Scenerování a kopírování lidí

24. dubna 2013 v 7:00 | Miška |  Úvahy
Zní to jako "klišé", ale tenkrát, když jsem byla menší, jsem byla tou pravou dívkou kopírátorkou. Pro mě originálem byly celebrity, tedy dívky viz Selena Gomez, Miley Cyrus... Dnes těchto dívek lituji, jelikož jsou kopírovány tolik dívkami po celém světě, že to ani není možná. Ani nevím, proč jsem je tenkrát kopírovala. Miley kvůli westernovskému stylu a Selenu kvůli vlasům? Když si to tak vezmu zpětně, tyto holky mi nic do života nedaly...

Kdybych měla zvážit, kdo je mým vzorem dnes, asi by jednoznačně vyhrála má ségra. Je to člověk, který je vstřícný ke všem lidem, které pozná, nedokáže se přetvařovat a navíc... Je kreativní a nesmírně šikovná v pečení. Je sice pravda, že já jsem nikdy nebyla schopná upéct ani jeden mufin bez máminy pomoci, ale aspoň se snažím být vstřícná, jako ona. Nevím, jestli poznala to, že se snažím být jako ona, ale pokud ano, musí být pro ní poctou, že je něčím vzorem.
Velkým vzorem je také mého přítele babička. Je to člověk, který v životě pomohl tolika lidem (co mi řekl můj přítel) a člověk, který jim stále pomáhá. Vždy, když jí po dlouhé době navštívím přímo žasnu nad její ochotou a obětavostí, takových lidí je na světě neskutečně málo. V tom je mým obrovitánským vzorem a je to jedna z žen, které neskutečným způsobem obdivuji.

Ani nevím, jak jsem na to dneska přišla, že budu psát článek o tom, jak mě štve, že mě někdo kopíruje. Že se z naší třídy stal čtenářský kroužek, protože jsem si já jednoho dne přinesla do školy knihu. Možná, že to bude znít povrchně a já cítím, že ano, ale aspoň chci dát některým najevo, že kopírování je neskutečná pitomost. Je lepší, když si z někoho budete brát příklad, když je někdo vaším vzorem, než když je někdo pro vás originálem a vy si hrajete na scener či kopírku.

Je mi jasné, že rozhodně pro žádnou z mých spolužaček nejsem vzorem. Proboha, jak bych mohla, když jsem ve stejném věku jako ony? Pro nás by měl by většinou vzorem člověk mnohem starší, než jsme my. Člověk, který nasbíral do života tolik zkušeností, že my se snažíme je páchat tak dobře, jako on. Ale sednout si ke stolu, otevřít knihu, zavřít knihu, vyjít ze třídy, jít do šatny a pak zpátky na chodbu a to celé okopírovat od osoby je naprosto trapné. Toto jsem dnes zažila já, s holkou, kterou stěží snáším v mé blízkosti, natož abych jí měla zdravit - v šatně, na záchodech, ve třídě, u umyvadla, v tělocvičně, u tabule tak, jak to dělá ona.

Tímto článkem jsem chtěla říct, že kopírování je snad ta největší pitomost, kterou člověk může činit (pokud se nejedná o kopírování stránky ze sešitu). Budu brát v potaz klidně to, když budu pro někoho vzorem, ale to opravu pochybuju nad tím, jestli tomu tak v mém věku bude...


Vaše Miška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Feary Angel Feary Angel | Web | 24. dubna 2013 v 17:34 | Reagovat

Já tě taky zdravím na každém kroku - sere  tě to?!? :D

Mám naprosto stejnej názot, obzvlášť s tim čtenářským kroužkem... Tomu daly slečny opravdu šťávu :D Ale třeba z toho vyrostou... (ehm, asi si vezmu to třídy knížku, abych nebyla out!)

Já vzor nevidím asi v nikom (vlastně v Lýdě! :D ), spíš sbírám inspiraci pomocí hudby, což je aktuálně hardcore, takže kecky, piercing (zatim jen uši), možná si koupím něco barevného od značky Drop Dead...nooo a na kérku taky časem dojde. :D Jej, já se rozepsala....

No prostě skvělej článek... máš pravdu ;) (Jako vždy) :P :)

2 Miška Miška | Web | 24. dubna 2013 v 18:36 | Reagovat

[1]: Ty myslíš to tvý skvěý mávání rukama? Ne.:) Nevadí.;)
Jo vem, bude to extra velká prdel.:D
Ach děkuju ti moc, dej si piercing do nosu, do toho jebáku.:D

3 Bekky Bekky | Web | 24. dubna 2013 v 20:49 | Reagovat

Souhlasím s tebou.. je pěkné nechat se trochu inspirovat, ale s kopírováním člověk ztratí sám sebe a to mi na tom nejvíce vadí.
Já osobně nemám žádný vzor, snažím se být originál a myslím, že mi to dost jde :-)

4 Feary Angel Feary Angel | Web | 24. dubna 2013 v 21:19 | Reagovat

[2]: Máš něco proti mýmu nosu?? Každá náctiletá slečna touží po strupu po celým frňáku :D :D

5 Miška Miška | Web | 24. dubna 2013 v 21:19 | Reagovat

[3]: No tak to tě velmi obdivuju.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama