Z nejlepšího přátelství na nijaké...

5. února 2013 v 22:22 | Miška |  Úvahy
Když se zamyslím nad vztahy, které jsem měla a mám s mými kamarádkami, nemohu pořádně určit, která z nich byla tou nejpravější. Každá se v něčem lišila, každá byla v něčem vyjímečná, ovšem to, co jsem na nich vždy hodnotila nejvíce, byla opětovanost přátelství mě, tedy kamarádce, která se snažila být tou nejpravější. Ani jednou se to nepovedlo.
Nejlepší vztahy mezi kamarádkami, takové to nazývané "nejlepší" přátelství jsem prožívala hlavně od takových deseti do třinácti let. Rozdělovala jsem si, jaká kamarádka je dobrá, jaká pouze na bavení a jaká nejlepší. Kvůli tomu, že mi každé nejlepší přátelství krachlo, jsem od mých čtrnácti let tento vztah zahodila a přestala své kamarádky třídit jako hrách od zrní. Příčin těchto krachnutí bylo hned několik, avšak se u každé mé kamarádky něčím lišily. Nechci zde vyjmenovávat všechny mé kamarádky, které jsem považovala za nejlepší a psát o tom, kvůli čemu náš vztah krachnul, chci psát o tom, že téměř pokaždé krachnul hlavně kvůli mě.
Jak už jsem výše zmínila, jádrem krachnutí vztahů bylo pokaždé něco jiného. Asi tím úplně největším šokem a zničením tohoto velkého přátelství bylo to, že má kamarádka nedokázala snést můj názor a prosbu a zkrátka a jistě mě na plnou hubu poslala někam. Ovšem, tohoto krachu vůbec nelituji, jelikož od té doby se můj život otočil o 180°. Kdybych se nepřestala s mojí kamarádkou bavit, nepoznala bych mého nynějšího přítele, neměla bych takové vysvědčení jaké teď mám a nedívala se na svět mnohem méně vyhuleným výrazem než má ona. Asi možná víte, co bylo jádrem problému - její závislost na kouření. To byl snad ten největší a nejráznější konflikt, kterým jsem ze dne na den ukončila přátelství s mojí od školky nejlepší kámoškou.
Ostatní přátelství jakoby odeznívala. Ovšem taková odeznívání vztahů vnímaly mé kamarádky, nikoliv já. Neuvědomovala jsem si, že naše přátelství krachuje, ovšem toho, kterého lituji snad nejmaximálnějc ze všech, bylo přátelství s M. Sice jsme se spolu bavily asi tak třičtvrtě roku, ale cestu k nejlepšímu přátelství si našly společné zájmy a konverzace, které nikdy neutichly. Vždy jsme si měly spolu co říct a bylo opravdu málo hádek, které by naše přátelství mohlo zničit. Nechci psát bohužel, ale v tomto případě přátelství bylo jádrem problému to, že jsem si našla nového přítele. Pokud jste jedna z vás také poznala svého vysněného prince, asi jistě víte, že když se s ním znáte opravdu málo, chcete s ním trávit co nejvíce času a právě to jsem já dělala. Tím jsem tak nějak začala zanedbávat M., jejíchž zklamání z toho, že jsem odmítala chodit s ní ven je mi líto. Dnes jsme si šly každá jinou cestou, ona má pravou kamarádku, já mám pravého přítele, avšak ona je a bude tou nejpravější kamarádkou, kterou jsem ze všech kdy měla. A i když se vídáme minimálně, budu jí brát jako tu nej. nej. nej., která je zde pro mne ve dne a v noci. Pokud M. nevíš, o koho jde, máš tu poznávací znamení - spící fotka a vyndavání čoček na Dračici. :)
Vaše Miška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Madelain Madelain | Web | 6. února 2013 v 9:05 | Reagovat

Mišičko ty jsi můj miláček, víš? :))) Mrzí mě, že se tolik nevídáme :/ a kamarádka nekamarádka, pro mě budeš vždycky jako mladší ségra :))

2 Miška Miška | 6. února 2013 v 13:53 | Reagovat

[1]:  Už to vím.:))))) Jupí, ségry!!! :D

3 inkognitowoman inkognitowoman | Web | 9. února 2013 v 12:00 | Reagovat

Drogy dokáží změnit přátelství víc než se zdá.

4 Miška Miška | Web | 9. února 2013 v 12:37 | Reagovat

[3]: A to je ve většině případech bohužel jádrem problému..:/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama