Květen 2013

A zase ten deníček...

30. května 2013 v 20:13 | Miška |  My diary
Zdravím vás s dalším deníčkem, který tu už dlouho nebyl. Opět vás čeká několik řádek nekvalitního psaní, protože napsat kvalitní deníčkový článek je prostě umění. Ještě nejsem tak dobrá, abych si hrála se slovy, přeci jen čtu pravidelně rok, ale pořád jen ještě tak šikovná napsaní nejsem. Naštěstí se má slovní zásoba rýsuje a já se nezadrhávám. Alespoň nějaké pozitivum to má.

V poslední době je událostí a akcí habaděj a já jsem za to nesmírně ráda. Bude to znít dívně, ale baví mě furt někde lítat, přeci jen se doma nudit není nic pro mě. A tak chodím hlídat malou neteř, jezdím na závody (teď už tedy závodní sezona pomalu končí), chodím ven s přáteli... No vezmeme to popořadě.

Minulý týden a tři týdny zpět jsem byla na závodech v blízkosti Jindřichova Hradce. Byly to klasické atletické závody, mnou velmi neoblíbené. NESNÁŠÍM běh dlouhých tratí, je to pro mě něco hrozného, za to ale zbožňuju štafetu a skok daleký. Pokaždé jsem se ale na závody i přes to, že je nemám ráda, těšila. Pokaždé mi totiž přijel fandit přítel, se kterým se teď vidím minimálně. O víkendu ovšem přijede na dva dny a já se na něj moc těším. :)

Ve škole se momentálně nic neděje. Máme spousty třídních záležitostí, které je potřeba vyřešit, protože se blíží školní Akademie, na které vystoupí spousta tříd, které chtějí veřejnosti ukázat, jaké mají herecké nadání. My se ovšem jako devítka také rozloučíme s našimi učiteli a popláčeme si nad posledními dny na základce. Nemůžu uvěřit, že jsem jednou z těch, kteří za chvilku poznají nové prostředí a lidi.

Spoustu dní trávím s rodinou, protože jsem s nimi moc času v poslední době netrávila, a tak bych to ráda napravila. Také jsem často s mamkou někde na cestách, v poslední době to byla zubařka, u které jsem byla po dlouhé době. To se osvědčilo tím, že mi našla polovinu zkažených zubů (beze srandy) a jeden z nich mám už "opravenej". Po velmi dlouhé době ucítil zátěž, a tak se mi po 2 hodinkách, co mi jej paní zubařka umrtvila, pomaličku začal ozývat, až to došlo k tomu, že jsem spolikala 3 Ibalginy a na třídnické hodině jsem byla ze všeho hyperaktivní. Řeknu vám, v životě jsem neviděla tak hodnou Paní, která pracuje ve zdravotnictví. Tak hodná, svojí práci dělá poctivě a navíc, je tak hodná že mě nenechá se trápit a místo toho mi dá umrtvovací injekci. Ovšem to, že mě objednala znovu na mé narozeniny jí neodpouštím !!! :D

Sportu se v poslední době věnuju minimálně, co byste taky čekali v tomto počasí. Nesnášim domácí workouty a jediné, co mě baví je běh na čistém vzduchu (vyjma závodů). Takže sport je teď pro mě tabu, za to se konečně netrápím postavou. Je mi jedno, co sním nebo tedy nemám výčitky, když střádám brambůrky u prostřena.

To je asi vše, co jsem měla na srdci. V brzké době čekejte Spotřebováno za květen a spousty dalších videí, včetně videoodpovědi.
PROTO POKUD MÁTE DOTAZY, PIŠTE JE POD TENTO ČLÁNEK DO KOMENTÁŘŮ!!!
Všimli jste si toho mého pokaždý stejného výrazu??? :D

Nákupy - květen 2013 (video)

26. května 2013 v 21:09 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím vás s dalším videem. Pokud jste si všimli, asi týden nebo dva je v horní liště nápis - Nová videa každou neděli! Je sice pravda, že minulý týden jsem to porušila, jelikož jsem neměla dotatek času ani příležitostí na natáčení videí, ale tento týden jsem to napravila, a to videem o mých nákupech za květen. Ať se vám líbí. :)


Vaše Miška

Když vás něco s tak krásným spojuje...

24. května 2013 v 19:30 | Miška |  Úvahy
Psáno při cestě v minibuse ze závodů ve 12:55 hod.
Znáte takový ten úžasný pocit, kdy se procházíte kolem výloh obchodů a pociťujete ten hřejivý pocit, který vám dává najevo, že jste s vystavenými kousky duševně spojené? Přesně taková pocit zažívám i já, akorát ne s výlohami. Tento pocit cítím k Jindřichově Hradci, tedy k městu ležícímu na jihu Čech, kde bydlím i já. Bohužel je Hradec vzdálený 60km o mého rodného města.

Pamatuji si, kdy jsem o Hradci prohlásila, že je hrozný. Zrovna jsem s babičkou jela na úřad, ke kterému se dostanete po kostičkované cestě. Dnes si tuto trasu vychutnávám tak, jako všechny jiné cesty tímto městěm. Je mezi mnou a jím je tak obrovská spojitost, kterou nejsem schopná popsat. Není to jako v Praze, kdy tam přijedu a je mi na zvracení z městského ruchu. V Hradci je to jiné. Klidné.

Právě odjíždím ze závodů na nichž jsem se při 800m rozbrečea jak malá holka, jelikož mé plíce trpěly nedostatkem kyslíku a já posledních 100m běžela bez dechu. Toto byly mé poslední atletické závody na základní škole, kterých jsem se zúčastnila, jelikož pochybuji, že by takové závody byly i na střední. A silně doufám, že nebudou.

Právě mi do uší hraje Paradice city od Gun's 'N' Roses a já vzpomínám na ten úžasný pětiminutový pocit, který jsem pociťovala během projíždění Hradcem v našem minibuse. Chtěla jsem vystoupit a užít si ten krásný pocit v tak krásném městě. Touha a chtíč mě povzbuzovala a vyprávěla mi o tom, jak se tam zanedlouho opět podívám.

Až se jednoho dne dostanu do Hradce tak, jako před půl rokem, rozhodně si jej vychutnám mnohem více. S přítelem navštívím kino, obchody, ale pouze Armyshopy, možná nějaké to D&M... Zalezu si do skvělého obchodu, který míjíte uličkou při cestě na Horní náměstí a koupím si pohodlné kalhoty Vehicle pro muže. Na náměstí chci také závítat do jednoho kruhu, na který když si stoupnete, budete plní energie. Ještě, že můj přítel má tak skvělou babičku, která mu o všem řekla. S tou si také užiju dny a třeba se naučím pár receptů.

A tak se dívám z okna malého minibusu na lidi, kteří si šťastně kráčí cestami, po kterých jednoho dne budu kráčet také. Někdy si říkám, jestli mi to nedělají na schvál...


Miška at school! Random photos...

22. května 2013 v 19:37 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Rozhodla jsem se, že se vám svěřím s mými fotkami, které jsem nafotila docela kvalitní webkou u nás ve škole v mutimediální učebně, když probíhala zrovna redakční rada. Většinou na ní moc věcí neděláme, a tak jsem se rozhodla využít služeb pizapu a nafotila pár mých ksichtů. Potom jsem si s mojí kámoškou L. pustila Peťu z Lovelyhair a spolužačka na mě zkusila fishtail brain, nebo-li rybí cop. Na první pokus slušný výsledek. Tak tedy.:)


S manderinkami od oběda.:))


RECENZE - čístící peeling od Eucerinu

21. května 2013 v 21:30 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Předem, než vůbec začnu s psaním samotné recenze, bych se vám ráda omluvila za mojí neaktivitu a za to, že se zde na blogu vyskytnou dva články s recenzemi najednou. Je to z toho důvodu, že nemám čas a ani náladu psát nějaký deníček či fotočlánek. V poslední době se stejně nic extra neděje a můj život je v poslední době jak video, u kterého klikáte na tlačítko replay. Také bych chtěla, abyste si na recenze začali postupně zvykat, protože si myslím, že u klasického beauty blogu (který u mě zatím není kosmetikou až tak rozšířený) jsou recenze tradicí. A tak doufám, že vás tímto neomrzím. I tak se ale těště na články z mého života nebo na úvahy, které mě z ničeho nic napadnou. No a samozřejmě že i na videa, která začnu točit v průběhu příštího týdne. :)

Dnes jsem se rozhodla zrecenzovat 100ml čístící peeling od Eucerinu, který jsem dostala asi před půl rokem příležitostně od jednoho nejmenovaného serveru. Předem bych chtěla říct, že tento peeling seženete za asi 200,-Kč v jakékoliv dobré lékarně či v drogerii.

Základem peelingu jsou maličké mikročátečky, které pomohou zbavit vaší pleti přebytečných odumřelých kožních buněk, které se na pleti mohou vyskytnout třeba po akné či jiných zrádných pupíncích. V tomto peelingu se nachází dva typy mikročásteček. Tím prvním typem jsou modré mikročástečky, které mají vyčistit nečistoty a výše zmíněné odumřelé kožní buňky. Druhým typem jsou zelené mikročástečky, které uvolňují ucpané póry a čistí pleť do hloubky. Po čištení pleti peelingem by měla být pleť krásně hebká na dotek a vyčištěná.

Tento peeling byl mým prvním peelingem vůbec a byla jsem velmi mile překvapená, když mě začala pleť bolet kvůli velkým mikročástečkám, na které jsem si postupem času zvykla. Je těžké tento peeling hodnotit, když je to vlastně jediný peeling, se kterým mám zkušenost, ale pokud bych vám měla říct, jestli peeling splňuje to, co je v popisu dáno, tak vám řeknu, že ano. A to na jedničku s hvězdičkou.

Peeling nanáším max. 2x týdně, jelikož mám celkem citlivou pleť a na akné by se moc často peeling nanášet neměl. Nanáším si jej vždy na navlhčenou pleť, chvilku ho nechám na ní působit a následně ho důkladně smeju vlažnou vodou. Pleť je po něm doopravdy vyčištěná a zbavená všech odumřelých buněk. Po peelingu nanáším pro zklidnění pleti denní krém.

Za mě rozhodně 1*, snad jen ta parfemace by mohla být přitažlivější. :)
Shrnutí: + splňuje to, co je v popisu dáno
+ dostupnost
- cena
- parfemace


Zdroj obrázku: ZDE

RECENZE - lak na nehty Catrice

14. května 2013 v 21:19 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Dnešní článek bych ráda věnovala recenzi mému novému laku na nehty od kosmetiky Catrice. Kosmetika Catrice je opět volně prodejná v obchodě D&M a Rossman. Cena laku se pohybuje okolo 75,-Kč, což si myslím, že za tak skvělý lak cena rozhodně není vysoká.

Po zkoušce laku se rázem stal mým nejoblíbenějším. Když jsem si v obchodě lak na nehty vybírala, má představa byla jasná - lak hnědých odstínů s dlouhou výdrží a skvělou pigmentací (viditelností barvy). Nakonec jsem si vybrala právě onu kosmetiku Catrice a lak v odstínu 640 Grey's Kelly. Jelikož jsem s kosmetikou Catrice dříve něměla žádnou zkušenost, bála jsem se toho, jaký lak nakonec bude. Po zkoušce laku se kosmetika Catrice a samotný lak staly mými nejoblíbenějšími.

Lak na nehty by měl splňovat čtyři základní požadavky - dobrou výdrž laku, dobrou pigmentaci barvy, krátkou dobu schnutí laku a dobrý štětec na nanášení. Když vám řeknu, že všechny tyto čtyři podmínky lak zvládá na výbornou, nebudete mi věřit. Naštěstí je to pravda a lak je snad ten nejlepší společník v kosmetice, jakého mám.

Nanášení se štětečkem je velmi jednoduché a práce s ním je ještě lehčí. Tento lak je skvělý pro začátečníky, kteří si nehty třeba nikdy nelakovali. I přes to, že jeho kartáček je širší se mi málokdy stane, že bych s nanášením měla problém. Lak je tedy v nanášení naprosto skvělý.

To samé je i s pigmentací. Viditelnost laku je skvělá. Častokrát se mi u laku povede, že musím nanést dvě nebo tři vrstvy náplně, abych docílila té barvy, která je v samotné nádobě. U tohoto laku tomu tak není. Stačí jedna vrstva a lak má barvu takovou, jakou si přeji. Což se také odráží na délce schnutí laku. Pokud si dám tři vrstvy, logicky lak bude schnout delší dobu, než když si vrstvu nanesu jednou. Lak zasychá asi patnáct minut, což je výborná doba schnutí. Já si lakuji nehty hlavně při sledování filmu, kdy nevykonávám jinou činnost, a tak nehrozí, že bych si lak nějak poničila. Lak vydrží na nehtech 2 dny, aniž by se jakkoliv poničil. Poté se barva začne sloupávat, což bývá u každého laku na nehty.

Shrnutí: + cena
+ výdrž
+ pigmentace
+ nanášení
+ doba schnutí


Vaše Miška

My daily rountine TAG - video

12. května 2013 v 12:40 | Miška |  My styl
Nápady na točení videí se mi hromadí a já jsem jednoho z nich využila. Rozhodla jsem se vám natočit TAG, ve kterém vám popíšu mojí ranní a večerní rutinu. Doufám, že se vám video bude líbit. :)


Vaše Miška

Recenze dubnového Ladyboxu

9. května 2013 v 15:21 | Miška
Minulý týden se mi do rukou dostala dubnová krabička krásy, tedy dubnový Ladybox. Abych se přiznala, nikdy jsem s touto krabičkou zkušenosti neměla, a tak jsem vůbec netušila, jak krabička vypadá a co mě v ní čeká. Velmi jsem se na ní těšila, jelikož mi v e-mailu bylo napovězeno, že mě čeká dekorativní kosmetika od MeMeMe cosmetics.
Po otevření krabice, do které byla menší krabička krásy zabalená, na mě vykoukla malá krabička s růžovým obalem. Abych řekla pravdu, čekala jsem, že krabička bude větší, tato malinká mi ale přišla velmi roztomilá. Když jsem vyjmula horní víko, vykoukl na mě růžovo-černý papír, který byl zapečetěný růžovou pečetí, na které byl vyražený znak Ladyboxu. Už teď jsem se nemohla dočkat všech těch produktů.


Classic daily diary

7. května 2013 v 21:40 | Miška |  My diary
Zdravím u dalšího deníčkového článku. Dnes jen krátce, informativně. V poslední době se blogu jakžtakž věnuju, ale mým úkolem je teď spíš napsat spousty článků na krásnou.cz a také do školního časopisu a slohovku na češtinu a... I když je toho dost, psaní mě baví, a tak mi nedělá tyto články psát. Ovšem co se týče blogu, nemám momentálně žádná určitá témata, a tak nejsou nápady a ani chuť vymýšlet něco nového. I tak si myslím, že se blogu celkem věnuji a i když to tak nevypadá, snažím se jej zdokonalovat více a více. Což mě navádí k velkém díky všem, kteří můj blog navštěvují. Včera to byl také měsíc, co mám počítadlo návštěv na blogu díky toplistu a možná, že se ještě dokonce května dostaneme na krásnou 1000. Jste úžasní a já vám za takové návštěvy moc děkuju. Je sice pravda, že 1000 je různých blogerů denní návštěvnost, ale já hold tak úspěšná nejsem.

Co se týče mého osobního života, pár změn se v něm vyskytlo. Řešily se různé trable s přítelem, které vám zde vážně vypisovat nechci, ale co vám mohu říct je to, že vše dopadlo na výbornou a já konečně dokážu kontrolovat své chování. Ve škole se napětí mezi lidmi, co se týče z mého pohledu, srovnalo a já si konečně nemusím lámat hlavu nad určitým lidmi, kteří mě doposud neskutečně štvali. S jednou spolužačkou jsem dokonce vše urovnala na pravou míru a mohu říct, že se dokonce těším na budoucí čtyři roky na střední, kde se spolu možná začnem bavit.

Když se nad tím tak zamýšlím, přijde mi celkem vtipné, jak píšu o tom, že možná budu s někým kámoška. Už bych totiž konečně chtěla přejít do toho stádia, kdy si své přátele nebudu vybírat, ale budu s nimi pouze zažívat vše dobré. Sednout si s nima u ohně a poklábosit a neřešit trable ve třídě, které se týkají hlavně pomluv. Což mi připomíná to neskutečné natěšení se na prázdniny, kdy sice nebudu moc s přítelem, ale na druhou stranu, když se párkrát uvidíme, budeme mít radost a oba se na sebe budeme těšit. Také se těším na sezení u ohně, které vždycky miluju, protože si přitom uvědomuju tu skvělou atmosféru mezi námi přáteli. Je sice pravda, že u ohně vždycky sedím s dospělými, ale pokud si s nima mám co říct snad více, než s lidmi v mém věku, není na tom nic špatného.

Asi minuý týden jsme s přítelem slavili 1. Máje klasickou pusou pod třešní. Naštěstí v našem městě máme celou třešňovou alej, a tak si nemusíme lámat hlavu s tím, kde třešeň sehnat. Po této "oslavě" jsme šli ven s takovou naší maličkatou partou. Snažíme se jí dát opět dohromady, ale když jsme na to pouze 4, jde to ztěžka. I tak do bylo docela fajn, vlastně ani moc ne. Málokdy jsme si něco řekli a... Prostě to chce zopakovat a tentokrát vážně u toho ohně. Při klábosení nám nesmělo chybět jídlo. :)

Ve škole je teď spousta akcí, které je potřeba už konečně uskutečnit. V pátek mě čekají opět závody, na které se celkem dost těším. Nikdy jsem neměla ráda dlouhé běhy ale od té doby, co běhám se na tu 800m trať na staďáku v N. Včelnici těším. Navíc si zase zajedu tak nějak do blízkosti milovaného Hradce, který bych taky chtěla v brzké době navštívit. Pak mě čeká čtyřboj, výlet se třídou, testování SCIO, různé exkurze a nakonec dovršení roku - tedy akademie. A pak to pojede dál i o prázdninách, což jsou převážně časté cesty do "velkoměsta" pro učebnice na střední. Ach jo, opět řeším detaily a to jsem myslela, že článek bude krátký.

Tak já raději končím a vy mi prosím držte palce v závodech. :) Mějte se krásně.

Jídlo, tedy spousta nezdravého jídlaaa. Fuj. Raději krkovičku nad ohněm. :)


Taková krásná vzpomínková koláž. Doufám, že příští rok se k tomu přidá další fotka. :)


Nevím, nepřišlo mi vhodné sem hodit normální fotku, a tak jsem sem dala takovou tu všední.:)

A taky trošku outfitu. M. měl radost, když viděl jeho bývalé triko taky ve všední dny a ne pouze jako triko na spaní.:)
Triko: airsoftmorava.cz, Mikča - Takko, Kalhoty - Takko


A i přes to, že mám toho ve škole i v osobním životě dost, jsem šťastná, více jak to, jo a taky jím ráda párky.:)

Vaše Miška. :-*

Přešlapy v mé kosmetické sbírce - video

5. května 2013 v 20:11 | Miška |  Tipy & rady, recenze
V poslední době se řeší témata ohledně kopírování lidí. A proto vás už předem prosím, abyste mě nějakým způsobem neterorizovali za název videa. Ano, přešlapy je nápad GetTheLouk a já jsem se od ní nechala inspirovat, ale jak už říkám ve videu, ona video Objevy a přešlapy zveřejňuje každý měsíc, já jednou za bůh ví jakou dobu. Navíc dnes to budou pouho pouhé přešlapy, které jsem v kosmetické sbírce nastřádala za ten rok kupování různých produktů. Ať se vám video líbí. :)


Vaše Miška