Březen 2013

Let's go to learn with Mrsmishell - video

27. března 2013 v 23:23 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Včera jsem vám slibovala, že dnes zveřejním mé další video. Od té doby, co jsem si smazala můj starý kanál jsem nasbírala pouhé 3 odběratele, za které jsem velmi ráda. Nevím, jestli tu sledovanost a odběratele dokážu ještě nějakým způsobem nabrat, ale i tak... Někteří z vás mají rádi má videa, rádi se na ně koukáte, a tak jsou točená hlavně pro vás.:)
Dnešní video se bude týkat mých učících se praktik, to, jakým způsobem se učím, a jaká kriteria musí splňovat mé prostředí k tomu, abych se látku určitým způsobem "našrotila". Doufám, že se vám video bude líbit.:)


A jedna menší fotečka toho, jak se můj kocour učí se mnou.:)
Vaše Miška

Darkness brown - OOTD

26. března 2013 v 17:53 | Miška |  My styl
Nevím, zda-li jsem jediná, kdo nechápe toto pitomé počasí plné toho bílého prachy, který mi lítá do obličeje při cestě do a ze školy... Celkem mě nervuje ta zima, která už měla být dávno pryč. Sice nejsem extra znalec přírody a ptáků v ní, ale pokud už teď přilétli z teplých krajin sem do "tepla", celkem jich díky té zimě lituji. Dnešní mini článek ovšem nebude o ptácích a biologii, kterou nesnáším. Bude o mém dnešním outfitu, který jsem se snažila zkombinovat do mých dvou oblíbených barev. Včera jsem to s hnědou celkem přepískla, resp. jsem měla vše hnědé, od vlasů až po kalhoty, a i když se většině mé sladění líbilo, někteří za mnou přícházeli s poznámkou, že mají chuť na cappucino, což neberu za urážku, jelikož cappucino miluji, a proto si ten včerejší outfit zítra vezmu opět. Dnes jsem to ale chtěla obměnit, a tak jsem si místo hnědého svetru vzala sáčko. To už ale uvidíte na fotografiích, tak tedy přeji příjemné kochání se.:)

Sako - Gate, Tílko - Takko, Náhrdelník - New Yorker, Kalhoty - Takko

Náušnice - vietnamci
P.S. - zítra očekávejte nové video, jaké se nechte překvapit! :)
Vaše Miška

Recept - těstoviný salát s dresingem

24. března 2013 v 15:13 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Problémy se školní jídelnou a jídlem v ní má v dnešní době problémy skoro každý. Někdo má také problémy s časem, který ho drží v pasti a on nemá možnost vyvářet složitá jídla, která zaberou minimálně tři hodiny. Jiní jsou líní vyvářet, nebo nemají takovou odvahu se pustit do jídel, která vaří naše babičky. Ráda bych vám dnes představila jednoduchý oběd nebo večeři, který si můžete zabalit do krabičky a dát si jej třeba ve škole místo ne moc oblíbeného jídla ve školních jídelnách. Příprava tohoto pokrmu vám bude trvat asi půl hodinky, takže pokud vás často tlačí čas, je pro vás toto jídlo vhodné. Navíc jej nemusíte ohřívat a dá se konzumovat i za studena. Tak tedy přeji hodně štěstí a dobrou, zdravou chuť! :)

Budeme potřebovat: majonézu, kečup, zeleninu (rajčata, salátovou okurku, papriku), šunku či jiný salám (popřípadně kousky kuřecího masa), těstoviny (já použila farfalle - těstoviny ve tvaru motýlka, mašliček), sůl, špetku cukru, majoránku a majolku.

1. Abychom zbytečně neztráceli po nakrájení zeleniny čas, dáme si rovnout vařit těstoviny, které se dají do vroucí vody a vaří se přibližně deset minut. Tento čas je ideální na to, aby když se těstoviny uvaří, byly na skus měkké a ve středu tvrdší. Já tomu s mamkou říkám Al dente.


2. Než se nám těstoviny uvaří, nakrájíme si zeleninu. Je to naprosto jednoduché. Když chcete krájet užší papriky, stačí vyříznout střed, papriku rozpulit a vysypat zrníčka. Zeleninu se snažte krájet na co nejmenší kousky. Pro ty, kteří mají citlivé zuby jako já, to bude příjemná konzumace a zelenina nebude nepříjemně velká. Šunku či jiný salám nakrájejte na kostičky.3. Když se vám těstoviny uvaří, zceďte je (ach, jak divné slovo) a dejte je do nějaké misky, kde na chvilku vychladnout. Mezitím si připravte dresing.

4. Dresing se skládá z majonézy, kečupu, špetky cukru, soli a majoránky. (popřípadně majolky). Všechny tyto produkty smíchejte dohromady v menší mističce a následně je přidejte do těstovin spolu se zeleninou. Vše řádně promíchejte klidně i rukama, osolte dle chuti a dejte do lednice alespoň na hodinku "odstavit". Vše se krásně "proleží" a chuť bude mnohem výraznější.Doufám, že se vám jednoduchý recept líbil. Pro mě je to zaručeně lehká, zdravá večeře za pár korun (i když v dnešní době zelenina také není nejlevnější).


I don't know how i feel...

22. března 2013 v 18:13 | Miška |  My diary
Ten nejhorší pocit je nevědět, jak se cítím, jak se mám a kdo je doopravdy kamarád.
Ani nevím, jak mě takový podtitulek napadl. Zkrátka a jednodužše v poslední době naprosto vůbec nevím, která bije. A nejzajímavější je, že jsem si to uvědomila až teď, při psaní tohoto článku. Naštěstí mohu říct, že mé pocity až tak nejpříjemné nejsou. Pouze mám výčitky svědomí, že svůj volný čas zahazuju nad koukáním se do PC místo toho, abych trénovala běh na turistický závod. Také se celkem obávám víkendu, jelikož mám toho tolik na práci, např. učení se druhé světové války. Někdy mi přijde, že se naše třídní zbláznila.
Mé dny jsou zpříjmněny různými dárečky od severu krásná.cz. Předevčírem mi opět přišla tuna knih, které jsou celkem zajímavé a rozhodně mě vyzívají k tomu, abych si je přečetla. Já však večery trávím nad vynikající Resistencí, která je pokračováním dílu Divergence, o které bude teď někdy recenze. Také jsem včera dala mému příteli dáreček, který bude prospěšný hlavně díky mým videím - 32gb paměťovku. Jelikož jeho telefon točí v HD má videa budou kvalitnější a lépe srozumitelnější. Což mě přivádí na další myšlenku - neaktivnost v natáčení. Vězte mi, že mám spousty zpracovaných videí, která jsem pouze líná nahrát na youtube. Dnes jsem natočila další, které musím upravit a příští týden natočím mé nákupy za březen, kterých bude celkem dost.
Ve škole se to celé táhne, do velikonočních prázdnin, o kterých se budu kopat nudou do zadku, chybí týden a já ani pořádně nevím, jestli se mám na ně těšit. Alespoň si začnu rozvíjet fantazii a přečtu knihu ke zrecenzování. O jakou jde, vám naprozradím.
V pondělí jsme byli s třídou navštívit jakousi továrnu v rámci Dne země, který na naší škole bude za nedlouho probíhat. Pocity z této továrny mám děsivé - jediná cesta, po které se dalo v továrně jít byl plechový můstek, okolo kterého vedlo milion trubek (viz fotografie), které se nacházely i pod a nad můstkem - pokud znáte mojí trubkofobii, jistě víte, že to pro mě byl horor. To, že to byl horor, mi potrvdilo náhlé zvracení ze všech těch velkých strojů, těsného prostředí a nespočtu trubek, hned co jsem přišla ze školy. Naštěstí mám spolužačku, která mě dokáže podržet a uklidnit, také převzala docení všeho toho hnusu na sebe, takže já jsem mohla mít sklopenou hlavu, na které jsem měla kapucu, a snažit se nevnímat ten hluk a celé to nepříjemné prostředí.
Co se týče přátel mám pouze jednoho pravého, a tím je Michal - můj přítel. Je to můj "brácha", nejlepší kamarád, ale zároveň i přítel, který mě podrží ve všech těch nepříjemných situacích. Když se mu snažím můj problém vylíčit, nemávne nad ním rukou, ani neřekne, že neví jak jej řešit... Snaží se ho rozpitvat do všech možných detailů, aby na řešení přišel. A ostatní přátelé? Těch si cením také moc. Dokonce mám nového kamaráda Páju, který je fajn a tak nějak se s ním mohu poradit, pokud mám problémy s Michalem. Přeci jen je to kluk a ten těm klukovským problémům rozumí. :)

Děkuji Mafush za fotku.:)

Zdroj: http://zsvelenice.cz/galerie_skola_2012/g_dzIX_2013/img00005.htm

Vaše Miška

OOTD - nude girl!

21. března 2013 v 20:52 | Miška |  My styl
Poslední dobou jsem vyhrazená na přirozený vzhled, včetně líčení a oblékání. Potrpím si na hnědé kombinace a vše se snažím sladit do elegantního vzhledu. Sice se mi to někdy nevede a do třídy vcházím i jako normální holka se sportovním oblečení, ale čas od času se mi sem tam nějaká ta kombinace, sladit dovede. Konečně jsem si také pořídila mé vysněné hnědé kalhoty, a i když mají děsný stříh, miluji je, stejně jako hnědou, béžovou, kapučínovou, no zkrátka všechny odstíny hnědé.:)

Tričko - New Yorker (125,-Kč), náhrdelník - New Yorker, kalhoty - Takko (200,-Kč)

Vaše Miška

Essence - Quattro eyeshadows (recenze)

19. března 2013 v 21:30 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Dnešní článek se bude spíše týkat dekorativní kosmetiky, což znamená kosmetiky, která váš vzhled obohatí trouchou barviček. Článek se bude týkat očních stínů od značky Essence pod názvem "Quattro eyeshadow", které zakoupíte v každé drogerii DM nebo Rossmann, za pouhých 75,-Kč.
Já sázím na hnědé, světlé odstíny, které oči pouze prozáří. Nechci na sebe upozorňovat bláznivými barvičkami, které se mimochodem na děvčata mého věku vůbec nehodí. Chci pouze ukázat, že mám ráda hnědou barvu a nebojím se s ní moje oči zkrášlit. Pokud chci "přitrvdit" a nasadit rockový vzhled, sáhnu po tmavší hnědé, která se v těchto očních stínech nachází. Nanesu ji na dolní linku, kterou trochu protáhnu do "kočičího ocásku" ve vnějším koutku oka. To nasadí mým očím optické zvětšení a zároveň nepatrný a sebevědomý pohled. Ale teď už k samotné recenzi.
Pokud umíte italsky, asi zjistíte, že samotný název očních stínu "Quattro eyeshadow" vypovídá o čtyřech stínech v jedné paletce. Celá tato paletka je v odstínu 05 to die for (viz zadní strana paletky). Já jsem se při vybírání ideálních stínů soustředila na nevýrazné a přírodní barvy, které tato paletka obsahuje. Horší to bude s pigmentací1 a výdrží.
Důležitá u očních stínů je jejich pigmentace. Pokud nevíte, co toto slovo znamená, sjeďte očima na konec stránky a vysvětlení pojmu právě tam naleznete. Pigmentaci těchto očních stínů jsem si u regálů při kupování tohoto produktu nekoušela, a tak si mohu vyčítat to, že jsem je nevyzkoušela. Většina očních stínů by při nanesení na ruku měla být viditelná. Tomu tak je pouze u tmavých barev, jako je tmavě bronzová a tmavě hnědá barva. Béžová a třpytivě bílá jsou na tom hůře, což je pro mě velikým zklamáním, protože béžovou mám nejraději. Nejen, že je nejméně výrazná, ale také se hodí k většině kouskům mého oblečení. Za pigmentaci tedy strhávám hvězdičku dolů.
Výdrž očních stínů by měla být alespoň 12 hodin, tedy polovina dne. Stejně jako u pigmentace toto kritérium splňují pouze tmavé odstíny, světlé se po pár hodinách "slejou" do nadočnicového oblouku a zbyde z nich pouze tenká vstva, která vypadá velmi nevzhledně. Abychom tomuto ne moc dokonalému vzhledu předešli, je lepší použít jakýkoliv primer2, doporučuji primer od stejné značky z kolekce "I love stage". Za výdrž opět strhávám jednu hvězdičku z pěti.
Doufám, že pro vás byla recenze přínosná a pokud bych vám měla říct, zda si tento produkt koupit či ne, asi bych vám jej spíše nedoporučovala. Já si raději příště za nevýrazné oční stíny připlatím, než abych byla nespokojená.
Shrnutí: + hnědé odstíny barev
+ bytelné balení
+ cena a dostupnost
- pigmentace
- výdrž
1: Jinými slovy vyditelnost (očních stínů, rtěnek apod.)
2: Primer je produkt, který se nanáší pod oční stíny. Slouží k tomu, aby oční stíny déle vydržely a neslévaly se do nadočnicového oblouku.Vaše Miška

My school day - video

15. března 2013 v 23:50 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Ahoj, zdravím vás u mého dalšího videa. Dnešní video bude opět poněkud zvláštní a ani nevím, jak mě napadlo jej dneska natočit. Zkrátka a jednodužše jsem ráno zapla kameru a po celý den jsem se snažila zachytit vše, co se za celý den dělo. Jediné, co je přidané v tomto videu je scénka běžení ze schodů ve škole a bruslení na ledě. Je sice pravda, že zrovna dnes jsem nebruslila, ale je tato aktivita jednou z těch, které s přáteli ráda vykonávám. Doufám, že se vám video bude líbit, mějte se krásně a zase někdy.


Vaše Miška

Co ještě možná nevíš...

14. března 2013 v 19:21 | Miška
Častokrát ani nevíme o věcech, které jsou člověku buď prospěšné či naopak neprospěšné. Dlouhou dobu jsem nabírala zkušenosti s mnoha věcmi, a když jsem o nich nastřádala dostatek informací, rozhodla jsem se vám je zde vypsat. Doufám, že se vám článek bude líbit, a že si začnete dávat pozor na věci, které mohou škodit vašemu zdraví nebo si pořídíte věci, které vám ve zdraví pomohou.
1. Orchideje
Pokud jste si všimli mého minulého článku zde na krásné.cz, mohli jste si přečíst o tom, že si svůj pokoj můžete zmodernizovat pomocí květin, nejlépe orchedijemi. Potom, co jsem tento článek napsala jsem ovšem narazila na jednu zajímavou informaci o těchto květinách. Pokud vlastníte tyto moderní květiny, problémem na vašem denním pořádku je rozhodně únava a stres.Důvod je ten, že podle alternativní medicíny, orchideje patří mezi energetické upíry. Pokud kvůli těmto problémům "trpíš", je lepší si orchideje z pokoje, kde spíš, odebrat. Čekají tě tak dny plné dobré nálady a radosti do nového dne.
2. Prstýnek na ukazováčku
Další velikou zajímavostí je prstýnek na ukazováčku. Pokud máš prstýnek na ukazováčku, ať už na pravé či levé ruce, hrozí ti problémy se zažíváním a velké střevní potíže. Takové problémy jsem měla předtím, než mi moje učitelka řekla, že bych měla přestat nosit prstýnek právě na tomto prstě. Učinila jsem tak a další dny jsem žádné problémy neměla.
3. Lékořice a cibule
Pokud máš problémy s afty a trpíš jimi maximálně třikrát do roka (pokud je jich více jak tři, je lepší si zajít k lékaři), je jedním s nejlepších léku na vyléčení, cucání lékořice či lékořicových bonbonů a častá konzumace cibule, která obsahuje vysoké množství vitaminu C. Je sice pravda, že po tomto pokrmu tvůj dech nebude zrovna nejpříjemnější, ale pokud si chceš vychutnat i kyselejší jídla, jako je ovoce či zelenina, jednodužše se tak aftů zbavíš.
4. Hořká čokoláda
Spusta lidí nejí čokoládu hlavně kvůli tomu, aby si zlepšili postavu. Proto ani neřeší, jaká čokoláda prospěšná tělu je či není, a tak nezkoumají detailnější informace o typech čokolád. Já jsem např. při zpracovávání referátu na čokolády zjistila, že hořká čokoláda je velmi zdravá pochoutka a snižuje krevní tlak, což znamená, že čokoláda není prospěšná pouze na naše migrény, ale také na celé tělo. Kvůli fluoru, draslíku a horčíku jsme zdravější a právě tyto látky hořká čokoláda obsahuje!
5. Gumoví medvíci
Můj strýc neutrácí zbytečné peníze za léky, které by měly zabránit bolesti jeho kloubů. Spoléhá na gumové medvídky, žížaly, rybičky, apod. Žvýká je velmi často a problémy s klouby mít přestal a to hlavně díky aminokyselině, která je potřebná pro sjednocení kolagenu. Také tato pochoutka pomáhá růstu tvých vlasů a také se ti díky nim přestanou třepit nehty. Dnes už je jedno, kolik ti je, aby tě bolely klouby. Můžeš mít tyto problémy v jakémkoliv věku, a proto je dobré aspoň jeden pytlíček nějakých gumových bonbónů vlastnit. Věř mi, že tato pochoutka ti s tvým problém rozhodně pomůže a navíc... Nestojí x set korun.
6. Česnek
Je sice pravda, že pro některé je tato pochoutka téměř nestravitelná. Ale pokud se ty dokážeš překonat, jen abys zmírnila svůj krevní tlak, budeš nad míru spokojená. Česněk totiž obsahuje sirné sloučeniny, které napomáhají problémy s vyšším krevním tlakem, zmírnit. Ale pozor! Vysoký tlak je celkem závažné onemocnění a pokud je tvůj krevní tlak vyšší, než je u tebe normální, pouhý česnek ti nepomůže.


Italy by my daddy...

13. března 2013 v 18:00 | Miška
Zravím. Ani nevím, jak bych tento článek pojala. Ráda bych vám totiž ukázala spousty nových (starých) fotek, které jste možná ještě doposud neviděli, a které můj taťka nafotil v Itálii, když byl na služební cestě. Doufám, že se vám fotky budou líbit a všechnu chválu, pokud nějakou bude mít, mu vyřídím.:)

Nový youtune chanell!!!

13. března 2013 v 11:58 | Miška |  My styl
Zdravím, toto je pouze informativní článek. Chci vám pouze ohlásit, že mám nový youtube chanell. Došlo k nějakým problémům s mými videi, a tak jsem si založila nový chanell - mrsmiska1711 (http://www.youtube.com/channel/UCuOsuN_R-IeA1tiENKA9WlQ?feature=mhee)
Pokusím se všechna videa sem na tento chanell nahrát a vrátit tu starou podobu starého chanellu. Je mi moc líto, že jsem ztratila ty, kteří mě odebírali, ale pokud je opět naberu a shlédnutí budu mít vysoká, budu nadšená. Mějte se krásně! :)