Září 2012

Let's go on youtube!!!

30. září 2012 v 17:11 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím. Už nějakou tu dobu píšu články, které se týkají rad a tipů. Byli jste většinou zvyklý na pouhý deníček a na můj styl, na to, co nosím a na to, co používám za kosmetiku. Teď bych vám ráda představila mé oblíbené youtuberky, které se tomuto koníčku, tedy líčení věnují. Mohou být pro vás velmi skvělou inspirací stejně jako pro mě. Mé oblíbené youtuberky jsou tři, o kterých bych vám ráda řekla pár slov. Nejprve začnu od té horší.
MichellePhan
Snad nejznámnější youtuberka, která se zajímá o líčení, všech dob. Její videa sleduji strašně moc dlouho. První video, které jsem zkoukla na jejím kanálu byl tutorial "Lady Gaga makeup tutorial", nebo tak nějak se to jmenovalo. Chvilku jsem se na její videa nedívala, protože mě to omrzelo a teď jsem se k ní znovu vrátila. Dříve jsem byla její velkou fanynkou, dnes ale můžu říct, že její videa nejsou zdaleka taková, jaká bývala před rokem a půl. Videa, která dříve byla zábavná a zajímavá, se dnes změnila v celkem obvyklá a nudná. I tak si můžete na jejím kanálu naject o pár stránek dozadu a nechat se inspirovat jejími staršími tutorialy. Nechci říkat, že jí nemám ráda, ale zdaleka není tak skvělá, jako dvě poslední youtuberky. Můžete ji najít na youtube.com pod názvem "MichellePhan".
GetTheLouk
Moje nejoblíbenější, česká youtuberka. Žádná česká youtuberka není zdaleka tak skvělá, jako Lou. Ani tak moc mě nebaví koukat na její tutorialy, jako na Updaty, nákupy a novinky apod. Strašně se mi líbí její smysl pro humor a to, jak dokáže s lidmi komunikovat, i když jen přes kameru. Nejen, že má talent na točení videí, ale také na psaní článků na jejím skvělém blogu: www.getthelouk.com Na youtube jí najdete pod názvem "GetTheLouk". Jediné, co mě mrzí je sledovanost jejích videí. Lou si zaslouží mnohem vyšší sledovanost než má teď, ale ona je tak skvělá, že jí to naprosto stačí.:)
Charisma Star TV (Charis Lincoln)
Nejúžasnější, nevtipnější, nejhodnější, nejtalentovnější, nejkrásnější, nejatraktivnější Charis Lincoln!!! Ani nedokážu slovit popsat, jak ona dokáže být tak nejsmírně talentovaná. Díky její skvělé fantazii dokonce vyhrála NYX Face Awards a její slzy štěstí z výhry dokonce dojaly i mě!!! No dobrá, trochu zklidním. Na Charis kanálu "Charisma Star TV" můžete naleznout její tutorialy, outfity, updaty, nailarty a spouty dalších giveaway atd, atd... Je neuvěřitelné jak je tahle dívka nadaná. Mít její fantazii a talent na líčení, tak si pískám!!! Dobře vám radím, zkoukněte video, které hodím pod tento článek od Charis, protože je neuvěřitelné, jak skvěle a kvalitně propracovaná videa má.
Vaše Miška

Info, info, infooo!!!

