Červenec 2013

Nákupy za červenec - video!

30. července 2013 v 13:01 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Nákupy, nákupy a zase jenom nákupy! :D Nevím, kdy se ze mě stane shopaholik ale doufám, že to ještě nějakou tu dobu bude trvat. Video jsem na youtube přidala, je to asi týden, a ti, co mě odebírají o něm rozhodně vědí už dlouho. Já jsem zde na blogu ovšem měla spoustu článků "na frontě" a toto video se sem dostalo až po nějaké té době, tak se prosím nezlobte. Doufám, že se vám mé nakupováníčko bude líbit. :)


ÁR JŮ FAKINK KIDIN MÍ NÁHLEDE?

OOTD - pink & blue day

28. července 2013 v 9:00 | Miška |  My styl
Ahoj, zdravím vás s mým dalším outfitovým článkem! Ještě než začnu bych chtěla poděkovat jedné paní, slečně, dámě, která mi umožnila svůj minulý rozhovorový článek s mojí kamarádkou nominovat na "Nejlepší článek na téma týdne". Tím, že jsem tento článek zveřejnila se mi v ten den také navýšila návštěvnost, takže moc děkuji! :)

Teď už jdeme na outfit, který jsem na sobě měla v den velkých nákupů, tedy v Budějovicích s mojí kámarádkou M.! Už jste jej viděli, ale podrobné info vám napíšu až teď. Tak tedy.Volila jsem jednoduché oblečení, které bude zároveň pro takové "vedráky" pohodlné a dobře nositelné.
Tílko pod mini trikem - Takko, triko - GATE, kraťasy - New Yorker, balerínky - Deichmann, Kabela - tržnice.Doplňky pro tento outfit byly jasné. Náhrdelník koupený v Croop-townu ladil nejen k triku, ale také k mým nehtům.
A naposledy jedna vlaková s M., kde vypadám, jak kdybych sotva vylezla z 5. třídy. :)
Vaše Miška

ROZHOVOR - "Vážila jsem 30 kg!"

26. července 2013 v 11:57 | Miška
Rozhovor můžete najít i ZDE.


"Člověk pro své tělo udělá cokoliv." A právě to si řekla i má velmi dobrá kamarádka Klára, která se díky svým kámoškám rozhodla, že začne držet dietu. Bohužel to došlo do fáze, kdy se z diety vyklubala mentální anorexie. Abych tento článek trochu okořenila, rozhodla jsem se, že vám s mojí kamarádkou zpracuji rozhovor. Doufám, že se bude líbit.

1. Jak jsi vastně k anorexii přišla? Bylo to kvůli někomu jinému nebo ses pro to rozhodla sama?
Přišla jsem k tomu v podstatě nešťastnou náhodou a to už v šesté třídě, kdy jsem přestupovala na novou školu. Chtěla jsem se chytit nového kolektivu, což se dá říct, že se mi povedlo. Kamarádky tenkrát už takhle mladé začaly řešit diety, jak zhubnout apod., jedna z nich měla dokonce předepsanou redukční dietu od doktorky, tudíž nam všem šla touto dietou příkladem. Je zajímavé, že tenkrát jsem se diety chytila jenom já kvůli tomu, že jsem se chtěla cítit obdivovanější. Takže jsem vlastně zhubla kvůli někomu jinému.

2. Jaké byly první příznaky anorexie?
Na to, že trpím anorexií, přišla máma. Když měla podezření, že se nechovám normálně a vzhledově nevypadám dobře, začala si na internetu pročítat příznaky této nemoci, bohužel vše naprosto souhlasilo. Většinu času jsem chtěla trávit sama, byla jsem uzavřená sama do sebe a jediné nad čím jsem přemýšlela bylo, kolik co má kalorií a kolik kalorií musím ještě spálit nekonečným a unavujícím cvičením. Ztratila jsem zájem o všechno - o kamarády, o rodinu... Na všechny jsem byla drzá a nepříjemná. Postupem času mi začaly padat i vlasy a přestaly se mi pořádně dokrvovat konečky prstů, vypadala jsem jako chodící kostra potažená kůží. Také jsem dlouho nedostávala menstruaci, kterou bych už dostat měla. Bez přestání mi v hlavě našeptával nějaký hlas, co smím a nesmím dělat. Bylo strašně těžké proti anorexii bojovat.

3. Tušila jsi, že jsi anorexii podlehla nebo jsi to zjistila až v nemocnici?
Jak už jsem řekla, přišla na to máma, ještě před mým nástupem do nemocnice. Já osobně bych si tenkrát nikdy nepřipustila, že trpím mentální anorexií. Byla jsem na 100% přesvědčená, že jsem v pořádku. Později nám vše potvrdila moje obvodní lékařka, když viděla, že jsem vyhublá a můj BMI zasahuje do brutální podváhy.

4. Jak dlouho jsi byla v nemocnici a jak probíhala léčba?
Celkem jsem strávila v nemocnici něco přes 2 měsíce. Když se na to podívám zpátky, nechápu, jak jsem tam mohla vydržet, ještě když jsem byla mladší. Byl tam např. zákaz návštěv rodičů a kamarádů, kromě vyhrazených dnů, kdy jsem s nimi mohla trávit alespoň pár hodin odpoledne a to na zahradě nemocnice. Při určeném nabrání váhy jsem potom mohla dokonce na víkend domů, to pro mě byla taková zkouška. V té době jsem bojovala jen sama za sebe. V nemocnici nám zabavili mobily, dále byly nekonečné kontroly a vyhrazené hodiny a čas na jídlo... To vše mě také vyčerpávalo. Léčba v nemocnici byla jenom o tom, nabrat tolik kg, kolik určí tvůj ošetřující lékař a dodržovat všechna pravidla, která platí pro anorektičky, které jsou hospitalizované. Tzn. dodržovat klid, nekonat žádný pohyb (to až při dosazení určené váhy), snězení všeho, co ti připraví, pravidelné konzultace apod.

5. Chtěla ses anorexie při léčbě zbavit nebo jsi v ní chtěla nadále pokračovat?
Nejdřív pokračovat. Je to zvláštní, ale je to tak. Za každou cenu jsem nechtěla přibrat, zdálo se mi, že to nepotřebuji. Nechtěla jsem si připustit, že musím léčbu podstoupit, tudíž jsem v anorexii chtěla pokračovat. Čím více ale jsem pak váhu nabírala, tím více jsem na tom byla i psychicky líp a začínala jsem mít předpoklady k alespoň částečnému uzdravení. Nakonec jsem určitě toužila po tom, se jí zbavit. Což se asi po 3 letech povedlo, pořád bohužel ne úplně. Anorexie je dlouhodobá a těžká nemoc.

6. Jak na anorexii reagovali tví blízcí?
Rodina a blízcí známí si začali všímat, že se chovám divně. Ti, se kterými jsem se ale moc nebavila si všímali spíše mé ztráty na váze, která byla opravdu viditelná. Všichni měli samozřejme strach, ale radši nic nekomentovali, kromě rodiny. To mě vždycky strašně naštvalo!

7. Jaká byla tvá nejnižší váha?
Moje nejnižší váha byla asi 30 kg, celkem jsem zhubla kolem 12 kg. Není to až tak drastické, jak je u anorektiček vyhublých na kost známé, nikdy jsem na tom s váhou nebyla až tak špatně, spíš to bylo velmi vidět.

8. Co tvůj jídelníček? Omezovala jsi např. snídaně nebo jsi pouze snědla menší dávky?
Na jídle jsem si pořád ubírala, mamka si toho všimla ale docela brzy, jinak by to dopadlo o dost hůř. Nějaké jídlo jsem naschvál vždycky vynechala, ale když mě mamka začala trošku hlídat, dávala jsem si alespoň nějaký nízkokalorický jogurt, to mi stačilo jako normální snídaně. Došlo to až tak daleko, že jsem nesnědla ani bramborovou kaši, natož třeba kus rohlíku. K večeři jsem každý den měla trošku samotné krupicové kaše a i po té jsem měla výčitky svědomí, jak jsem toho snědla "moc".

9. Co ti anorexie dala a naopak vzala?
Anorexie mi maximálně dala nepříjemné zkušenosti s pobytem v nemocnici nebo s pocitem člověka, který se dostane na samé dno. Nedala mi v podstatě nic, za to co mi vzala? Například téměř celou 6. třídu, do které jsem skoro vůbec nechodila, díky pobytu v nemocnici. Tenkrát jsem si jako malá holka mohla hrát na hřišti s rodinou, s kamarády... Místo toho jsem se trápila jídlem v pražské nemocnici FM Motol. Kvůli řešení diet v šesté třídě jsem přestoupila na jinou školu a tudíž jsem ztratila spousty přátel v té minulé. Co mě ale asi nejvíce mrzí je to, co mi vzala v gymnastice. Sport, který miluji a nemohla jsem cvičit téměř rok, než jsem se dala alespoň částečně do pořádku. Rok je hodně, něco jsem zapomněla a ztratila kondici. Zkrátka je toho moc, co mi vzala a nikomu bych nikdy nepřála to, co jsem si prožila! Proto naprosto vážně a upřímně říkám: "Lepší být trošku při těle, než spadnout do anorexie!"
Toť byly zkušenosti mé kamarádky s mentální anorexií. A co mohu na závěř říct já? Nikdy není nic lepšího než žít život bez řešení kalorií a diet.

Dny utíkají jako voda. Jen utíkejte. FOTOČLÁNEK

24. července 2013 v 13:03 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Dny utíkají jako voda a já stále odpočítávám poslední měsíc a pár dní k němu, kdy zase půjdu do školy. Tentokrát do jiné školy, než jsem chodila doposud. A tak si tyto dny zkracuji výlety se ségrou a neteří, ale také stráveným časem s přítelem, kterého si vždy nesmírně vážím, protože se moc často nevídáme. Také více času věnuju kámošce, z čehož mám velkou radost. Ráda bych vám tedy ukázala, jak si já krátím čas letních prázdnin, které už chci, aby skončily.Přivezli nám poprvé kontejner. Téměř polovinu jsme zabrali naším sklepem. Na závěr se vše oslavilo Moravankou. Cígoši měli radost.Abeceda věcí, které nemusím

23. července 2013 v 9:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Rozhodla jsem se vám napsat pár faktů o mně, tentokrát podle abecedy. Snad se vám to bude líbit. :)

A - Anorexie. Dívek či chlapců, kteří anorexií trpí lituji, ovšem samotnou nemoc nemám ráda! Je to neskutečný zabiják i bez vlastních zkušeností.
B - Bordel. Ať už night klub, kterému se slangově říká "bordel" nebo bordel u mě v pokoji.
C - Cigarety. Není nic horšího než civět na lidi, kteří si tímto zabijákem ničí bezdůvodně zdraví. Může za to snad jen stres?
D - Domov. Miluji být s rodinou, ale ráda cestuju. Poznávat nová místa. Nerada sedím doma. Možná, že by to bylo jiné, kdybych bydlela jinde, než ve Vel.
E - Extáze. Opět nevyzkoušená, ovšem pro mě stále kravina, která může ohrožit život.
F - Fyzika. Ne, ne a ne! Nic pro mě a pro spoustu jiných lidí.
G - Grog. Fuj tajbl!
H - Hranice. Ano, buďto je to hranice spojující náš stát s Rakouskem, přes kterou jezdí "Rakušáci", a nebo hranice možností. Nesnáším omezení. Miluji volnost a nekonečno možností.
CH - Chlast. Smrad toho lihu, fuj.
I - Imaginárnost. Něco, co je neskutečné. Třeba síť při hře volejbalu, aneb tolik ztracených bodů pro náš tým!
J - Jelzin. Jednou ozkoušeno a hned si v mém srdci vybudoval nenávist.
K - Karneval. Prostě špatné vzpomínky.
L - Letadla. Nikdy jsem neletěla, ale je to velká pohybující věc, které se bojím!
M - Media. Iveta Bartošová, odletěla do Itálie. Šok! Iveta Bartošová, unesena v Itálii. Šok! Iveta Bartošová... Snad mě chápete!
N - Němčina! Němečtí občané, německý jazyk, Německo. To vše nenávidím!
O - Ostrost. Jak mám sníst ostrou/pálivou omáčku, když mi z toho furt tečou nudle?
P - Pavouci. Co jiného by sem dívka zařadila?
Q - Quelle. Tolik nehezkého oblečení.
R - Romy. Rasismus nerasismus, mohou za to špatné zkušenosti... Jen ty špatné.
S - Smrt. Hodněkrát jsem se setkala s úmrtími blízkých, nechci znovu.
T - TRUBKY!!!
U - Ukrajina. Včera známýmu málem vysklili vožralí Ukrajinci čelní sklo. Prej, že neměl troubit.
V - Velenice. Radši kulku do palice.
W - Western. Není nic horšího, než klasické westernovské písně a k tomu akce s pistolemi, klobouky a koňmi v hospodách!
X - Xoxo. Tak pitomý pozdrav.
Y - Yorkshire. Nemusím takové psíky.
Z - Zlost. Co horšího člověk může mít za vlastnost než pytel plný neposlušných nervíků?

