Únor 2013

Prostě deník (18.2.-26.2.)

26. února 2013 v 17:31 | Miška |  My diary
Zdravím vás po delší době s deníčkem. Celkem dlouho jste na mém blogu nemohli najít nový článek, který se týká mého života, novinek co týče školy a toho, jak se vlastně mám. Jelikož mám teď celkem čas jsem se rozhodla, že jej využiji k tomu, abych napsala tento článek.
Je po práznidnách a já jsem celkem odpočatá, tudíž netrpím ve škole tím, že by se mi chtělo spát. Sice mě tato nálada někdy popadne, obzvlášť při češtině, ale nic mě nebrání k tomu, abych si dala pár facek a svojí usínací náladu zahnala. Minulý týden, jak už bylo výše zmíněno, jsem měla jarní prázdniny, na které jsem si zadala pár jasných úkolů, které jsem musela během celého týdne splnit. To se povedlo a jsem na sebe hrdá.
Tou jednou věcí bylo dočtení knihy, kterou jsem měla půjčenou od spolužačky. Kniha byla skvělá, sice nejsem zvyklá na knihy, kde se vyskytují více myšlenky a filozofování autora, než-li samotný příběh, ale jsem ráda, že jsem se s jednou takovou seznámila. Trvalo mi dlouho, než jsem jí dočetla, jelikož mě ze začátku skoro vůbec nebavila. Když jsem se o prázdninách každé ráno probouzela, stačilo sáhnout pár desítek centimetrů doprava a nahmatat onu knihu. Kniha nesla název "Most přes navždy", která je psána Richardem Bachem. Tato kniha je naprosto skvělá, pokud budu mít někdy náladu, možná vám napíši něco málo o samotném příběhu, který dojme každého čtenáře.
Také jsem se přinutila k tomu, abych si udělala úkoly z matematiky a koukla na učení. Je sice pravda, že jsem se k tomu dohnala až v sobotu, ale to nevadí, svůj úkol jsem splnila!!! Jelikož jsem byla všechny všední dny dopoledne doma sama, jsem vylnou chvilku využila uklízením. To, co moje mamka během týdne nestihne kvůli práci, jsem nahnala během prázdnin. A jsem za to moc ráda.
Ve středu o prázdninách přijel můj přítel, měl prázdniny taky, takže jsme se viděli akorát ve středu. Což nám ani tak moc nevadilo, alespoň bylo setkání se mnohem dojemnější. Došli jsme si na salát s kuřecím masem a na špagety se sýrovou omáčkou a následně jeli s mojí ségrou do Třeboně, kde jsme vozili neteř. Byl to strašně fajn den a místo toho, abychom se loudali po Velenicích jsme v Třeboni zašli do Dékáčka, kde jsme si dali výborný medovník a oříškovou horkou čokoládu. Mňam.
Také jsem zkoukla hromádku filmů, jako např. Tvůj snoubenec, můj milenec, LOL, The Words, Bláznivý svět Shopaholiků, Šťastlivec a spousty dalších. Všechny tyto filmy, které jsem vypsala, byly neskutečně skvělý. Moc mě bavily, který nejvíce, vám říct nemohu, nedá se to porovnat.
Ve škole je to po prázdninách celkem fajn, sice je teprve úterý, ale snad toho nebude tolik, co před prázdninami. Dnes jsme se fotili na ročenky, včera dostali naše fialová trika (viz obrázek níže), která nejsou sice podle mých představ, ale rozhodně nejsou na škodu. Na sportovních hrách jsme hráli můj milovaný volejbal. Celý den mě bolela hlava, a tak cvičení na hrazdě, které jsme prováděly při tělocviku, tu bolest ještě zhoršilo. Prášky si na to brát nechci.
Co se týče budoucí školy, včera jsem odevzdala přihlášky na Obchodku. Jsem se svojí volbou plně rozhodnutá a spokojená. Přeci jen mě čeká nový studenstký život plný ekonomie, kterou miluji a nových poznání, která mě baví. Tak doufám, že mě má očekávání nezklamou a já budu alespoň pár prvních dní na nové škole spokojená.
Teď už ale musím jít, tak se mějte a zase někdy ahoj. (Fotografie --> celý článek)

