Duben 2013

Otevírání krabičky krásy! (Ladybox duben) - video

30. dubna 2013 v 7:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím vás s novým videem, které zde na blogu ani youtube ještě nebylo! Jistě většina z vás zná krabičky krásy, za které si zaplatíte určitou cenu a ani pořádně nevíte, co vás čeká. Nikdy mě to nelákalo, a tak jsem za to nikdy nezaplatila ani korunu. Tentokrát mi ale přišla nabídka, že bych krabičku mohla získat zdarma. Zvědavost nabírala síly a já neodolala. Včera mi domů dorazila tahle krásná krabička, která mě v celku zklamala. Nejvíce asi dekorativka, no posuďte sami. :) Také mě mrzí, že jsem nedostala sprcháš s vůní kafe. Fňuk. Jsem ráda, že jsem za ní ty asi tři stovky nedala.


Vaše Miška

Spotřebováno: březen - duben 2013 (video)

29. dubna 2013 v 10:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím opět s novým videem. Dlouho tu žádné video nebylo, že? :D (ironie) Za tento měsíc a minulý březen jsem spotřebovala celkem dost věcí, tedy kosmetiky, a tak se máte na co těšit. Video si užijte. :)


OOTD - let's go out with the best friends!

27. dubna 2013 v 22:35 | Miška |  My styl
Pátek jsem si užila ve společnosti mých nejepších kamarádek. Myslím si, že chození ven v pátek s holkama, které přes týden nevidím, se stane tradicí. Nejen, že mi je mnohem lépe, protože mám u sebe také dívčí kolektiv, který je pro mě velmi důležitý, ale také protože mám alespoň co dělat a neoxiduju přítele s hloupými telefonáty, jak se má a co dělá. V pátek bylo vedro stejně jako celý týden. Nestěžuji si, protože takové počasí miluju. Proto jsem volila oblečení, ve kterém si budu připadat sportovně ale zároveň to nebude taková ta tepláková souprava. Sama uznávám, že se většina kousků k sobě vůbec nehodí, ale mě to nevadí. Hlavně je, že jsem "nahodila oblek", který na mě ještě nikdo neviděl, krom pátku. Za fotografie moc děkuji Mafush a Mie: www.m-m-fashion.blogspot.com a doufám, že mě nezabije Mia a Míla za to, že sem hodím společnou fotku. (příště musí být i s majdou). Tak tedy...

Tílko - Takko, košile - Takko, kraťasy (opravdu kraťasy, ne ustřižený rifle) - New Yorker, silonky - vietnamci, boty - Deichmann.


Náušnice - vietnamci

Kabelka - vietnamci
Lak na nehty - Mary Kay
A nakonec společná - taková ta reklamová.:)
Vaše Miška

Relaxace v jarní podvečer...

26. dubna 2013 v 20:18 | Miška |  Úvahy
Při krásném počasí a nádherném podvěčerním tichu mi nikdo nemůže zakázat, abych si tyto dvě skvělé jarní věci vychutnala tím, že si sednu na naší plastovou židličku na balkoně a začtu se do černých písmen na bílém papíře. Je to takový divný pocit si tento pocit po půl roce opět užívat.

Po odtrhnutí se od textu jsem si teprve všimla té pravé krásy jarního podvěčeru. Mé oči poprvé zhlédly k šedavo-modré obloze, na které se těsně míjela dvě letadla, která za sebou zanechala bílou peřinku. Je zajímavé, jak se tato peřinka nachází ještě deset minut po průletu letadel nad mojí hlavou. Dále se zaposlouchávám do... někdo by čekal, že napíšu do zpěvu ptáků, ale já si jarní podvečer vychutnávám spíše posloucháním mých sousedů, kteří koupou míč do brány a pozpěvujou si melodie typu "do p*dele já se k*rva netrefim..." Tato slova těchto desetiletých mladíků raději neřeším, jelikož jsem na ně v dnešní době plně zvyklá.

Mé myšlenky se vztahují k divnému pocitu. Pocitu, že doma sedím uzamčená v bytě, který je téměř prázdný, pokud nepočítám mého koucoura a pavouky. (možná pár molů v šatně) Zavírám oči a představuji si léto a volnost. Vůni grilovaného masa a letní pohody ne s přáteli, ale s rodinou. Rodinou, která je mi bližší než cokoliv jiného. Chvilkama se zastavuji u myšlenek, které mě celkem znepokojují. Zajímalo by mě, jaký na mě musí být pohled, když tu sedím s notebookem na klíně a chvilkami zavírám očí. Přede mnou se nachází kolem dvaceti balkónů, a alespoň polovina je obsazená majiteli bytu.

Pozoruji dívky, které si vychutnávají jaro trochu jinak - během. Chvilku mě trápí výčitky svědomí, že se takto také neuspokojuju, ale k tomu potřebuji mít chuť. Pozoruji motorkáře vychutnávající si výborné počasí jezděním. Nevím proč, ale miluji motorkáře. Ne doslova, ale zbožňuji ten styl. Dokážu se vžít do jejich volnosti, kterou prožívají, když to po silnici perou 120 km/h. Tací motorkáři málokoho ohrozí, vypadají naprosto profesionáně a tento dojem potrvzuje jejich časté narovnávání nohou, když na motorce sedí. Někdy jim ty zdřevěnatělé nohy nazávidím. Ups... Jak vlastně mohu vědět, že zrovna své nohy necítí? Nikdy jsem na motorce neseděla, maximálně na skůtru. A chtěla bych si to někdy zkusit... Sednout si na zadní sedlo a držet se osoby, se kterou se budu cítit na motorce v bezpěčí. Je mi jedno, kdo to bude, hlavní je, aby to bylo člověk, kterému mohu plně věřím.

Sleduji mého kocoura, který si hoví na gauči. Asi ho nebaví ten chlad (24° je pro něj málo), který naznačuje blížící se večer. Zaposlouchávám se do slov, která opět vycházejí z úst mladíků, tentokrát je to zpěv písně Gentleman od PSY. Je mi někdy na zvracení.

Dopisuji řádky a těším se na další věty v knize... Miluji pátky a volné večery.


Scenerování a kopírování lidí

24. dubna 2013 v 7:00 | Miška |  Úvahy
Zní to jako "klišé", ale tenkrát, když jsem byla menší, jsem byla tou pravou dívkou kopírátorkou. Pro mě originálem byly celebrity, tedy dívky viz Selena Gomez, Miley Cyrus... Dnes těchto dívek lituji, jelikož jsou kopírovány tolik dívkami po celém světě, že to ani není možná. Ani nevím, proč jsem je tenkrát kopírovala. Miley kvůli westernovskému stylu a Selenu kvůli vlasům? Když si to tak vezmu zpětně, tyto holky mi nic do života nedaly...

Kdybych měla zvážit, kdo je mým vzorem dnes, asi by jednoznačně vyhrála má ségra. Je to člověk, který je vstřícný ke všem lidem, které pozná, nedokáže se přetvařovat a navíc... Je kreativní a nesmírně šikovná v pečení. Je sice pravda, že já jsem nikdy nebyla schopná upéct ani jeden mufin bez máminy pomoci, ale aspoň se snažím být vstřícná, jako ona. Nevím, jestli poznala to, že se snažím být jako ona, ale pokud ano, musí být pro ní poctou, že je něčím vzorem.
Velkým vzorem je také mého přítele babička. Je to člověk, který v životě pomohl tolika lidem (co mi řekl můj přítel) a člověk, který jim stále pomáhá. Vždy, když jí po dlouhé době navštívím přímo žasnu nad její ochotou a obětavostí, takových lidí je na světě neskutečně málo. V tom je mým obrovitánským vzorem a je to jedna z žen, které neskutečným způsobem obdivuji.

Ani nevím, jak jsem na to dneska přišla, že budu psát článek o tom, jak mě štve, že mě někdo kopíruje. Že se z naší třídy stal čtenářský kroužek, protože jsem si já jednoho dne přinesla do školy knihu. Možná, že to bude znít povrchně a já cítím, že ano, ale aspoň chci dát některým najevo, že kopírování je neskutečná pitomost. Je lepší, když si z někoho budete brát příklad, když je někdo vaším vzorem, než když je někdo pro vás originálem a vy si hrajete na scener či kopírku.

Je mi jasné, že rozhodně pro žádnou z mých spolužaček nejsem vzorem. Proboha, jak bych mohla, když jsem ve stejném věku jako ony? Pro nás by měl by většinou vzorem člověk mnohem starší, než jsme my. Člověk, který nasbíral do života tolik zkušeností, že my se snažíme je páchat tak dobře, jako on. Ale sednout si ke stolu, otevřít knihu, zavřít knihu, vyjít ze třídy, jít do šatny a pak zpátky na chodbu a to celé okopírovat od osoby je naprosto trapné. Toto jsem dnes zažila já, s holkou, kterou stěží snáším v mé blízkosti, natož abych jí měla zdravit - v šatně, na záchodech, ve třídě, u umyvadla, v tělocvičně, u tabule tak, jak to dělá ona.

Tímto článkem jsem chtěla říct, že kopírování je snad ta největší pitomost, kterou člověk může činit (pokud se nejedná o kopírování stránky ze sešitu). Budu brát v potaz klidně to, když budu pro někoho vzorem, ale to opravu pochybuju nad tím, jestli tomu tak v mém věku bude...


Vaše Miška

Nákupy duben - video

23. dubna 2013 v 18:31 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím, dneska opět s videem. Je sice pravda, že ještě není konec měsíce duben, ale když vím, že už nic nového kupovat v tomto měsíci nebudu, proč video nenatočit? Video bylo točené pomocí mého přítele, kterému opět děkuju. Doufám, že se vám bude video líbit a že vás třeba i budu inspirovat nějakými produkty. Také jsem se chtěla zeptat a zároveň vás poprosit o to, abyste mi třeba do komentářů napsali, jaký TAG kromě Boyfriend Tagu, který bohužel přítel točit nechce, byste si přáli. Měj se krásně.


Ach, ty youtubovské náhledy.:)
Vaše Miška

Využij kosmetiku mnoha způsoby

20. dubna 2013 v 13:38 | Miška
Ne všichni máme neomezené finanční prostředky na kosmetické produkty, které nám napomáhají zkrášlit náš vzhled.
A pokud máš finančních prostředků dost, třeba se ti jen nechce je zbytečně utrácet. Vystačíš si proto pouze s řasenkou, rtěnkou, tužkou a stíny. Já ti dnes poradím, jak tyto produkty a využít víc než jen k líčení očí či rtů.
Oční stíny
Oční stíny nemusí být používány pouze na oči. Pokud jsi jako já a nechceš si kupovat bronzery, rozjasňovače či tvářenky, sáhni po příslušných odstínech očních stínů, které se na tyto zkrášlovače tvých tváří hodí (bronzer - většinou v hnědém odstínu, rozjasňovač - světlejší odstín, tedy bílá, tvářenka - růžová, červená, ale také hnědá). Tyto oční stíny můžeš použít jak na lícní kosti jako rozjasňovač, tak i na takzvaná jablíčka jako tvářenku a pod lícní kosti jako bronzer. Ušetříš tak pár korun, které můžeš využít na něco více potřebného.
Pigmenty
Pigmenty jsou v dnešní době velmi oblíbené. Jedná se o sypký prášek, který je jakýchkoliv barev - od matných až po třpytivé. Problémem těchto pigmentů je časté opadávání prášku na lícní kosti při jeho nanášení na oči. Nejlepším způsobem, jak se tomuto problému vyhnout jsou oční kapky - nakapej pár kapiček do pigmentu a pak jej nanes na oční víčka. Jeho konzistence bude hutnější a mnohem lépe se ti s ním bude pracovat.
Tužka
Vymyslela jsem pár vychytávek, které můžeš s tužkou na oči učinit. Nejen, že tužku budeš používat na water-line, která se mimochodem nachází na spodní straně očí, ale také ji můžeš využít jako tužku na obočí nebo jako linky! Pokud máš tužku na oči, která odstínem skvěle ladí k tvému obočí, ale tvým největším problémem je obočí nedokonalé, můžeš jej s tužkou na oči dokreslit! Myslím si, že rozdíl mezi tužkou na oči a tužkou na obočí moc velký není. A navíc, ušetříš opět pár korun.
Pokud chceš tužku použít jako linky, je lepší si ji nahřát nad zapalovačem nebo sirkami. Bude se ti s ní mnohem lépe pracovat, a pokud tvá tužka není krémovější, ale tužší, je toto ten nejlepší způsob. Také se tato nahřátá tužka dá skvěle rozmazávat, takže pokud nechceš ostrou linku, můžeš jí rozmazat malinko do ztracena.
Rtěnka
Způsob využití rtěnky je velmi známý. Nejen, že se rtěnka dá využít na rty, ale také ji můžeš použít místo tvářenky. Rázem se z tvého miláčka na rty stane krémovější tvářenka. Výhodou využití rtěnky jako tvářenky je to, že si můžeš vybrat z milionu odstínů. U tvářenek tomu tak není.
Krém na nohy
Ano, krém na nohy už není dekorativní kosmetika, ale přeci jen je dobré se o jeho využití zmínit. Většina lidí usoudila, že krém na nohy je také skvělý na ruce a jiná suchá místa! Někdy dokonce funguje lépe než jakýkoliv krém na ruce. Je sice pravda, že pokud jej budeš používat jak na nohy, tak i na ruce a jiná suchá místa, rychleji se ti vypotřebuje, ale pokud chceš opět ušetřit, toto využití rozhodně zkus!
Balzám na rty
Balzámy na rty jsou nejpotřebnější v zimě, kdy jsou naše rty vystaveny nebezpěčí popraskání a my mu chceme předejít. Pokud máš ovšem v zimě rýmu, často se stává, že máš rozedřené místo pod nosem, kde si otíráš kapesník. Na tato sedřená místa nepoužívám krém, ale balzám na rty. Nejlepší volbou jsou rozhodně balzámy v kalíšku, ze kterého je můžeš skvěle vybrat a namazat pod nos. Také jsou velmi dobré na opary!