29. září 2012 v 21:31 | Miška |  Úvahy
Ahoj. Téměř po týdnu vás zdravím a stokrát se omlouvat za to, že jsem neaktivní a já nevím co ještě dál je mi velmi trapné. I tak bych vám mojí dlouhodobou neaktivnost, která přetrvává téměř měsíc chtěla odůvodnit. Je téměř jasné, co bude příčinnou mé dlouhodobé psací pauzy: ŠKOLA... Je toho strašně moc. Ani nedokážu uvěřit tomu, že je za námi pouhý měsíc. Přijde mi to jako věčnost a těch úkolů, kterých za ten měsíc bylo je nespočet. A já stále nemohu uvěřit, že jsem je všechny zvládla.
Jelikož nastal podzim, je téměř samozřejmé, že článků bude stále více a více přibývat. Přeci jen je podzim charakteristický sychravým počasím, které je děsně únavné a neláká mě ani trochu ven. Do 22.9., tedy do konce léta jsem se snažila si "letní" počasí co nejvíce užít, bohužel den po 22. nám déšť a zima oznámily, že nastal podzim. A já proto od té doby sedím pouze nad učením a snažím se ve škole již od začátku, neboť známky nechci vytahovat 14 dní před uzavřevním klasifikace. Na psaní článků a na blog jsem neměla ani pomyšlení, ale bylo mi celkem trapné sem napsat až po měsíci. Tudíž píši teď.
Toto je spíše informační článek, nikoliv žádné rady, ani nic podobného. Takže co se děje, co vás čeká a nemine? :
1. Děje se to, že mi už dva měsíce nefunguje počítadlo návštěv!!! Nemluvím o toplistu, blueboardu apod... Mluvím o počítadlu na blog.cz. Psala jsem jim email, na který mi odvětili, že pokud počítadlo nefunguje, nebude fungovat ani v nejbližší době. S tím mě rozsekali. Pokud nefunkčnost potrvá ještě měsíc, asi se přesunu na bloggera.
2. Vy jste také nějací neaktivní. Strašně mě mrzí, že mi nikdo nekomentuje články. Je blbý fňukat tady na blogu, ale zároveň je blbý s reklamama na můj blog otravovat ostatní. Pokud někdo máte skvělý nápad, jak si zvýšit návštěvnost blogu, poraďte!
3. V brzké době se stanu členkou krásné.cz. Budu mít svůj vlastní profil jako všechny ostatní dívky, které pro tento server píší. :) Moc se na to těším a 100% vás budu informovat, pokud se nějaký z dalších mých článků zveřejní.
4. Čeká vás spousty nových rad a tipů, např. na skvělé youtuberky, které se zabývají líčením a mohou být pro vás skvělou inspirací, mé video "No mirror tag challenge", mé oblíbené blogerky a spousty daších, skvělých článků.
5. Blog není jediná stránka, kam píši. Jak už bylo výše zmíněno, píšu pro web krasnou.cz, ale také pro náš školní časopis, kterému se snažím věnovat nejvíce, abych nebyla za hlupačku, která se fláká a neplní povinnosti.
Snad vám stačí pár informací, které se týkají blogu. Mějte se krásně.
Vaše Miška

Recenze knihy - Emily strange

19. září 2012 v 20:58 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Článek, který jsem psala do školního časopisu.
Je zkrátka celkem nemožné vyhledat knihu, která by padla do rukou jak klukům, tak i dívkám. Já jsem ovšem jednu takovou našla. S touto knihou se můžete vydat do světa, kde vynalézavost bláznivých přístrojů a experimentování nezná meze. Pokud máte bujnou fantazii, můžete si zkrátka představit, jaké to je být jediným a nejlepším vynalézatelem ve městě. Místo toho, abyste pozorovali krásnou, pouličními lampami osvícenou ulici plnou krásných, barevných listů, se můžete vydat na noční procházku do podzemního a tajného průchodu plného nádherných fresek, do kterých jste vložili kus své vlastní práce.
O jakou knihu se vlastně jedná? Pokud jste milovníky románů a šílených experimentů, kterých je v této knize nespočet, je právě tato volba knihy pro vás tou pravou! Jedná se o knihu Emily Strange - Divná a divnější, která je psaná formou deníčku, který si Emily pečlivě zapisuje. Na každé straně jsou min. dva obrázky, které se váží k tématu, o kterém Emily píše. Emily Strange je velice tichá, ale za to velmi bláznivá, 13- cti letá dívka, která se nebojí všech možných experimentů, které mimochodem všechny vynalezla sama. V jejím velmi zajímavém životě se neobejde bez svých čtyř koček. V tomto díle: "Divná a Divnější" byla schopna samu sebe duplikovat, to znamená, že ve městě Hluporadech se rázem objevily dvě Emily Strange. A aby toho dokonce nebylo málo, s druhou Emily, tedy dvojnicí, kterou pravá Emily nazývá "Dýdžej" to až tak jednoduché nebude. Jak to vše dopadne si můžete přečíst v knize, kterou zakoupíte v knihkupectví, přes internetové stránky, nebo dokonce jako já si jej můžete objednat z knížního katalogu, který k nám na školu chodí téměř každý měsíc.

Úryvek z knihy:
Trochu jsem pokročila v úpravách kanálu k tomu, aby byl vhodný k delšímu malování. Vyrobila jsem kočičí schůdky, aby mě mohla smečka zítra doprovázet. Za předpokladu, že mě zítra zas budou snášet. Nemůžu se dočkat až to tady ukážu Dýdžej!

Pro mě ta nejlepší - GetTheLouk

16. září 2012 v 11:25 | Miška
Nejsem jedna z těch, která by se věnovala či dokonce živila líčením. I přesto mě strašně moc baví se dívat na videa, která se této záliby a zároveň práci týkají. Dříve jsem měla pouze jednu oblíbenou uživatelku na youtube.com, která se tomuto věnovala a tou byla světoznámá Michelle Phan, která má celkovou návštěvnost kolem miliardy. Na videa této uživatelky jsem se dívala celé dny, ale postupem času mne to omrzelo a já se sledováním videí sekla.
Když jsem opět začala sledovat videa, co se líčení týče, narazila jsem na tu nejlepší uživatelku, kterou jsem kdy na youtube viděla. Její kanál nese název GetTheLouk. (http://www.youtube.com/user/GetTheLouk?feature=g-all-u) Nejen, že mě fascinuje s její nadaností k líčení, ale zároveň zbožňuju její smysl pro humor, to jak s lidmi komunikuje a i přesto, že jí chodí pár negativních komentářů její sebevědomí neklesá a ona na komentáře odpovídá s klidným přístupem.
Není jako každá jiné uživatelka už jen kvůli tomu, že u ní prostě nemám určený jedno video, které je mým nejolíbenějším. Miluju všechna její videa, ať už jsou to nákupy a novinky, tutorialy, objevy a přešlapy, nailarty, praštěné pátky, tagy apod. A ano, všechny tyto "typy" videí můžete na jejím kanálu naleznout a věřte nebo ne, budete nad míru spokojení. Věřím, že budete koukat s otevřenou pusou na to, jak Lou je tak nehorázně nadaná.
Jediné, co mě u Lou mrzí je její návštěvnost. Je sice pravda, že Michelle Phan je američanka, která má možná tak kvalitnější kameru, ale má to na sledovanost nějaký vliv? Proč sakra Lou, která je mnohemkrát lepší než MP má sledovanost mnohem menší?
Lou přeji ti hodně štěstí do budoucna, ať se ti daří tak jak se ti daří teď, klidně i více!!!
P.S. - nebojte se, Lou nelezu do zadku, pouze vám doporučuji člověka od kterého si můžete vzít INSPIRACI! :) (najdete ji na stránkách www.getthelouk.com)
Toto jsou podle mě Lou's nejbláznivější make-up tutorialy. :)

Mé pravdivé páté přes deváté.

10. září 2012 v 6:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Člověk má hlavu plnou věcí, které jej dokáží unavit natolik, aby byl schopný svůj dokonalý život převrátit naruby. Svět je plný dokonalých technik, a i přesto, že jich je nespočet se jejich kvalita zvedá výše a výše. Již v roce 1968, kdy byl vynalezen první telefon lidé netušili, do jaké míry se jeho kvalita zvýší. Dnes je na trhu nejlepší telefon na světě, pokud se nepletu, Samsung Galaxy S III, který je dotykový a celý systém řídí Android, který si lidé zamilovali hned od začátku jeho existence. Otázkou ale stále je, jestli Samsung Galaxy S III bude nejlepším mobilním telefonem i za deset let. Kdyby se mě na to někdo zeptal, asi bych zřejmě odpověděla ne. Nikdo neví, kam se technika za deset let dopracuje a nikdo neví, za kolik peněz se bude prodávat.
Psát o tom, jak jsou lidé touto technikou a všemi vymoženostmi, jakoby omámení, je naprosto zbytečné. Ani já si totiž nedokáži představit život bez internetu a bez kontaktu s přáteli, rodinou, apod. Mám to nutkání si každý den sednout k PC a zkontrolovat mé oblíbené stránky, psát si smsky s mým přítelem a psát si přes skype s přáteli, když to nejde po facebooku, který jakoby "nemám". Lidé touto technikou ani tak moc omámení nejsou, jsou pouze zvyklý na to, že svět dospěl k takové "technikové dokonalosti", která bude vyšší a vyšší a nikdo neví, do jakého extrému to až dojde.
Nemám ráda větu "Já v tvých letech dělal toto a támhleto"... Je sice pravda, že děti, které sedí u počítače v 6-ti letech asi na něm budou za chvilku závislý, ale pokud jim rodiče nedovolí sedět u něj celý den, rozhodně se to stát nemusí. Děti budou aspoň více znalejší a v budoucnu budou umět počítač ovládat natolik, aby se tím mohly dokonce i živit. Bohužel je to u jiných dětí také trohu naruby a z hodných malých dětiček se stanou malý haranti, kteří si dovolí i na ty větší a to už je co říct. Ale co si budeme namlouvat, každý moc dobře ví jaká je skutečnost dnešní techniky a dětí, které jsou jí tak trochu oblbý.

Nemám na to žaludek...

8. září 2012 v 22:20 | Miška |  My diary
Ahoj, tak jak se máte po týdnu školy? :) Já docela fajn, mám za sebou jednu vstupní prověrku z matiky a čeká mě další z fyziky a ájiny. Teď dělám okraje do geometrie a referát na hudebku - AC/DC... Strašně moc se těším až po učebně pustím CD s písničkou Highway To Hell a budu doufat, že se ke zpěvu zpěváků ještě někdo přidá.
Po dlooouhé době jsem hrála Call Of Duty, který mi M. stáhl do PC... Naprosto vůbec jsem nevěděla co od toho čekat a teď moc dobře vím, co ta hra obnáší. Už jsme jí spolu s přítelem dohráli a mám toho dost... V mozku mi pořád leží město Pripyat a Černobyl, ve kterém se skoro celá hra odehrávala. Jelikož jsem v historii strašně moc opožděná, zjistila jsem až teprve včera, co se s Černobylem a Pripyatí - městem duchů před asi 26-ti lety stalo... Černobyl bylo tenkrát obydleno hlavně židovskými obyvateli. A právě blýzko tohoto města došlo k výbuchu Jaderný elektrárny, díky který se Černobyl a město Pripyat, staly městy duchů. Co mě ale nejvíce zaujalo je plánované vybudování nového města v roce 2013 na místě, kde dnes leží Pripyat.
Ani moc nemám žaludek na to psát moc dlouhé slohy, možná jen to, že se strašně těším na ségry malou capinku a na ten strašně moc blížící se podzim. Mějte se krásně.
Fotka, ze které mi nejvíce běhá mráz po zádech...

Jak nejlépe vybírat střední školu?

5. září 2012 v 7:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Pokud jsi jedna z těch, která ráda plánuje dopředu a chce mít vše rychle za sebou, rozhodně je tento článek pro tebe! Pravda ale je, že každý má na tuto složitější věc jiný postup. Já vám sem ale přeci jen napíši pár postupů, díky kterým je nejlepší si svojí vysněnou školu vybrat!
1. Jdi za svým snem!
Sníš dlouho o nějakém změstnání, které tě bude bavit a zároveň víš, že tě dobře uživí? Pokud ano, je nejlepší si školu, která se zaměstnání týká, vybrat. Jelikož bych si moc přála jít na žurnalistiku, pokusím se sehnat školu, která se tohoto oboru týká.
2. Hledej v co nejbližším okolí!
Pokud máš rodiče, kteří se tě bojí pustit na tzv. "intr" a nechat tě týden "bez ohledu", hledej školu, která by tě mohla bavit v blízkém okolí. Také ber ohled na to, jestli se do města, kde sídlí, dobře dostaneš. Dnes jsou vlaky opravdu zrádné a přestupování není rozhodně příjemná věc. Čekalo by tě klidně hodinové čekání na nástupišti. Pokud nejsi na někoho vázaná a rodiče ti důvěřují, rozběhni se a vyber si školu, jakou budeš chtít. Nikde se rozhodně neztratíš.
3. Stůj si za svým vysněným cílem!
Jestliže pro tebe chtějí rodiče to nejlepší a snaží se tě vychovat v co nejlepší dceru, většina z nich se řídí sebou a sami Ti školu chtějí vybrat. Pokud s ní i přesto nejsi spokojená, zkrátka si vydupej tu, která tě bude bavit. Uvidíš, že po nějaké chvilce rodiče poleví a ty budeš s chutí nastupovat na nové místečko.
4. Nenech se odradit od ostatních!
Říkají ti protivní spolužáci, či dokonce učitelé, že na takovou školu nemáš? Jak to mohou vědět? Pokud máš nadání vařit, vař! A pokračuj v tom. Přece nějaký učitel matematiky nemá přehled v tom, jestli maso do svíčkové špekuješ, nebo ne. Je sice pravda, že názory ostatních se mají řádně vyslechnout, ale buď sebevědomá a stůj si za svým! Tyto názory si k srdci neber.
5. Uživí tě?
Otevřeně a narovinu si řekněme, je např. školství ta pravá věc? Pokud se chceš stát učitelkou v Mateřské škole, ber ohledy na to, jestli je školství dobře placené. Nevím jak je to v jiných městech, ale u nás se dostává max. 15 000,- Kč. Někomu to rozhodně stačit bude, ale pokud chceš živit svojí rodinu, ale zároveň si užívat, rozhodni se, zda-li je to tím správným řešením. Popravdě... Je v dnešní době 15 000,- Kč na měsíc dostačující částka?
6. Kvalita a hodnocení školy.
Rozhodně nechoď někam, kde je hodnocení od žáků pod 60%. Vždy musí mít škola pořádné vybavení pro žáky, vzhled, který se ostatním bude líbit a také nějaké zábavné akce, které žákům zlepší náladu i přes to, že další 2 hodiny budou sedět zase v lavici.
Zkrátka se neřiď ostatním, ale pouze svým rozumem a srdcem. Výběr školy je čistě jen tvoje věc. :)

Video - Mé přípravky na pleť

2. září 2012 v 15:07 | Miška |  My styl
Ahoj, zveřejňuji další video, které jsem slibovala v minulém článku. Video s názvem "mé přípravky na pleť"... Snad se vám bude líbit.:)

Jo, přesně takhle to u mě vypadá...

2. září 2012 v 13:31 | Miška |  My diary
Nazdárek. Tak Vás po nějaké mé deníčkové chvilce zdravím a zároveň vám přeji mnoho sil do následujícího studentského roku plného nervíků a radosti z testů a zkoušení.:) Nechci vám tady povídat jako ostatní bogeři o tom, jak moc se do školy netěším, jelikož já se do školy těším. Sice mám před sebou nejdůležitejší a podle mě i nejtěžší rok na základce, ale stres z 1. pololetí uhasíná díky představě, že uvidím lidi, které jsem dva měsíce neviděla. Jsem strašně zvědavá co mě zase čeká, i když polovinu toho už vím díky mým bývalým "spolužákům" a zároveň nyní už prvákům, kteří mě informovali dá se říct o všem co je do devítky potřeba... Nebo spíš co mě čeká. Už zítra to vypukne a já konečně uvidím L., se kterou budu sedět na stejném místě jako min. rok a budu moc koukat učitelům pod ruku.:)
A co jinak? Jak trávíte čas při takovémto sychravém a dá se říci i "podzimním" počasí? Jelikož jsem sledovala Nákupy a novinky od GetTheLouk, se díky ní těším na další roční období, tedy podzim, na který jsem už i dokonce připravená s výzdobou. Z velké nudy jsem si včera pohrála s vodovkami a s mým "neuměleckým" nadáním a udělala pár papírových listů a dýní.:) Sice nejsem ta z těch, která by slavila americký svátek Halloween, ale když už je to takový "znak" podzimu, proč jej jako výzdobu nevyužít? Také trávím večery při svíčkách a relaxuji při surfování po nějakých mých oblíbených blozích, papám všechny mlsky, které s mamkou uvařím či upeču, připravuju se do školy tím způsobem, že nakupuju boty a sleduji mého sladkého kocoura, jak mu hrabe.
Také mám pro vás natočené další video, které se týká mých přípravků tentokrát na pleť. Přemýšlím, že ještě dnes jej zveřejním, tak snad se vám bude líbit. Mějte se moc krásně a zase někdy.:)
Vaše Miška

To, co pro mě není pravé ořechové.

1. září 2012 v 18:25 | Miška
4. den - Tvůj názor na náboženství
Nééé... Přesně téhle otázky jsem se bála a trvalo mi dlouho, než jsem se dohrabala k tomu na ní odpovědět. Nechci se tímto věřících nějak dotknout, jenom nejsem ta z těch, která by chodila na náboženství, etiku a podobné věci týkajících se tohoto tématu. Věřím v jednu věc, které se bohužel náboženství neříká a tou je ta, že i když něco vypadá jako nedosažitelný cíl, vždy se najde nějaké řešení, jak tohoto cíle dosáhnout. Co se ale náboženství týče... Proboha, sama ani nedokážu vyjmenovat, kolik druhý náboženství je. Vím, že jsme se o něm učili v občance, ale bylo to jedna z témat, které mě nesmírně nudilo. Opravdu nechci urazit ty, kteří věří v Křesťanství či v něco jiného, ale já mám názor takový, že pro mě je to věc, kterou k životu nepotřebuji.
Jako malá jsem věřila jako každé dítě v Ježíška. Na Vánoce jsem si myslela, že každá hvězda, kterou vidím na nebi je Ježíšek, který jede na saních a veze mi dárky. Stromeček, který jsem ráno na Štědrý den viděla byl dle mého názoru určitě také od Ježíška. Jenom škoda, že věření v Ježíška přestalo právě tehdy, kdy nám naše učitelka namluvila, že žádný Ježíšek neexistuje. Byla jsem smutná a od té doby náboženství ráda nemám. Asi je to směšné, ale je to tak.
Jedinou věc, kterou musím uznat je ta, že i když vím, že Ježíšek neexistuje, i přesto že je mi tolik a tolik let, měsíc před Vánocema dávám papír s dárky, které si přeji k Vánocům, za okno a i když vím, že mi ho seberou z okna rodiče, raduji se, protože ve mě ten kousíček mého dětství je.:)