Leden 2013

Video o optimismu...

27. ledna 2013 v 21:55 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Jelikož se kopu nudou do zadku z důvodu toho, že mám už vše hotové do školy, jsem se rozhodla ani né tak natočit, jako spíše vytvořit nové video. Jsem optimistka a pesimisti jsou pro mě cizí. Nemám ráda žvásty typu "to nebude dobrý, a určitě to dopadne špatně". Jak to říci... Asi něco ve stylu - jsem na to alergická. Do budoucna se ohlížím pouze v dobrých stránkách a i když napíši test ve velmi špatném stavu, pořád hledám nějaké okolnosti, které by známku mohly vylepšit. Video o názoru na optimismus najdete hned pod článkem. Doufám, že se vám bude líbit.


Vaše Miška.

Pomluvačnost u žen a mužů.

26. ledna 2013 v 23:04 | Miška |  Úvahy
Článek o tom, jaký mám názor na chování žen a mužů se na mém blogu už jednou vyskytl. Když jsem si jej četla, ráda bych mnoho věcí na tomto článku změnila. Dá se napsat mnohem lepším způsobem. Můj názor je hlavou celého mého blogu a pokud se někomu mé názory nelíbí, klidně mi je vyvracejte, ale já je nikdy nezměním, o čemž už jistě dávno víte.
Nechci řešit, jak se chovaj muži a jak ženy v domácnosti, či jak vaří nebo uklízí. Chci řešit a věnovat chvilku času dnes večer tomu, jak se tato dvě pohaví chovají ke stejnému pohlaví. Tedy muži k mužům a ženy k ženám. Konkrétněji bych se dnes ohlédla na prosazování svého názoru. Nad touto úvahou se svým chováním vyhrávají muži. A hned vám řeknu přičinu mého rozhodnutí.
Jelikož se vyskytuji v prostředí plném mladší generace se i já do takovéto skupiny zařazuji. Proto mám asi možná lepší přehled o tom, jak se chovají děvčata, a jak chlapci. My, "teenagerky" objevujeme nové a nové věci. Jednou rády používáme tělovou kosmetiku, podruhé se začneme věnovat kosmetice pleťové. Jednou rády okusíme značku Roxy, po druhé Quiksilver. A tak se jako parta plná dívek rády vydáváme na nákupy, kde si rády radíme v tom, co nám sluší a naopak. Nikdy si nevyvracíme názory, buďto ustupujeme, nebo tiše a zklamaně souhlasíme, pokud se názor jiných nepodobá tomu našemu. Jsou mezi námi i takové dívky, které si zkrátka stojí za svým. A jednou z nich jsem já. I když někdy raději ustoupím v tom, kde se řeší určitá věc ve velmi početném kolektivu (viz naše třída). I tak svůj názor zmíním a snažím se dát co nejvíce najevo, že bych si jej nepřála měnit. A tím se stává ta nejpitomější vlastnost, činnost a zlozvyk nás všech dívek - tedy pomlouvání. Často jsem středem pomluv pár skupinek jiných děvčat u nás ve třídě. Ale proč? Proč jsou pomluvy v dnešní době módou a proč, když si chci projevit svůj názor, my jej někdo vyvrací za mými zády a nezapomene k tomu přidat i ty nejhnusnější poznámky, jakými mě může napadat?
Je to tak i u kluků? Samozřejmě že ne. Spíše chlapi si raději zajdou na pivo, u kterého proberou vše od politiky až po kvalitu salámů v Albertu. I na to může mít každý chlap jiný názor. A tak se jej nebojí prosadit a "vyřvat" si to, že s ním prostě všichni budou souhlasit, pomocí hádek. Chlapi se o své názory hádají. Chtějí si prosadit svou a pokud se jim nedaří, zvýší ton a tím jim ostatní podlehnou.
Řekněte mi... Co je lepší? Být napadána hnusnými pomluvami, o kterých se dozvím z "jiné ruky" nebo se hádat o to, že můj názor je prostě ten správný a ničí jiný mě nezajímá? I přes to, že nemám ráda ty uřvaný chlapi, kteří na sebe křičí jeden přes druhého v hospodě jsem na straně jejich. Radši budu dělat tuto velmi nepříjemnou "činnost", než abych pomlouvala dotyčného za jeho zády.
Pouze krátká úvaha, která se týká pouze věci názoru. Proto jej každý může mít jiný.

Já a hudba - vše spletené dohromady.

24. ledna 2013 v 21:14 | Miška |  My styl
Toto téma mě napadlo ve chvíli, kdy jsem do vyhledávače youtube napsala "Ty nikdy" ... Pokud jste znalci českého rapu a vyznáte ve všech těchto skupinách a tak nějak v celém okruhu české hudby, asi jistě tuto skupinu znát budete. Abych popravdě řekla, ani pořádně nevím, jak tato skupina funguje, jediný co vím, tak je to, že jedním z raperů je Paulie Garand, který je můj nejoblíbenější z celé skupiny. Nejsem znalec rapu a ani to není můj šálek kávy. Ale co se týče této skupiny, je to něco jiného. Ani ne tak skupiny Ty nikdy Label jako spíše Paulieho Garanda. Jeho písně mě vždycky přímějí nad nimi přemýšlet. Na konci článku uvidíte odkaz na jedno z videí, kde využívá poezie, kterou vymyslel sám a i když to není přesně můj styl hudby, miluji jeho texty. Proč jsem ale zrovna narazila na tento styl hudby?
Nejsem milovníkem, jak už bylo výše řečeno rapu, a tak mě nějaký Ego, Raego či Reago nebo jak se to píše, Eminem, Snoop Dog, apod. nezajímají. Jejich písně neposlouchám a jediné co vím je to, že aspoň českých raperů jako autorů známých písní tohoto druhu, odvládlo Českou republiku mnoho jejich písní. V poslední době, vlastně je to něco přes rok, jsem milovnicí spíše heavy metalu či rocku, něco na ten způsob. Raději si pustím devadesátky či osmdesátky, než abych poslouchala dnešní styly hudby, které mi přijdou, že se od sebe ničím leliší. Mám ráda hudbu podobnou skupině Gun's 'N' Roses, která je pro mě bezkonkurenčně nejlepší kapelou všech dob. Jejich písně mají energii a na každé se mi líbí vždy něco jiného. Nejsou písně, které by se mi nelíbily, což se většinou u ostatních kapel moc nevyskytuje. Na tuto kapelu zkrátka nemám žádné výhrady, a proto jsem se předminulý rok, co jsem si vzpoměla na tuto kapelu, začala zajímat i o jiné kapely tohoto stylu. Tím jsem si oblíbila ACDC, Pink Floydy, Iron Maiden, Nirvanu, The Offsprings (na kterých jsem vlastně vyrůstala, ale jelikož jsem se zajímala o jiný styl hudby, o kterém vám povím za chvíli, jsem na ně nějakým způsobem zapoměla), no a samozřejmě nemůžu zapomenout ani na českou klasiku a tou jsou kapela Kabát, Visací Zámek apod...
Jako každá jiná dívka i já jsem jako puberťačka poslouchala naprosto jiný styl, než poslouchám teď a tím byl převážně pop a hip hop. Na můj názor si říkejte, co chcete, ale já nechápu, jak jsem toto mohla poslouchat. Selena Gomez, Ashley Tisdale, Snoop Dog, Eminem... Dnes bych si nejraději za to, co jsem poslouchala vrazila facku, jelikož toto není hudební styl. Toto vlastně ani není hudba. Vše je složené pomocí počítačových technik, všechna hudba k textům složená, je umělá, nikde nejsou kytary, nikde nejsou bicí. Kdyby těchto pár věcí, které písni dodávají grády, u zpěvaček jako je např. Ashley Tisdale zazněly, možná bych je tak neodsuzovala.
Postupem času jsem začala poslouchat techno. Začínala jsem takovým "amaterským" stylem jako je DJ Witch, následovala DJ Tiesto a nakonec jsem zůstala u nejlepšího DJ všech dob uznávanýho nejen mnou, ale i celým světem - u Armina vana Buurena. S ním, nebo respektive s jeho hudbou jsem se seznámila díky mé ségry přiteli, který měl jeho hudby vždy puštěnou v autě, strašně se mi to líbilo a líbí doteď. Ano, je to sice hudba složená tak nějak počítačově, ale zkuste si např. pustit jeho skladbu Mirage, ve které (pokud si ji pustíte na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=mfJC34tOZms ) v čase 6:08, můžete slyšet, že ani on, Dj, který se zajímá o techno nezapomene na hudbu typu rock. Dokonce na svých živých koncertech má živou "kapelu", která mu zahraje. Je to úžasné a jeho písně mám ráda doteď.
Pak jsem díky mému příteli narazila na skvělolu kapelu Sum41. Je to živá kapela mladých zpěváků, kteří dokáží přidat své hudbě mnoho energie. Od této kapely jsem se "odpíchla" a hledala kapely tohoto stylu až je celkem podivuhodné, že jsem skončila právě u Gun's 'N' Roses. Za svůj dnešní styl jsem ráda a sama na sebe jsem pyšná. Také jsem ráda za to, že neodsuzuji např. Justina Biebera, který má mnoho fanoušků, ale zároveň i haterů. Nemám ho ráda, ale tolik toho dokázal, že si nedovoluji jeho hudbu odsuzovat. Moc velká drzost na někoho, kdo toho dokázal více, než já, holka, která jediné co opravdu dokázala, bylo navázání kontaktu s krásnou.cz. O tom ale někdy jindy.
A teď už song od Paulieho a jeho krásná poezie. Mějte se, Miška.


Líčení podle Bekky

19. ledna 2013 v 12:51 | Miška |  My styl
Zdravím, dnes jen krátce a to s líčením, které jsem včera večer zkoušela podle postupu Bekky Müller. Nechala jsem se inspirovat jejím líčením na ples. Musím říct, že to vypadá velmi hezky. Možná takové líčení začnu nosit jako každodenní, až na ty linky.:) Ty už jsou na mě moc výrazné. Trochu jsem pozměnila produkty, které jsem použila. Místo collor tatto jsem použila krémové oční stíny od Avonu v odstínu peach cream, místo rtěnky od Miss Sporty jsem použila od Essence, a místo linek od Essence a štětečku jsem použila linky ve fixu od NYC, atd... Vlastně téměř všechny produkty vidíte na obrázku. Tak doufám, že se vám i Bekky líčení líbí a já jí děkuju za super typ. :)

http://bekky.blog.cz/1301/navod-plesove-liceni-s-hnedou
Vaše Miška.:)

Love brown, love the world...

18. ledna 2013 v 19:48 | Miška |  My diary
Zdravím. Dnes pouze krátce a to s takovým spíše deníčkem. Ano, opět mám potřebu se vypsat, sice jen virtuálnímu světu, ale věřte mi, že za ten dobrý pocit to stojí.

Neaktivnost na mém blogu jistě všichni chápete. Je už skoro pololetí, vlastně příští týden se uzavírají známky na pololetní vysvědčení a já se stále obávám češtiny (1-2), dějepisu (1-2) a fyziky (1-2). Chemie se bát po dnešní písemce naštěstí nemusím. Mám z ní strašně skvělý pocit, jediné, co jsem napsala špatně byla část jednoho cvičení... Takže se 3 doufejme, že obávat nemusím. Jednička by taky nemusela být špatná.:) Dnes jsme také psali z češtiny pololetní práci, ze které mám takový průměrný pocit. Něco špatně, něco správně. Bohužel mínus pár bodů známená o stupeň horší známku a já jedničku mít prostě musím! Nebo alespoň chci! Čtvrtletku z matiky mám taky za sebou, sice měla být na jedničku, ale dala jsem jí na dvojku a věřte mi, že to je mé maximum. Přede mnou je stále plný víkend ne moc příjemných plánů - připravit si prezentaci na téma Merkur, Venuše, Země, Mars, udělat referát na hudební výchovu a bravurně si připravit domácí úkol na matiku. Ano, na mě je toho zkrátka moc. I tak jsem ale ráda, že mám alespoň co dělat. Přítel je opět na víkend v čudu a já stále více a více zjišťuji, jak moc jsme na sobě závislý...:))

Dnes jsem udělala příjemný a celkem i levný nákup s mojí kamarádkou. Obě dvě jsme si koupili jelení luje od Baley s příchutí čokolády z řady Balea Young. Celkem mě tato řada uchvátila a přemýšlím o koupi body lotion ze stejné řady s vůní kokosu. Sice mě body lotion s příchutí čokolády a fíků neuchvátily, ale i tak dalšímu body lotion za neskutečnou cenu nemohu odolat. Dále následoval regál s přírodní kosmetikou Alverde. S touto kosmetikou mám pouze jednu zkušenost a to s make-upem, který má minimální krytí, ale za to příjemně sjednotí pleť. Takový nevýrazný zlepšovák image.:) A jelikož velmi toužím po tělovém máslu od The body shopu, který sídlí bohužel jen v Praze, kam se dostanu až v květnu a tam si jej také možná koupím, jsem si zatím na tuto dlouhou dobu, kdy nebude k dostání zakoupila Body butter od Alverde s vůní nevím jakou. Na obrázku to vypadá jako oříšky, ale voní po vanilce. I tak má celkem příjemnou vůní, která mi zprvu celkem smrděla. Naštěstí mám to štěstí, že si ke všemu najdu jednou cestu. Maybe.:) A moc moc mě uchvátila nová kolekce od Essence, bohužel si teď nevzpomenu na název, ale asi něco jako Snow white, snow girl, nevím... A navíc, na rukou se mi třpytí color tatoos od Maybelinu.:) Konečně jsem si zkusila, jak vlastně vypadají, ale bohužel jsou na mě velice lesklé a barvy mi moc nesedí. Možná, že popřemýšlím o zlaté barvičce Color tatoo a nebo si vyberu levnější variantu, a to o něco tmavší zlatavou barvu od značky Catrice.

Nějak mě přešla chuť psát. Nehledě na nevolnost, kterou trpím celý týden a také jsem kvůli ní nebyla dva dny ve škole. Tak aspoň fotečku, jak se snažím si můj pokojíček pomalými krůčky sladit do hněda. Zatím tak vypadá pouze můj noční stoleček.


Yours Mishell.

My wishlist 2013

15. ledna 2013 v 20:38 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Zdravíčko. Dnešní článek bude hodně stručný a krátký. Před nedávnem jsem vám sibovala, že sepíši souhrn všech přání, které si chci do budoucna plnit. A až si je splním, budu velmi, velmi šťastným člověkem. Tak mi v tom držte palce. Zatím co vypadá tak nějak nadějně je tělové máslo, které si nechci objednávat přes net, ale jelikož pojedu do Prahy tak si asi zajdu do Paladia. A další věcičkou, tak nějak nadějnou je koncert ACDC, na který bych se vydala někdy v květnu do Prahy se strejdou. Tak snad.:)

Body butter - The body shop (vůně mandlí a čokolády)
Eos - Lip balm
Řetízek se sovičkou
Podat zápisový lístek na obchodní školu
Dámské kapsáče
Mikina Vehicle
Jít na koncert SUM41, ACDC (což se asi nejspíš splní)
Paletka 88 očních stínů!!!
Pravou psí známku s mými údaji
Cvičit s Milkou (kámoškou)
Dlooouhé vlasy s mojí přírodní barvou (brunet)


Nejsem náročná.:DD Mějte se krásně, Miška.:)

Make-up - tutoriálek

12. ledna 2013 v 15:54 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Ahoj. Tentokrát vás opravdu zdravím po dlouhé době a snad mojí neaktivnost omluví škola a mnoho testů v ní. I tak jsem si našla chvilku mimo učení a přišla na vás s naprostou novinkou! Rozhodla jsem se, že dnes natočím naprosto rychlý tutoriál "beze slov" kromě hudby, ve kterém vás ukáži, jak vypadá mé spíše víkendové líčení. Do školy se takto nelíčím, nejen kvůli nedostatku ranního času ale také kvůli tomu, že v lavici být tolik zkrášlená nemusím. V tomto videu vás po celou dobu bude doprovázet naprosto skvělá píseň z neskutečně výborného filmu Pitch Perfect - Ladíme, který se do kin dostal někdy v říjnu loňského roku. Naprosto jej miluji, už jen kvůli herečce, která ztvárnila hlavní roli tohoto filmu a miluji její styl po celou dobu filmu, stejně jako její vzhled. (mohli jste jí také vidět v Novém měsíci, kde v jídelně Belle popisovala všechny členy rodiny Cullenových). Hodím vám sem její fotografii.
Doufám, že se vám video i přes rychlé ukázky produktů apod. bude líbit. Přeji příjemný víkend.
Vaše Miška.:)

Shopaholikování - video

7. ledna 2013 v 20:10 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím. Dnes bych vám ráda představila mé nové video, které se bude týkat opět mého nezastavitelného shopaholikování. Ráda bych vám ukázala kosmetické produkty, oblečení a laskominky, které rozhodně stojí za to si je koupit! Pokud jste pozorní a nacházíte se ve městě, kde jsou obchoďáky jako je Takko, apod. určitě zbystříte, že se v nich necházejí slevy, kterých jsem já v průběhu celého minulého týdne naplno využívala. Užívejte si zbytek dne a mějte se, Miška.:)


Tipy a rady - má cenu je vůbec psát?

3. ledna 2013 v 16:11 | Miška |  Úvahy
Někdy si říkám, jak užitečné cesty na nákup jsou, tedy pokud nemáte společnost. Můžete popřemýšlet o tolika věcech, které poté můžete vypsat na svůj blog, či se zamyslet nad svým životem a rázem něco změnit. Ani nevím, jak mě toto téma vlastně napadlo, ale rozhodně si myslím, že je dobré na to, abych o něm napsala svůj názor.
Jako každá jiná blogerka i já jednou za čas napíši radu nebo tip, ať už se týká kosmetiky, či např. recenze na knihu. I jedna jediná recenze může být tipem pro vás. Můžete se inspirovat z mých různých nakupovacích videí, kde vám vylíčím, za co jsem utratila sumy peněz. A nejen to, také vám samotné výrobky ohodnotím a sama vám řeknu, který přípravek si koupit, a který ne.