Doufám, že jsem ti s tímto článkem pomohla. Existuje spousta jiných způsobů, jak využít kosmetiku, ale přiznejme si, že by to nebyl článek o pár odstavcích.
http://krasna.nova.cz/clanek/miska/vyuzij-kosmetiku-mnoha-zpusoby.html

Videoodpověd č.3

19. dubna 2013 v 17:08 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Zdravím, dnes i s videem. Bude to spíše taková videoodpověď, ve které vám zodpovím na dotazy, které jste mi kladli asi v březnovém článku. Ano, vím, že je to dýl a že jsem video měla natočit dříve, ale co naděláme, má skleróza se dostavila velmi brzo. :D Doufám, že se vám videoodpověď bude líbit a omlouvám se, že jsem na některé dotazy nebyla shopná zodpovědět. Pokud budete mít další otázky, klidně je pište pod tento článek, budu moc ráda.:)


Toho náhledu si nevšímejte, youtube si vždy najde špatné okamžiky (ne nebrečím). :)
Vaše Miška

A tak jdou mé dny...

16. dubna 2013 v 20:20 | Miška |  My diary
Zdravím. Právě teď bych se měla učit chemii a všechny deriváty uhlovodíků, ale jelikož se mi do toho naprosto nechce a odkládám to, rozhodla jsem se napsat tento článek. Bude to opět deníček, jelikož je toho celkem dost, co na psaní.

Minulý týden byl celý nabitý. Tedy alespoň od čtvrtka tomu tak bylo. Ve čtvrtek jsme totiž jeli do Prahy, kde jsme navštívili Národní technické muzeum a procházeli Prahu. Nikdy mě návštěvy Prahy nějak nežraly, jelikož je to velkoměsto a já nemusím ty turisty, kteří vždycky obdivují Orloj a každý průvodce jim ho popisuje jiným jazykem. I my jsme ho museli obdivovat a fotit rovnou 12 apoštolů, kteří z Orloje "vylétávali" přesně ve dvě. Potom jsem museli fotit Národní divadlo a jiné památky. Velmi jsem se těšila, že si v Praze zajdu do D&M, ale bohužel jsem si na tuto návštěvu vzpoměla na poslední chvíli, a tak už nezbyl čas. Ještě více mi zkazila náladu kniha o New York Times, kterou jsem si chtěla zakoupit za pouhých 300,-Kč v Neoluxoru. Nejprve se mi to zdálo hodně, ale potom, když jsem jí viděla, jsem se té ceně nedivila. Byla to asi půl metru vysoká kniha s titulkami nejslavnějších New Yorských novin, bohužel celá anglicky. A proto jsem ji tam zanechala pro např. anglické návštěvníky Prahy. To zničilo mojí náladu ještě více. Alespoň, že ten cheesburger v "mekáči" jsem si vychutnala po velmi dlouhé době.

Ve středu jsme psali čtvrtletní práci. Já ji brala, že je to jakoby poslední čtvrtletka z matiky na základce, a proto jsem prostě chtěla za jedna! I když jsem se učila asi pouhou hodinu, goniometrické funkce, kužel, jehlan a kouli jsem na tu jedničku opravdu zvládla a celá spokojená, i když trochu unavená ze čtvrteční Prahy, jsem odcházela v pátek domů. Čekal mě celkem náročný víkend.

O víkendu jsem šla ven s mojí velmi dobrou kamarádkou Mílou, se kterou jsem navštívila opět rakouské D&M a nakoupila si všemožné ptákovinky, které vám ukážu v nákupech za duben. Měli jsme také v plánu jít běhat, ale bohužel se takové plány neuskutečnili, a tak jsem šla alespoň po velmi dlouhé době ven s mojí skvělou kámoškou Majdou. Byl to fajn podvečer ve společnosti skvělých kámošek.

V neděli jsem vstávala v deset hodin a celý "nicnedělací" den jsem zahájila uklízením. V jednu hodinu byl totiž naplánovaný odjezd do Č.B., kde jsem si musela vybrat novou postel. Jak už je u nás mladých známo, představujeme si letiště, kde se budeme moci rozvalovat od rána do večera. Nakonec z toho vylezla super 110cm postýlka, která je naprosto pohodlná a rozhodně ji uvidíte v nákupech za duben.

Dnes jsem byla po kratší době opět běhat s M. a spokojená jsem byla hlavně doma, kde jsem se v sedum umyla a nyní mě čeká učení se. Celkem se na to i těším, jelikož jsem do své hlavičky už dlouho nic nenaházela. Jo a také mám novou knihu, nad kterou zalehnu dnes večer.:) I když mi třeští hlava a jsem unavená, na můj život si nestěžuju. Mám po boku totiž úžasného přítele, který mi ve slabších chvilkách pomáhá.:)

Ani nevím, proč ji sem dávám. (nevyretušovaná, neupravená - tak jako vždy)
Vaše Miška

Lets start with running!

13. dubna 2013 v 13:32 | Miška |  My diary
Dlouhou dobu se trápím nad mojí postavou. Všichni píší o tom, jak zahájí duben vypracováváním svalů do plavek. I já se tak rozhodla. Proto očekávejte nové články, které se nebudou týkat pouze mého deníčku, ale také toho, jak mé zpěvňování hlavně břišňáků probíhá. Nechci schodit kila, to rozhodně ne... Ale pouze chci vypadat trochu jako sportovní člověk, ne jako holka obalená pneumatikami. Se svojí váhou jsem spokojená, avšak s břichem moc ne.

Abych se přiznala, nesnáším různá cvičení hlavně doma, kde dělám lehy sedy s Jillian Michaels, které jsou sice záhul, ale prostě žádné výsledky po měsíci tohoto úkrutně těžkého workoutu (30 day shred) nevidím. A tak jsem tedy včerejšek zahájila během. Nedokopala bych se k tomu, kdyby mi kamarádka nenabídla, abych šla s ní. Moc jí za to děkuju (ano Mílo, jedná se o tebe) a doufám, že to tak bude probíhat dále. Dnes poběžíme delší trať a já se už neskutečně moc těším. Zbožňuju čístý vzduch a teplotu, která se kolem 15°C pohybuje. Dnes je na to ideální počasí, a tak nám v tom nic nebrání. A příští týden začneme běhat denně spíše navečer, kdy už nebude takové horko.

Myslím si, že za nedlouho mým kamarádkám budu děkovat za to, že mě k běhu donutily a já doufám, že se toho běhu jen tak nevzdám. Přeci jen mám určitý cíl, za kterým si spolu se správným jídelníčkem musím jít. Nehledě na to, že začne sezóna závodů a já musím nějak začít trénovat.:)

Yours Miška