Terčino údolí - kam na výlet?

7. srpna 2012 v 20:05 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Do doby, než jsme vyrazili do Terčina udolí jsem byla naprosto na nervy z toho, že o prázdninách jsem si vlastně neudělala vůbec žádný výlet s rodiči. Samozřejmě jel i M., a proto jsem si to užívala ještě o něco více. Kdo není jihočech a nebydlí blízko Nových Hradů asi jistě nebude vědět, co Terčino údolí vlastně je.
Nachází se blízko, jak už byl výše uvedeno, Nových Hradů, tedy jen pár kilometrů od nich. Je to obrovský park, o který se skvěle pečuje, takže se nemusíte hrozit z toho, že je neupravený. Je dost velký a tudíž k onomu krásnému místo, o kterém si budeme povídat až za chvíli se dostavíte až za tak cca 20-30 minut. Na internetu píší, že je dlouhý 5 km, takže si dokážete udělat obrázek sami. Cestou můžete narazazit nejen na naše Velenické svatebčany, kteří krásně pózovali v den jejich svatby na foťák, ale také na krásnou restauraci s venkovní terasou a spoustou jiných památek, kterými je například starý mlýn, staré lázně, apod. Pokud byste si rádi přečetli něco zajímavého o stavbě, sou hned vedle těchto památek založené informační tabule. Také přejdete přes nespočitatelně moc mostů (no dobře, nebudu přehánět, asi tak přes 6 mostů), pod kterými teče krásně čistá říčka Stropnice, ve které mě fascinují její obrovské balvany. Kdo je milovníkem hub a rád je sbírá stejně jako já, si na ně může do blízkého lesa zajít. Zde je totiž zajímavostí to, že sběr hub a chození po blízkých lesích i přesto, že je to národní památka, zakázaný není.
Nejnádhernější dominantou tohoto parku je vodopád. Bohužel je umělý, ale i přesto mě pořád dostává z jeho krásy na kolena. Čerpá vodu z již zmíněné řeky Stropnice. Pod samotný vodopád se můžete dostat po obrovských balvanech, které se v řece nacházejí. Ale moc bych to nezkoušela, protože by mi z toho asi nejspíš upadla hlava.
Tak co? Líbí se vám nový nápad do rubriky "Začátečnické rady" na téma "kam na výlet?" Pište do komentářů, kdo tam byl.:)
Vaše Miška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama