je skoro v každém obchodě.
1. Kapesní nůž
Ano, je to trochu podivné nosit u sebe nůž, ale pokud chcete aspoň nějak vystrašit útočníka, nůž je tím správným předmětem. Nemyslela jsem to tak, že pokud budete u sebe nosit nůž hned musíte bodat, ale proč útočníka nevystrašit?
2. Pepřový sprej
Pokud ani nůž nezabírá, můžeš použít takzvaný "pepřák", který koupíš většinou v Army shopu, nebo na internetu. I já o něm uvažuju a jak mi kamarádky říkaly, je to nejlepší zbraň!
3. Teleskopický obušek
Jediná nevýhoda tzv. "teleskopáku" je ta, že pokud nosíte malou kabelku např. přes rameno, by se vám do ní kvůli jeho délce nemusel vejít. Většinou teleskopák používají policisti (abych byla spisovná), takže to rozhodně nebude taková ta věc "k ničemu"... Já jej mám a jsem s ním spokojená.
4. Plynová pistole
Haha, tak tohle je opravdický extrém. Když si to tak po sobě přečítám, říkám si jaký jsem zabiják. O tzv. "plynovce" jsem dlouhou dobu přemýšlela, ptala jsem se sama sebe, jestli jí potřebuju a nakonec jsem odvětila, že to, co nyní mám mi stačí. Pokud ovšem chcete být opravdu chráněné před případným útokem, rozhodně tato zbraň není k zahození.
5. Boxer
Ne, nemyslím psa, ale pokud máš i psa, rozhodně je lepší než nemít nic. Tentokrát mluvím o boxerovi, který spočívá ve spojení ocelových prstenů, do kterých lehce prostrčíš prsty a zatneš ruku v pěst. Rána touto malou pomůckou rozhodně bolí.
6. Klíče
Pokud s sebou nechceš tahat těžkého boxera, můžeš si mezi prsty prostrčit jednodužše klíče. Tedy jeden klíč mezi dva prsty. Sice jsem tento trik neozkoušela, ale pokud nic jiného v kabelce mít nebudu, rozhodně ho ozkouším.
7. Tvá síla
Pokud jsi sama silná a dokážeš si poradit bez jakýkoliv předmětů, použij svoji lidskou sílu. Tedy, pokud máš odvahu!
8. Do tmy? Rozhodně ne sama!
Další zbraň může být po tvém boku přítel, nebo kamarád. Rozhodně není bezpečné vycházet do tmy, nebo i klidně za bílého dne ven sama, jestliže víš, že prostředí, ve kterém se nacházíš není dostatečně bezpečné na to, aby sis vyšla ven sama. Přítel ti může pokaždé pomoci a rozhodně se s ním budeš cítit více chráněná.
Neber svoji ochranu na lehkou váhu, můžeš se díky těmto obranným prostředkům zachránit od napadení, znásilnění či dokonce únosu. Je dobré nosit aspoň něco pro dobrý pocit většího bezpečí.

Nebojte se, daleko nebudu.

28. srpna 2012 v 19:12 | Miška
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let
Víte, na tuto otázku je strašně těžké odpovědět. Míst je na světě nespočitatelně moc a pokud mám tuto otázku brát z realistického hlediska, tak si myslím, že na nějaký můj vysněný New York to moc nevypadá. Rozhodla jsem se od začátku, co jsem tyto řetězáky začala psát, že se budu snažit odpovídat tak, aby se to dalo nějakým způsobem realizovat. Samozřejmě, že New York by byl skvělý, ale když si to tak vezmeme, nejsou na to peníze a už vůbec nechci odejít od celé mé rodiny na druhý konec světa. O tom se ale bavit nechci. Otázka přeci zní "Kde bys chtěl/a být za deset let?"... Snů mám spousty, ale tím největším je má plánovaná budoucnost v J. Hradci. Sice je pravda, že jdu do deváté třídy a čeká mě ještě spousta let na různých školách (těmi myslím střední a vysokou + rok základní), ale proč si to vše nenaplánovat dopředu? Dobrá, chcete si přečíst celý můj plán, tedy jak bych si to nejvíce přála?
Takže... Abych vám to lépe upřesnila, celý tento menší "plán" má spojitost i se psaním článků. Na střední školu bych nejraději šla na žurnalistiku, má to své ale. Je totiž soukromá. Což řešit nebudu. Pokud bych se na ní dostala, asi bych pokračovala na vysokou a až bych jí dodělala, odstěhovala bych se společně s mým přítelem do J. Hradce a psala do JH deníku. Tedy do místních novin. Tam bych žila dále a dále a pokud by se mi tam líbilo, jakože se mi tam líbit bude, klidně bych tam zůstala.
Asi vám tento plán připadá nereálný, ale jelikož jsem děsnej optimista a dívám se na svět růžovýma brýlema, jinak než takto vám to vyložit nedokážu.:)
Vaše Miška

30 days meme

25. srpna 2012 v 21:29 | Miška
Zdravím po ne moc dlouhé době. Asi po cca 12-cti hodinách? Pokud jste si všimli, celý můj blog je obrácený naruby. Ano, chtělo to ráznou změnu a mě se moc líbí. Taky jsem našla na pár blozích dá se říci "řetězák", který po nich koluje delší dobu. Taky jsem se o něm zmiňovala v nějakém článku. Seznam otázek vám sem předem vypisovat nechci, jen se nechte překvapit. Ještě uvidím podle času, kdy tuto rubriku odstartuji a budu doufat, že mi to těch 30 dní vydrží.:)
Tak se mějte, Miška


A zase deník...

25. srpna 2012 v 16:02 | Miška |  My diary
Nevím jak to nazvat, jestli děsně velkou neaktivitou, nebo velkou únavou, ze který nemůžu psát. Každopádně jsem každý den pořád někde a teď v posledních dnech srpna pořád někde "na cestách"... Nejen, že mě mrzí počítadlo návštěv ukazující už asi dva týdny za sebou návštěvnost nulovou, ale také to, že ať se snažím, jak se snažím, stejně lidi nekomentují mé články.
Tudíž ani nevím, jestli vás bude bavit mé další vylevání srdíčka, i když je to už trochu asi trapný. No poslední dva týdny jsem byla furt někde na chatě. Bez wifiny a tudíž bez netu a PC, bez televize, bez různých čokolád a brambůrek - na co jsem až moc pyšná, ale taky bez zbytečnýho stresu tady z těch Velenic. Krásně jsem si odpočinula dá se říct na můj poslední rok na základce, kde mě bude čekat spoustu starostí nejen se střední, ale i se známkami. Ale proč to tady vyprávět, každý ty pocity zná... Taky jsem si poseděla s mojí, já už tomu říkám rodinou, u ohně, kde jsme si ogrilovali pár krkoviček (mňam), pokecali o tom, co vše se v tadytom zapadákově děje a zasmáli se nad vším možným, co se tenkrát dělo. I když mě v posledních dvou dnech to debilní počasí štve, snažím se ho zlepšit chvilkami s mým přítelem.
Taky jsme se byli podívat v Budějkách, ze kterých jsme vyjeli lodí až na Hlubokou, kde jsem se koukli akorát na náměstí. Byli jsme z toho horka tak znavení, že jsme neměli ani síly "vyšplhat" ten kopec nahoru. V ještě v horším pařáku jsme jeli lodí hodinu a půl do Budějc, odkaď jsme jeli rovnou domu.
Při návštěvě (ach zase ten dlouhý název) mýho přítele taťky jsem dostala... Ha, teď dlouhá pauzička. Knížku EMILY STRANGE!!! Kterou jsem měla přečtenou za tři dny.:/ Nejlepší knížka jakou jsem kdy měla, taky mám tady v knihkupectví objednaný další díl.:) Pokud budete chtít, hodím vám sem potom pár fotek ze všeho, co jsem za měsíc srpen stihla. Teď na to nemám síly. Tak se mějte.:)
Vaše Miška

Prázdninový relax...

20. srpna 2012 v 11:09 | Miška
Předem chci říct, že tento článek jsem psala v době, kdy jsem byla na chalupě. Teď už jsem zpátky ve Velenicích a jsem znechucená tou neklidnou domácností mých sousedů...
Přičinnou pozastavení blogu byl odjezd na chalupu. Jelikož momentálně mám konečně přístup na počítač, nebo tedy spíše čas na počítač, bych se s vámi ráda podělila o pár zážitků, které tady na chalupě blízko Třeboně zažiju. I když jsem tady pouhý den moc dobře vím co vše mě čeká. Nebojte se, nepodělím se s vámi pouze o zážitky, které se budou dít mimo chalupu, ale i o zážitky, které tady já zažívám.
Na chalupu jezdím už přes více jak 5 let. Sice jsem tady nestrávila tolik času, kolik jsem si přála, ale i tak jsem si těch dost chvilek za takovou dobu moc užila. Hlavně díky mým kámoškám, které jsem zde hned co jsem na chalupu poprvé přijela poznala. Sice se mě neujaly s přátelským úsměvem, ale postupem času jsme si na sebe zvykly a začaly si říkat nejlepší kamarádky. Klárka a Klauda, tedy dvojčata bydlí v Praze, a proto se setkáváme pouze na chalupě. Po roční pauze, kdy jsem na chalupu nejezdila si už tak moc blízké nejsme. Nemáme k sobě takový přátelský vztah, jaký jsme před pár lety měly. Jako malé jsme pořádaly diskotéky na trampolíně, na které jsme ukazovaly naše vymyšlené sestavy. Zažily jsme toho jako menší strašně moc, ale o tom vám teď povídat nechci. Pokud se chcete dozvědět více, zabruste do archivu blogu a přečtěte si to v mých puberťáckých a amaterských článkách.:)
Příští týden se prý údajně plánuje odjezd na Slovensko. Popravdě... Radši bych trávila dny na chatě a vyrazila si na výlet na Lipno, který se plánuje prý údajně ve středu. Kam přesně vám neřeknu, na to se můžete těšit až po příjezdu z onoho Lipna, chci vám totiž opět napsat článek do rubriky "Tipy a rady" - (Kam na výlet)...
Chata byla strašně mockrát vykradená, a tudíž není divu, že když na ní přijedeme, vypadá to tam jako po bitvě. Ani nevím proč se to děje, ale všechny krasné dekorace, co nám stály před chalupou jsou zničené, pergola, která dala rodičům dost práce je zničená... Snažíme se dát chalupu do kupy, jelikož se na ní dá nejvíce relaxovat a chceme si ty dny na ní zpříjemnit tím, že se budeme dívat na hezky posečenou trávu, nově vysázené kytky apod. Tím nechci říct, že na chatě pořád jenom makáme, ale když si to tak člověk vezme, může na ní dělat tolik věcí, kolik ve Velenicích ne. V klidu si může pročíst knížku, kterou má už měsíce odloženou v bytě na nočním stolku, může si jako já nalinkovat okraje do sešitů, protože to po nás účitelé pořád požadujou, nebo si jen tak opakovat příklady z matiky pokud nechce vejít do třídy s vymazaným mozkem. Chata je prostě odpočinkový ráj a nestačíte ani rukou mávnout, jak rychle ten čas na ní uběhne.
Lipno.:)
Chata.
Vaše Miška..:)

AFSS - přihláška!

10. srpna 2012 v 12:11 | Miška
Ahoj, pořád na blozích narážím na rubriky či různé odkazy v menu, které se týkají AFFS... Dlouho jsem nad tím, jestli AFFS zavedu uvažovala a rozmýšlení jsem ukončila názorem, že jelikož mám komentů a návštěvnosti dost málo, snad mi to AFFS zachrání.:)
Podmínky žádné nemám, pouze pokud někam AFFS odjede, musí mi dát vědět.
Přihlášky podávejte do 19.8., tedy do příští neděle.;)
Vaše Miška

Hraju hru s autama! :D

9. srpna 2012 v 10:21 | Miška
Překvapuje vás to? Pokud ano, přečtěte si mé minulé články, ve kterých máte vše popsané do detailů. Hraju hru Need For Speed, která je dost těžká, ale naštěstí už jí mám dohranou... Chcete vědět jak to vypadá, kdo holka řídí auto, i když pouze ve virtuální hře? :) Díky programu Fraps můžu natáčet snímky ze hry, takže mám vše nahraný a smíchaný do jednoho delšího videa. Ať se vám líbí... :)
Vaše Miška.

Terčino údolí - kam na výlet?

7. srpna 2012 v 20:05 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Do doby, než jsme vyrazili do Terčina udolí jsem byla naprosto na nervy z toho, že o prázdninách jsem si vlastně neudělala vůbec žádný výlet s rodiči. Samozřejmě jel i M., a proto jsem si to užívala ještě o něco více. Kdo není jihočech a nebydlí blízko Nových Hradů asi jistě nebude vědět, co Terčino údolí vlastně je.
Nachází se blízko, jak už byl výše uvedeno, Nových Hradů, tedy jen pár kilometrů od nich. Je to obrovský park, o který se skvěle pečuje, takže se nemusíte hrozit z toho, že je neupravený. Je dost velký a tudíž k onomu krásnému místo, o kterém si budeme povídat až za chvíli se dostavíte až za tak cca 20-30 minut. Na internetu píší, že je dlouhý 5 km, takže si dokážete udělat obrázek sami. Cestou můžete narazazit nejen na naše Velenické svatebčany, kteří krásně pózovali v den jejich svatby na foťák, ale také na krásnou restauraci s venkovní terasou a spoustou jiných památek, kterými je například starý mlýn, staré lázně, apod. Pokud byste si rádi přečetli něco zajímavého o stavbě, sou hned vedle těchto památek založené informační tabule. Také přejdete přes nespočitatelně moc mostů (no dobře, nebudu přehánět, asi tak přes 6 mostů), pod kterými teče krásně čistá říčka Stropnice, ve které mě fascinují její obrovské balvany. Kdo je milovníkem hub a rád je sbírá stejně jako já, si na ně může do blízkého lesa zajít. Zde je totiž zajímavostí to, že sběr hub a chození po blízkých lesích i přesto, že je to národní památka, zakázaný není.
Nejnádhernější dominantou tohoto parku je vodopád. Bohužel je umělý, ale i přesto mě pořád dostává z jeho krásy na kolena. Čerpá vodu z již zmíněné řeky Stropnice. Pod samotný vodopád se můžete dostat po obrovských balvanech, které se v řece nacházejí. Ale moc bych to nezkoušela, protože by mi z toho asi nejspíš upadla hlava.
Tak co? Líbí se vám nový nápad do rubriky "Začátečnické rady" na téma "kam na výlet?" Pište do komentářů, kdo tam byl.:)
Vaše Miška

Placky všech chutí

6. srpna 2012 v 8:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
V předminulém článku jsem vám strašně slibovala, že vám sem hodím recept na placky, které jsem našla v nějaké kuchařce. Vůbec si nemůžu vzpomenout na název, a tudíž jsem je nazvala "plackami všech chutí"... Abyste zjistili, jaké chutě v nich najdete, musíte číst dál a dál..!
Ingredience:
- 450g jemného tvarohu
- 50g másla
- špetka soli
- 150g polohrubé mouky
- 2 žloutky
- 1 lžička nastrouhané, citrónové kůry
- 1 vanilkový cukr
- hladká mouka na posypání válu
- olej
(snad je to vše)...:D
Z výše uvedených ingrediencí vypracujeme, či jak se tomu říká, těsto. (Bez toho oleje a hladké mouky!!!)... Pokud vám těsto nechce jít dohromady, nebo se nechce spojit, musíte přidat žloutky, já nad tím stála půl hodiny a nevěděla co s tím. :D Poté důůkladně propracované těsto dáme na předeme posypaný hladkou moukou vál, na kterém z těsta vytvoříme malé placičky. Na pánvi si připravíme olej smíchaný s máslem, na kterém osmažíme do zlatova, (nespalte to jako já), připravené placičky. Na závěr je můžete polít smetanou.
P.S. - mě to nechutnalo, ale M. jo, takže nevim nevim.:D Kdo to zkusí, musí mi dát ihned vědět!!!
Vaše Miška.:)
Takhle nějak by to mělo vypadat, akorát že menší a ne slaný!! :D Zdroj - někde na gůůůglu.