Knihy přečtené za poslední dva měsíce

4. května 2013 v 13:27 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Zdravím vás po celkem delší době s novým článkem. Poslední měsíc zde byla várka hlavně různých videí, a tak jsem se díky spoustě volného času přemluvila k napsání nového článku, který se zde objeví již po druhý. Bude to opět várka dalších knih, které jsem přečetla za dva měsíce. (Článek o minulých knihách - http://mrsmishell.blog.cz/1303/knihy-prectene-za-posledniho-trictvrte-roku). Doufám, že se vám článek bude líbit a třeba vás budu inspirovat ke spoustě skvělých knih.
1. Motýlí křídla - Veronika Bicker
Tato kniha mě zavedla do celkem zajímavého příběhu, který se zdál být ze začátku celkem zamotaný. Bohužel jsem byla schopná také už na začátku předpovědět, jak kniha dopadne. Celý příběh se odehrával v duchu Thrilleru, tedy napívaného příběhu, který se týkal vraždy Eleniny sestry Laury. O rok později se na stejném místě nalezla další mrtvá holka. Elena doposud nevěděla, jak její sestra zemřela a nesla se v domění, že její úmrtí bylo způsobeno pohou nehodou. Bohužel se jednalo o vraždu, kterou zavinila parta, se kterou se Elena dostala do styku. Více vám nenapovím a pokud jste v mé blízkosti, můžete si knihu ode mě půjčit a nebo si jí zakoupit. Tato kniha je od nakladatelství Fragment, které je snad nejznámější ze všech. Má měkké desky a A5 formát.2. Ledové Oči - Katrin Stehle
Další kniha od nakladatelství Fragment vás zavede do velmi napívaného příběhu. Tato kniha mě upoutala natolik, že jsem ji přečetla za cca 2 dny. Celý příběh se odehrával v Německu a na začátku se Kira potkala se svým vysněným princem v Berlíně. Celý vztah se krásně vyvinul hlavně díky tomu, že měl kluk, kterého potkala, tedy Gunnar stejné vlastnosti a zájmy jako Kira. Jejím kamarádkám to přišlo roztomilé, ovšem její nejlepší kamarádka rozslouskla ten pravý oříšek - Gunnar byl psychopat, který Kiře dával do pití drogy a pak jí pohlavně zneužíval. Asi proto je kniha od patnácti let. Celý závěr naprosto předčil má očekávání a já s vystrašenýma očima zavřela knihu plnou nepříjemných chvil.3. Lovkyně snů (Osudové rozhodnutí) - Lisa McMann
Celkem poutavá a velmi zajímavá kniha se týká zajímavé vlastnosti, kterou by nechtěl mít asi nikdo z nás. Mladá Jannie, která miluje svého přítele Cabela, se připravuje na svojí budoucí životní změnu - ztratí zrak. Příčina této ztráty je jedna jediná - Jannie je totiž lapačkou snů, což znamená, že když se dostane do místnosti, kde lidé spí, je schopná jejich sny prožívat. Jannie má bohužel matku alkoholičku a když jednoho dne její matka odjede do nemocnice, Jannie bude muset jet za ní. Jannie zjistí, že se ale nestalo nic s její matkou, ale s jejím otcem, kterého Jannie viděla poprvé v životě. Její otec bydlí na samotě v lese, kde sídlí v jeho malé chatičce a věnuje se prodávání různých věcí přes jeho eshop, který je velmi úspěšný. Její otec ale bohužel zemře a Jannie se bude muset rozhodnout pro svoji budoucnost. Jak se nakonec rozhodne a o čem se vlastně bude rozhodovat se dozvíte v této knize, opět od nakladatelství Fragment.


Zasvěcená - Cynithia Handová
Pokračování mé velmi oblíbené knihy Nadpozemská nese nový název - Zasvěcená. Celá tato kniha, či celý tento díl se nese v duchu smutku, kdy Claře, tedy hlavní hrdince, zemře její milovaná osoba. Tuto strašnou událost pozná ze svých častých vizí, které se jí opět navrátily. Tentokrát ale Clara nemá splnit žádné poslání. Co mi na této knize vadilo bylo časté připomínání událostí z prvního dílu. Samozřejmě to chápu, protože ten, kdo si koupí rovnou druhý díl, musí vědět, co se v prvním díle stalo, ale pro nás, čestné čtenáře, je to spíše otravné. Navíc, tato kniha byla první knihou, u které mi ukápla slza!


Rezistence a Divergence - Veronice Rothová
Tyto dvě knihy jsem se rozhodla spojit do jednoho odstavce. Divergence je první díl, ve kterém se Beatrice musí rozhodnout pro svojí budocnost. Musí se totiž rozhodnout pro jednu z pěti frakcí - Mírumilovnost, Odevzdanost, Neohroženost a Upřímnost. Beatrice se rozhodne pr neohroženost, ve které potká velmi příjemného chlapce - Čtyřku. Celý příběh je velmi napívaný a druhý díl Rezistence je příjemným pokračováním, ve kterém Tris bojuje za svojí frakci.


Jak zabít milionáře - Nancy Martin
Myslím si, že bude lepší, když vám ukážu kousek úvodního textu samotné recenze této knihy, kterou také můžete najít na krásné.cz - Nikdy jsem nevěděla, že budu mít takovou radost z detektivky, která se mi dostala do rukou. Dnešní recenze se bude týkat knihy s názvem "Jak zabít milionáře", která je napsána výbornou spisovatelkou Nancy Martin. Jako vždy mě na této knize nejvíce upoutal obal, avšak název této knihy mi zůstal záhadou. Byla jsem celkem zmatená, o jaký žánr se bude jednat, až jsem narazila na horní lištu, ve které byl popisek "Stylová detektivka". Ani nevím proč, ale hned po objevení tohoto 196 stránkového svazku, jsem se pustila do čtení. Po týdnu, kdy jsem knihu zavřela s naprostým úžasem, jsem se divila tomu, že jsem dokázala detektivku přečíst.


Temná Akademie (Spoutání) - Gabriella Poole
Skvělá kniha, která se odehrává na Akademii v New Yorku. Ani popravdě nevím, proč píšu skvělá, když mě bavila asi nejmíň ze všech. Cassie po tom, co je přijatá mezi Vyvolené získá velmi divné schopnosti. Bude schopná kvůli své naštvanosti např. roztavit kov či se poprat s dívkou uprostřed konzertu. Nakonec bude poslána k Radě, kde si o jejích schopnostech popovídají. Je to velmi divná kniha a rozhodně si druhý díl kupovat nebudu.

Vaše Miška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 4. května 2013 v 13:39 | Reagovat

Divergence je perfektní, chystám se na druhý díl :)

P.S: Kde jsi sehnala to pozadí na blog? Potřebovala bych nějaké podobné :)

2 Naty Naty | Web | 4. května 2013 v 14:12 | Reagovat

Jéé..tak vidím, že už je pokračování od Nadpozemské. Musím si ho koupit..:))

3 Miška Miška | Web | 4. května 2013 v 20:19 | Reagovat

[1]: Ano, Rezistenci ti doporučuji.:) Klasika - google - space.:)

[2]: Je to výborný díl stejně jako ten první! :)

4 Bekky Bekky | Web | 5. května 2013 v 18:35 | Reagovat

Žádnou z těch knih jsem nečetla, i když mám tři z nich doma, nějak mě nechytly, mám jiný vkus :-) Udivuje mě kolik toho za dva měsíce stihneš přečíst, já tak maximálně tři-čtyři knihy, víc toho nestíhám..

5 Miška Miška | Web | 5. května 2013 v 20:13 | Reagovat

[4]: Já jsem dřív nečetla vůbec, proto teď čtu hodně. Chci si nahnat hlavně slovní zásobu a navíc mě to tak nějak doplňuje. Také mám alespoň vystaráno o zábavu a neotravuju smskami přítele.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama