Prosinec 2012

Recenze kosmetiky - video

31. prosince 2012 v 9:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Další video je TU! A s ním i nová várka věcí, se kterými, nebo alespoň s většinou jsem vás ještě neseznámila. Video se bude týkat kosmetických produktů, se kterými jsem i nejsem spokojená. Čekejte video plné rad a hodnocení všech těch věciček, ze kterých mám ohromnou radost! :) A já odteď končím s nakupováním kosmetiky. Goodbye.:)

Vaše Miška

Předsevzetí sem, předsevzetí tam.

30. prosince 2012 v 14:31 | Miška |  My diary
Vánoce jsou za námi stejně jako všechny jejich svátky a já jsem konečně opět ve svých učebních kolejích. Mořím se nad sešity, učebnicemi a doufám, že dva velké testy, které budeme ve čtvrtek psát z fyziky a světa práce napíšu na jedna, jelikož bych byla velmi ráda, kdybych si všechny špatné známky dorovnala na mnohem lepší a na vysvědčení mi trčely pouhé dvě dvojky z matiky a chemie, se kterými zkrátka už nic neudělám. Zanedlouho se uzavírají známky na pololetí a jelikož jsem deváťák je toto vysvědčení pro mě velmi, velmi důležité. Děkovala bych bohu kdybych opravdu měla na vysvědčení pouhé dvě dvojky. Budu pro to dělat zkrátka vše.
Jelikož je zítra Silvestr je mou velkou tradicí pár sekund před začátkem nového roku vždy říkat má předsevzetí na následující rok. Pár jich mám, vypisovat vám je tady nebudu, ani nevím, jestli se to má či nemá. Raději to riskovat nebudu. Každopádně je jich poměrně dost a všechny se týkají pouze zdokonalení mé povahy a bůh ví čeho ještě dalšího.
Dnes bych ráda vymyslela a sepsala můj wishlist, ve kterém věci budu postupně plnit. Opičím se po mé nejoblíbenější blogerce Dotty (www.freedom-is-ours.blog.cz), doufám, že nevadí zveřejňování jejích údajů.:) Přijde mi to zkrátka jako velmi dobrý nápad.
Tento článek by velmi stručný, ano já vím, ale zkrátka si chci odpočinout, dát si čaj a přečíst nějakou knihu. Román, který mě naprosto vůbec nebaví jsem odložila stranou a asi se pustím do toho Sirotčince, který jsem dostala od mé kamarádky k Vánocům. Už teď mi běhá mráz po zádech z toho, jak nechutné fotografie v té knize jsou. Brr.
Mějte se, vaše Miška

Co jsem dostala k Vánocům - video

28. prosince 2012 v 0:08 | Miška |  My diary
Vámi dlouho očekávané video je zde a sním i má radost a nadšení z mnoha dárků, vlastně ze všech, které jsem k Vánocům dostala. Jak už bylo na konci videa řečeno, toto video není chlouba, je to pouze důkaz toho, že jsem nadšená a mám radost z každé maličkosti, kterou se mi snaží mí blízcí udělat radost. Doufám, že se vám video líbilo a také doufám, že i vám se stejně jako mě splnila všechna přání, která jste měly sepsaná na dopisu Ježíškovi (rodičům) a využijete co nejlépe to jde.

Vaše Miška

Vánoční líčení

24. prosince 2012 v 16:06 | Miška |  My styl
Ahoj, pouze v krátkosti bych vás chtěla seznámit s mým Štědrovečerním líčením. Nechala jsem se inspirovat fialovými barvami a i když to možná není moc vidět, použila jsem fialové kouřové líčení. Sice náš Vánoční stromeček není sladěný do fialových barev, ale to neznamená, že tak ani nemohu být nalíčená. Doufám, že se vám look líbí a přeji Vám, ať si Vánoce a celý Štědrý večer užijete v duchu Vánoc a v přítomnosti příjemného, rodinného prostředí.

Vaše Miška.

Vánoce podle mě...

23. prosince 2012 v 14:03 | Miška |  My diary
Z mých velkých údiv jsem vyčetla a uznala pouze to, že ještě teď jsem si neuvědomila, že zítra je Štědrý den. Tak jako jsem začala řešit dárky někdy až na konci listopadu, což je na mojí nakupovací závislost celkem dost pozdě. Stějně tak jsem začala pokoj zdobit někdy v polovině prosince a zimní design jsem na blog hodila až někdy ve čtvrtek. Čím jsem starší, tím více přestávám Vánoce nějak řešit, nesdílím s ostatními to natěšení se na dárky a na dopisech pro Ježíška už nebývají vypsané stovky věcí, které bych chtěla najít pod stromečkem. Zkrátka a jistě stárnu a tím se mění i mé názory na Vánoce.
Vánoční bláznění v obchodech lidem nejvíce naznačují, tedy alespoň mě, jak je většina naprosto pošahaná z Vánoc a jak si vše musí idealizovat, aby jejich Vánoce a Štědrý den byly těmi nejlepšími. Stačila mi dnes ta obrovská tlačenice v našem místním obchodě, kde se všichni drápali pro poslední kousky veček na chlebíčky a pytlů brambor na salát. S úsměvem jsem s mamkou přistoupila ke kase a v duchu se smála těm, kteří vše scháněli na poslední chvíli. Dobrá i já jsem měla vše jen tak tak, asi tak týden před Vánoci jsem musela kupovat dárek taťkovi, ale rozhodně jsem nebyla tak nepříjemná jako ti ostatní a nechovala se jako naprostý rozmazlený spratek (v jejich případě dospelí), který chtěl mít všechno jídlo potřebné na Štědrovečerní tabuli pro sebe. S úsměvem jsem na pojízdný pás položila kyselé okurky, můj oblíbený zelený čaj s broskví, granule a kapsičky koupené pro našeho kocourka k Vánocům jako Vánoční dárek, který jsem na poslední chvíli doma zabalovala do kytičkovaného baličáku, jelikož jsem jiný neměla a při odchodu jsem přála pouze krásné svátky. Bylo mi líto těch prodavaček, které makaly u kasy a vůbec nestíhaly, bylo mi na zvracení ze všech, kteří na ně házeli hnusný pohledy kvůli tomu, že ze své únavy zkrátka ty paní u kasy nestíhaly.
A tak jsem konečně uznala, že Vánoce jsou pouze o tom, aby byl večer na stole bramborový salát s kaprem a kuřecími řízky, spousty přetvářek a nádnerný stromeček, pod kterým se hromadily dárky, které byly koupené spíše z nutnosti. Naštěstí vím, že u nás to tak není. Mamka dělá salát a maso kvůli tomu že ví, že miluji rybu a během roku si ji opravdu málokdy dám. Přetvářky během dne u nás nepanují, rodiče se hádají, já na ně hážu nepříjemné pohledy a kocour je jako vždy ve svém liném, rozmazleném živlu. A dárky? Ty jsou koupené s láskou, i když jich moc není, obzvlášť tento rok, kdy u nás na Štědrý den ségra nebude. I tak se ale na ně těším, jelikož budou něčím vyjímečné. A to tím, že je budeme slavit spolu s mým strejdou a dárky si budeme rozdávat pouze já, mamka a taťka. Sice mi tam bude chybět ségra a její přítel, ale moc dobře vím, že je beztak navštívíme druhý den, kdy jim předáme dárky, které byly hlavně JIM věnované s láskou a v náruči budeme držet náš nový přírustek do rodiny, mojí milovanou neteřinku.

Veselé Vánoce!

23. prosince 2012 v 9:00 | Miška |  My diary
Moji drazí, věrní čtenáři. Tak, jako každá správná blogerka i já bych vám chtěla se vší úctou a radostí popřát krásné svátky, pohodový a plný nadšení z dárků Štědrý večer, mnoho úspěchů v novém roce 2013, nejvíce těm, kteří jsou jako já v deváté třídě a musí si vybrat novou školu, ale také i těm, kteří jsou ve čtvrťáku a chtějí pokračovat dál na vysokou školu. Dále blogerům, kteří by měli mít právo se stát ještě mnohem více známějšími. Nejvíce bych chtěla popřát krásné Vánoce mé nejoblíbenější blogerce Dott, dále také Madelain a Mie, Lou, Hogretě a Adelletě. Přeji si, aby si vaše bogy vedly stále tak dobře, jako doposud. Ale abych nebyla milá pouze k těmto lidem chci popřát všem blogerům a blogerkám mnoho úspěchu, mnoho štěstí a inspirací ke spoustě článků, kterými bude zahalděný celý server blog.cz. Doufám, že ti, co můj blog navštěvují na mě nezapomenou ani příští rok a budou stále mými věrnými čtenáři.
Vaše Miška.:)

Nadpozemská

22. prosince 2012 v 20:07 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Kniha je něco, co tě zavede do světa, kde si připadáš jako hlavní postava. Nejsou v něm žádné meze a ty si užíváš volnosti a celého děje, který postava v knize prožívá. Dokážeš se vcítit do její role. Mám zvláštní schopnost, beru ji jako můj šestý smysl, není to žádné vyvolávání budoucnosti. Je to ta nejlepší schopnost, kterou člověk může mít. Jedná se o schopnost, kdy jsem schopná poznat u člověka či knihy, jestli je ta pravá. U této knihy jsem to poznala a zařadila ji do žebříčku mých nejoblíbenějších knih, tedy na první místo.
Do rukou se mi dostala kniha s názvem Nadpozemská. Její autorkou je pro mě neznámá Cynthia Handová. Vždy, když jsem zaslechla slovo nadpozemská se mi rázem vybavila představa osoby, která je spjatá s bohem nebo má s ním alespoň něco společného. Nikdy jsem se o tento pojem nezajímala. Díky této knize jsem získala nové informace, co tento pojem vlastně znamená. Jedná se o anděle, pro mě dříve celkem nezajímavou bytost, o kterém jsem se díky této knize dozvěděla mnoho nových a užitečných informací.
Jedná se o dívku jménem Clara, která je andělské krve. Její matka je poloviční anděl, tudíž je Klára polovinou polovičního anděla, tedy čtvrteční anděl. Je z velké části člověk, a tak má mnohem větší problémy s tím se seznámit se všemi jejími andělskými schopnostmi, tedy s lítáním, svatozáří, ale také i s její vizí, kvůli které se spolu se svojí matkou a bratrem přestěhovala do horského městečka, ve kterém měla své poslání uskutečnit.
Na své nové škole pozná spousty nových přátel a chlapce jménem Christian, který byl hlavním objektem Clářiných vizí. Spolu s ním prožije příjemné chvíle, které pro ní budou nezapomenutelnými. To, jak Clářino poslání nakonec dopadne se můžeš dozvědět tím, že si tuto knihu přečteš.
Já jsem na knihu přišla díky serveru krásná.cz, který mi ji poslal poštou a jsem moc ráda za to, že jsem s ní byla seznámena. Rozhodně nelituji volného času, který jsem jí věnovala. Pro mě je to totiž kniha, která se mi velmi dobře četla a vtáhla mě do děje při všech možných Clářiných situacích. Cítila jsem se jako ona a moc dobře chápala její problémy, které postupem času měla.
Tato kniha ode mě získáva 8 bodů z deseti. Dva body bohužel ubírám za její stručnost, která se na začátku příběhu v knize vyskytovala.

Všechno semleté dohromady.

17. prosince 2012 v 18:03 | Miška |  My diary
Neaktivnost, neaktivnost a zase jedna neaktivnost. Nebo snad více než jen jedna? Důvodů a příčin mé "absence" je hned několik. Nejen, že jsem příjemně strávila víkend v mém oblíbeném městě s příjemnými lidmi, a tak jsem neměla ani pomyšlení něco psát, ale také mi v tom všem brání škola. Ano, často omílané téma, ovšem je to jedna z hlavních příčin a já se snažím všechny známky dotáhnout k mnohem lepšímu. Za chvilku je pololetí a plán, který mám, že budu mít pouhé dvě dvojky si chci co nejvíce slpnit a dělat pro to maximum.
Konečně mám alespoň nakoupené dárky, které jsem potřebovala hlavně pro taťku a něco málo pro zbytek členů mé rodiny, abych neseděla u stromečku jak puťka a nechávala se od všech ostatních obdarovávat. Také můj pokoj podtoupil rázmou změnou image z podzimního na vánoční a dokopala jsem se tomu si ozdobit mé oškubané větve různými "dekoracemi".
Také mi ségra přivezla nové botky, které už lepší být nemůžou. Nejen, že je v nich krásné teplo, ale také mám u nich takovou tu jistotu "nerozlepivosti a nerozbitnosti". Také tomu odpovídala jejich nemalá suma peněz, kterou za ně ségra dala. No a co váš vlastně vše ještě čeká?
Minulý týden mi přišel můj 1. velký balík od krásné.cz, a tak mě čeká spousty knih, které budu muset zrecenzovat. Vlastně pouhé dvě, ale i to je na mě celkem moc, ještě když tou jednou z nich je román...:/ Naštěstí mám už jednu rozečtenou, zatím vám neřeknu ani název a ani děj, jelikož chci, abyste se co nejvíce nechali překvapit! Rozhodně se také těště na změnu desingu, kterou můj vzhled bogu podstoupí. Neuniknou vám ani mé dárky, o kterých vás budu informovat ve videu, které jsem dostala k Vánocům. Ano, baví mě se vychloubat.
Omlouvám se za velmi stručný článek, ale čeká mě mé oblíbené prostřeno, a tak mi nezbývá nic jiného, než vás opustit. Mějte se krásně. Vaše Miška


Listopado-prosincový oblíbenci (video)

9. prosince 2012 v 19:37 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Ahoj! Zdravím vás u mého dalšího, tentokrát krásně Vánočně nalazeného videa, které bude plné mých listopado-prosincových oblíbenců. Tentokrát se nebude jednat o pouhou kosmetiku, ale také i o ostatní věci, které se týkají hlavně mých oblíbených Vánoc. Dárky pro mé rodinné blízké budu mít za chvíli nakoupené a budu si moc už konečně užívat tu správnou atmosféru bez stresu. Dopadlo to na mě jako na ostatní fanoušky Vánoc, a tak mám všude po oknech výzdobu a dnes jsem si ozdobila větvičky ze smrčku. Doufám, že se vám video bude líbit a třeba se necháte inspirovat tím, že jeden můj oblíbenec se může stát i dobrým typem na Vánoční dárek třeba pro vaše blízké.:)

Vaše Miška

Dopis Ježíškovi...

2. prosince 2012 v 7:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Možná se většina velmi zasmějete, ale já nejsem ta z těch, kteří by nedodržovali tradice, a tak jako každý rok jsem napsala dopis Ježíškovi (rodičům). Mají to se mnou těžké a zkrátka neví, co by mi koupili. Já jsem jim to trochu zjednodužšila pomocí tohoto dopísku, který lepím každý rok před Vánoci na okno.:) Doufám, že se vám dopis bude líbit.
Milý Ježíšku. Zdravím Tě po velmi dlouhé době, vlastně asi po 2 letech. Minulý rok jsem ti nenapsala dopis, jelikož jsem neměla ani jedno přání a chtěla jsem ta vše složitá vybírání dárků nechat na tobě. Za dva roky se toho hodně změnilo a já nepoznala pouze přání má, ale také přání mých blízkých. A proto si budu přát hlavně to, aby se přání mých blízkých splnili a já mohla být za ně šťastná. A tak ti tedy napíšu to nejdůležitější, co si k těmto Vánocům (pokud nebude téměř všemi lidmi předpovídaný konec světa, na který naštěstí nevěřím) přeji.
1. Ze všeho nejvíce si stejně jako předešlé roky přeji to, aby má rodina byla šťastná a všichni byli zdraví.
2. Chci, aby se má drahá ségra Katka během mateřské dovolené naučila mnou neoblíbený jazyk němčinu a aby se dostala do mateřské školky, sídlící někde v Rakousku.
3. Přeji si, aby mamka a taťka byli úspěšní ve svém zaměstnání stejně jako doposud, ale na druhou stranu nechci, aby se mamka stala ředitelkou Magny, ve které pracuje, protože by na nás ostatní neměla tolik času.
4. Doufám a přeji si, aby Michal udělal maturitu a zvládl dokončení školy a nástup do zaměstnání s úspěchem a přehledem.
5. Přeji si, aby můj milovaný kocour Matýsek přestal být přivázaný na vodítku, ale chápu, že to není s jeho oblibou značkovat všude možně až tak jednoduché.
6. Ze všeho nejvíce si přeji, aby má neteřinka, tedy Klárinka a její rodiče měli spokojený život, dočkali se dlouho očekávaného baráčku a zkrátka si žili ještě lépe, než si žijí doteď.
7. Moc si přeji, abych se dostala na dvě střední školy, které jsem si vybrala a sídlí v Českých Budějovicích, abych měla na vysvědčení v pololetí devítky vyznamenání a jedničku z češtiny.
To jsou tedy úplně ta největší přání, která teď momentálně mám a doufám, že se všechna splní. Pokud chceš ještě více konkrétní přání, pokusit bych se o to mohla, ale bohužel jich moc nemám. Mám vše, co si dívka v mém věku může přát a vymýšlet zbytečnosti si myslím, že je zbytečné.
1. Psát ti o tom, že bych nechtěla bydlet pod bytem, který mají (slušně řečeno) romové si myslím, že není potřebné a je ti to celkem jasné. I tak bych chtěla bydlet někde jinde a kdyby to ani tak nešlo, chtěla bych mít aspoň novou kuchyň, ve které by mě bavilo mýt dokonce i nádobí.
2. Také bych si přála mít sladěný pokoj do hněda, ale myslím si, že to je to nejméně potřebné, hlavně ať je ta kuchyň!!!
3. Rozhodně by neuškodilo mít pár kousků oblečení navíc, ale chápu, že vybírat oblečení, když si nejsi jistý jestli mi správně sedne je složité.
4. Přeji si, aby se podařil Štědrý večer, abychom si jej užili bez hádek a stresu a měli čokoládové figurky na stromečku.
Věř mi, Ježíšku, že toto je vše, co si k Vánocům přeji. Na druhou stranu buď rád, že nejsem tak náročná, co jsem kdysi bývala. Měj se krásně, Miška.