The song TAG - video

22. února 2013 v 17:41 | Miška |  My styl
Zdravím vás s dalším videem! Nebojte se, žádný zpěv dnes nečekejte, ale za to to bude pořádný nářez plný hudby a mého nadání tančit. Dobrá, trochu si dělám srandu, ale i tak, pokud chcete vědět, jak je to se mnou a hudbou, toto video je pro vás! Odpovím na všechny otázky a ukážu vám, jak moc určité písně mám ráda. A u písní, které se budou týkat tance vám ráda zatancuju. Doufám, že se vám video bude líbit, já na něm dělala 4 hodiny. Tak doufám, že u něj tu čtvrthodinku vydržíte.:)


Náhledu si nevšímejte.:D
Vaše Miška

Videoprohlídka mým pokojem+moje make-up sbírka

20. února 2013 v 19:04 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Jistě znáte různé tagy, které kolují po serveru youtube a natáčejí je spousty slečen, které se mají čím pyšnit. Jedním z těchto tagů je tag My room tour nebo-li prohlídka mým pokojem. Je sice pravda, že já se nemám čím chlubit, ale na druhou stranu tak trochu nakouknete do mého soukromí a možná zjistíte, že já nejsem zrovna náročná holka a vystačím si s tím, co mám už od narození, třeba jako všechen nábytek kromě stolu, který mám od šesti let. Doufám, že se vám video, které jsem spojila s videem moje make-up sbírka, bude líbit a já vás zase někdy přepadnu buďto videem, nebo klasickým deníčkovým článkem, který někteří mají velmi rádi.

Vaše Miška

Blistex - balzám na rty (recenze)

19. února 2013 v 13:37 | Miška |  Tipy & rady, recenze
O tomto balzám na rty jsem se zmiňovala častokrát, nejvíce ve videích, hlavně v nakupovacím, kde jsem vás s tímto produktem seznámila. Tento balzám řadím mezi mé nejoblíbenější, aby ne, když stál 60,-Kč v akci a normálně stojí v DM 110,-Kč.
Tento balzám je značky Blistex, se kterou nemám kromě tohoto produktu žádné jiné zkušenosti. Vím, že se dá zakoupit i jinde, než v DM a to v lékárnách, třeba jako v té naší. Ale jak známe české lékárny, vše je předražené, nemluvě o lécích. Balzám od Blistexu si můžete zakoupit v mnoha formách - v kalíšku, tyčince, nebo jako krémový balzám, který má aplikátorek podobný lesku na rty. Já jsem zvolila fotmu kalíšku, se kterým nejsem zrovna nejvíce spokojená, nebo ne alespoň tak, jak s obsahem.
Tento kalíšek používám doma, jelikož nanášení balzámu pomocí prstů mi nepřijde jako šťastná forma, nehledě na upatlané prsty, které poté musí všude otírat, jelikož nesnáším mastnotu, kromě krému na nohou, u kterého stejně po chvilce potřebuji, aby se vstřebal. A tak raději doma používám kalíšek a ve škole tyčinku, v mém případě Baleu. O té zase někdy jindy. Pokud bych si ale tento balzám měla brát např. na nějaký ples je jeho velikost ideální. Kalíšek je malý, o průměru 3,5 cm, a tak se vám vejde i do toho nejmenšího psaníčka a nezabere vám bůh ví jak velké místo. Což je velikostně ideální. Praktičnost je na tom hůře. Strhávám tedy hvězdičku.
To nejdůležitější na tomto balzámu je samozřejmě stejně jako u jiných hydratace rtů a ochrana rtů před popraskáním. Tyto dvě věci tento balzám splňuje na výbornou. Rty jsou krásně hydratované, pokud si jej nanesu před spaním ve větší vrstvě, ještě ráno jej cítím na rtech a jsou krásně hydratované a hebké, což vyhovuje mému příteli.:) Nehledě na šťavnatý vzhled vašich rtů. Nejzajímavější na tomto balzámu je jeho vůně, a jak se na rtech projevuje. Tento balzám voní po mentolu s trochou vanilky a to celé zalité olivama, což mi velmi vyhovuje. Největší roli na rtech hraje mentol, který je krásně provětrá a rty jakoby pálí, což je velmi příjemné, tedy alepoň mě. Používám jej nejen na rty, ale také na oblast pod nosem, třeba když mám rýmu a můj nos je od smrkání a kapesníků sedřený. Kdyby mi náhodou někdy došel, rozhodně neváhám a jdu si jej koupit znova, klidně i za tu stovku.
Doufám, že se vám recenze líbila a byla inspirací pro ty, kteří o tomto balzámu uvažují. Já vám jej rozhodně doporučuji a i když někomu bude vadit kalíšek, vše napraví funkčnost balzámu, která je na výbornou!
Shrnutí: +dostupnost
+hydratace
+vůně
- cena
- způsob nanášení
Vaše Miška

Balea - body lotion s vůní fíků (recenze)

17. února 2013 v 14:08 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Když si tak projíždím spousty blogů, které jsou po blogovém světě velmi známé, narážím většinou na blogy, které se týkají převážně kosmetiky. Od té doby, co natáčím videa a zmiňuji se v různých článcích o kosmetice, se pod mými články nachází více a více komentářů. A tak si i myslím, že jsem konečně přišla na kloub tomu, co čtenáře zajímá nejvíce. Dnes bych se tedy chtěla věnovat recenzi, kterou bych chtěla věnovat dvěma produktům, které můžete sehnat ve velmi oblíbené drogerii D&M.
Balea - bodylotion s vůní fíků a čokolády (limitovaná edice)
Tímto tělovým mlékem jsem se nechala inspirovat od mé oblíbené spíše youtuberky, než-li blogerky, Pavlinna17. Tímto vám i dopuručuji její videa, která řadím mezi ta kvalitnější. Dnes ale nebudeme hodnotit youberku, ale právě výše zmínění body lotion.
Co se týče vůně, toto mléko by mělo vonět po čokoládě a fíkách. Tuto vůni splňuje ještě předtím, než samotný krém začnete denně používat. Zprvu jsem sice cítila piňa koládu (kvůli této vůni jsem si jej koupila), ale po chvilce jsem ve vůni čokoládu doopravdy našla. Bylo tomu tak i po nanesení mléka na kůži, tam už byla vůně o něco méně příjemná. Toto mléko má totiž vysokou parfémaci, a tak by mohla někomu vůně čokolády po chvilce vadit, třeba jako mě. Proto odebírám jednu hvězdičku dolů.
Faktory, které by mělo mléko splňovat, tj. hydratace pokožky alespoň po celou noc, mléko celkem splňuje. Sice to nemohu ani tak moc ohodnotit, jelikož mléko používám před spaním, i tak si myslím, že nohy jsou ráno hebké a připravené do nového dne. Teď v zimě je to celkem zbytečné, ale v létě obzvlášť nohy hydrataci potřebují. Horší je to se vsakováním se do kůže. Mastnotu mléka cítím ještě půl hodiny po tom, co jsem si jej nanesla a to si myslím, že je špatně, proto ztrhávám hvězdičku dolů.
Sehnat tento krém můžete ve všech drogeriích D&M a i když je to limitka, i po tom měsíci, co jsem si ho koupila stále v D&M je. A ta cena? 35,-Kč je opravdu málo, tak s chutí do toho!
Shrnutí: +cena
+dostupnost produktu
+ hydratace
- vysoká parfémace
- pomalé vstřebávání se do kůže
Hodnocení - *** (tři * z pěti)
Příště - recenze balzámu na rty od Blistexu!

Však vy víte.

12. února 2013 v 17:38 | Miška |  My diary
Uboze a nevědomky si myslet, že druhé pololetí bude na přípravy do školy a testy lehčí, se nevyplatilo, jelikož vše, co se týče školy je pravým opakem mých dlouhodobých představ. Bohužel právě to mi ničí tu chuť psát na blog a věnovat se článkům, které většina z vás podle chváli čte ráda. Díky škole nemám chuť, čas a náladu na blog psát, protože domácích úkolů, hlavně laborka, je nespočet a právě ty mi zamrhávají celý volný čas, tedy večer. Nemohu ani dočíst knížku, která je neskutečně svělá, protože mi v tom příprava do školy brání. A tak se nemohu dočkat na příští týden, kdy budou jarní prázdniny a já celý týden využiji k tomu, co jsem doposud chtěla dělat a nezbyl na to čas. Tím tedy myslím psaní článků na blog, nějaká malá změna designu, možná že i natočení nějakého videa, dočtení rozečtené knihy, vyřešení alespoň jednoho příkladu z fyzikální olympiády a dopřávání si klidu a pohody právě tehdy, kdy se většinou chodí do školy.
Dnešek ani předešlé dny nebyly něčím zajímavé. Prostě jen škola, škola a škola. Učení se na testy, které jsou prý důležité, dělání laborky celý víkend a trávení pár chvilek volného času s přítelem, kterého od čtvrtka neuvidím přes týden. Naštěstí jsme ten pár, který komerční americký svátek Valentýn, neslaví, a tak nám nebude líto toho, že právě ve čtvrtek, kdy je Valentýn on odjede a my jej nebudeme moc slavit. Opět odjede tam, kde chci za několik let bydlet, a já se tady ve Velenicích budu kopat nejenom nudou, ale i otravou z toho pohledu na zašmoudlé paneláky a rakušáky, jak nabírají ženský u silnice. Fuj.
Dnes jsem dostala dobrou známku z dějepisu, ze kterého jsem se velmi obávala, protože naučit se x datumů, které se týkají druhé světové, mi dalo opravdu zabrat. Také jsme si zahráli na tělocviku vybíjenou, kterou mám ráda a málem si zlomila nohu. Objednali jsme jako třída pekelně drahá trika, která nám budou nadále sloužit jako trika na tělák, protože jsou v pánských velikostech a v nich jako člověk na střední rozhodně chodit nebudu. Takže prostě trička, která jsou naprosto mimo mé představy. Z mého vysněného hnědého trika s potiskem packmana a nápisem devítka k sežrání se vyklubalo něco co je světle fialový a má to ve tmě svítit zeleně. Alespoň, že ten návrh na přední straně vypadá k světu.
Po škole jsem se šla projít s přítelem a potom jsme šli do krámku, kde mi mamka koupila jahodový kompot. Nemůžu se dočkat, až si jej vychutnám u mého oblíbeného Prostřena, kde bude nějaký divný architekt, co se chová jako farář. No, posuďte jeho chování sami a to tak, že si pustíte prima family v 18:05!!! :) No a pak už jen si přečíst 40 stránek na čtvrteční biologickou olympiádu, ať to mám za sebou. Tak se mějte.
Vaše Miška

Můj extrémní nedělní den, kdy jsem prozradila své skryté ženské vnady, dopadl poněkud divně. Tak nějak zmalovaně.

Favourites Leden - video

7. února 2013 v 19:56 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím, a jsem tu pouze na rychlo. Dnes jsme s přítelem natočili nové video, resp. přítel mě natáčel. Zašli jsme si do přírody, a proto je video možná trochu odlišnější, než ta ostatní. Doufám, že se vám bude líbit a rozhodně nezapomeňte na konci videa zkouknout bloopers, protože to je to na tom to nej. nej. nej..:)

Vaše Miška

Z nejlepšího přátelství na nijaké...

5. února 2013 v 22:22 | Miška |  Úvahy
Když se zamyslím nad vztahy, které jsem měla a mám s mými kamarádkami, nemohu pořádně určit, která z nich byla tou nejpravější. Každá se v něčem lišila, každá byla v něčem vyjímečná, ovšem to, co jsem na nich vždy hodnotila nejvíce, byla opětovanost přátelství mě, tedy kamarádce, která se snažila být tou nejpravější. Ani jednou se to nepovedlo.
Nejlepší vztahy mezi kamarádkami, takové to nazývané "nejlepší" přátelství jsem prožívala hlavně od takových deseti do třinácti let. Rozdělovala jsem si, jaká kamarádka je dobrá, jaká pouze na bavení a jaká nejlepší. Kvůli tomu, že mi každé nejlepší přátelství krachlo, jsem od mých čtrnácti let tento vztah zahodila a přestala své kamarádky třídit jako hrách od zrní. Příčin těchto krachnutí bylo hned několik, avšak se u každé mé kamarádky něčím lišily. Nechci zde vyjmenovávat všechny mé kamarádky, které jsem považovala za nejlepší a psát o tom, kvůli čemu náš vztah krachnul, chci psát o tom, že téměř pokaždé krachnul hlavně kvůli mě.
Jak už jsem výše zmínila, jádrem krachnutí vztahů bylo pokaždé něco jiného. Asi tím úplně největším šokem a zničením tohoto velkého přátelství bylo to, že má kamarádka nedokázala snést můj názor a prosbu a zkrátka a jistě mě na plnou hubu poslala někam. Ovšem, tohoto krachu vůbec nelituji, jelikož od té doby se můj život otočil o 180°. Kdybych se nepřestala s mojí kamarádkou bavit, nepoznala bych mého nynějšího přítele, neměla bych takové vysvědčení jaké teď mám a nedívala se na svět mnohem méně vyhuleným výrazem než má ona. Asi možná víte, co bylo jádrem problému - její závislost na kouření. To byl snad ten největší a nejráznější konflikt, kterým jsem ze dne na den ukončila přátelství s mojí od školky nejlepší kámoškou.
Ostatní přátelství jakoby odeznívala. Ovšem taková odeznívání vztahů vnímaly mé kamarádky, nikoliv já. Neuvědomovala jsem si, že naše přátelství krachuje, ovšem toho, kterého lituji snad nejmaximálnějc ze všech, bylo přátelství s M. Sice jsme se spolu bavily asi tak třičtvrtě roku, ale cestu k nejlepšímu přátelství si našly společné zájmy a konverzace, které nikdy neutichly. Vždy jsme si měly spolu co říct a bylo opravdu málo hádek, které by naše přátelství mohlo zničit. Nechci psát bohužel, ale v tomto případě přátelství bylo jádrem problému to, že jsem si našla nového přítele. Pokud jste jedna z vás také poznala svého vysněného prince, asi jistě víte, že když se s ním znáte opravdu málo, chcete s ním trávit co nejvíce času a právě to jsem já dělala. Tím jsem tak nějak začala zanedbávat M., jejíchž zklamání z toho, že jsem odmítala chodit s ní ven je mi líto. Dnes jsme si šly každá jinou cestou, ona má pravou kamarádku, já mám pravého přítele, avšak ona je a bude tou nejpravější kamarádkou, kterou jsem ze všech kdy měla. A i když se vídáme minimálně, budu jí brát jako tu nej. nej. nej., která je zde pro mne ve dne a v noci. Pokud M. nevíš, o koho jde, máš tu poznávací znamení - spící fotka a vyndavání čoček na Dračici. :)
Vaše Miška