Snad jste se o mně dozvěděli opět něco nového. Zajímavé, že při vymýšlení 50 faktů o mně mě tolik faktů nenapadlo. Tak snad příště. :)

Líčení je krásná věc! (Jak pro koho)

21. července 2013 v 20:08 | Miška |  Úvahy
Na světě jsou statisíce krásných dívek, kterým jejich krása nestačí, a tak mají nutnost tu přirozenou nádheru podpořit něčím, co odsuzuje spousta jiných dívek nebo kluků. Říká se tomu líčení. Tomu kouzlu, kterým téměř každá dívka začíná svůj den. I já. Každá dívka má svůj důvod k tomu, proč se líčí. Nanáší si make-up kvůli nedokonalé pleti? Konturuje si obličej kvůli nevýrazným rysům? Nebo pouze zkrášluje různými kouzelnými líčidli své oči, které probudí na svět díky zářivým odstítům? Důvodů je spousta a je dobré si ujasnit rozdíl mezi líčením se z určitého důvodu a líčením jen tak pro radost.

Tak jako se kluci odreagujou fotbalem se i my dívky dokážeme odreagovat líčením. Milujeme jemné tahy štětcem na oční stíny, kterými následně vykouzlíme nádhernou scénu v podobě letního, plážového líčení. Čatokrát ovšem většina nechápe to pravé kouzlo líčení, a tak tedy nás, spoustu dívek, ta většina odsoudí z toho, že se líčíme, protože si myslíme, že to potřebujeme. V tom je značný rozdíl! Myslíte si, že třeba různé "youtuberky", nebo-li dívky, které nám den co den přidávají na youtube tutorialy s líčením, mají nutnost se malovat? Ne, ony líčení se mají rády, a proto se tomu věnujou i po youtube.

Představte si takovou P!nk. Ano, je pravda, že v životě celebrit je to asi jiné. Celebrity nechtějí vylézt na červený koberec nenamalované, chtějí nějak vypadat. A proto si sednout na křeslo a vizážisti se o ně postarají. Celebrity mají důvod se zkrášlovat, a to je rozdíl oproti dívkám, které líčení prostě mají rády a obohatí si s ním den. Dívky, které se nebojí vylézt ven s rtěnkou neonkou a probudit šedi ulic. Chtějí dát veřejnosti najevo, že líčení je přeci jen kouzlo a ne pouhá fasáda, která by nám dívkám měla pomoci v tom, neukázat svoji pravou tvář.


Vždyť přeci líčení je krásná věc!HAUL [HM, Terranova, Gate] + What I got for brithday

19. července 2013 v 17:41 | Miška |  My styl
Nové video, které jste na mém chanelu Mrsmishell CZ ještě neviděli je tu! Doufám, že se vám mé nové věci koupené v Českých Budějovicích budou líbit, protože JÁ, z nich mám obrovskou radost! :)Vaše Miška

OOTD - romantic scene + video

16. července 2013 v 8:57 | Miška |  My styl
Zdravím. Z části zahřeším, z části ne. Je tu totiž videočlánkočlánek. Snad mě chápete. :) včera jsem využila super dne a natočila jedno outfitové video s kámoškou Madelain. Za to jí moc děkuju stejně jako za fotky a já moc doufám, že se vám outfit bude líbit. (Kde jsem kousky oblečení pořídila naleznete ve videu níže)

Zrodilo se i mé první outfitové video, takže jej berte s rezervou, stejně jako outfit. Nejsem moc fashion maniak, což se odráží i na mém stylu. Slibuji, že se budu zlepšovat a zlepšovat! :)


3 minute makeup challenge - video!

15. července 2013 v 11:05 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Ahoj ahoj ahoj, rovnou s novým videem. Vím, že je to neskutečný hřích, dávat na blog 2x za sebou videa, ale jinak to nejde. Momentálně spíše píšu články pro krásnou.cz a když ne to, tak čtu knihy na zrecenzování, a když né ani to, tak jsem někde pryč. Dnes po dlouhý době mám konečně volný den, tak se pokusím napsat co nejvíce článků půjde. Celkem mě těší, že na blog píšu i během prázdnin, přeci jen jsem se bála, že vám napíšu až někdy v září. No a teď už to video!
P.S. - omlouvám se za úděsnou kvalitu videa, ale bohužel jsem zapomněla kameru na mobilu nastavit do HD rozlišení. :-/
P.P.S. - líbí se vám nový design? Moc chci poděkovat mojí kámošce blogerce Majdě, která jej zhotovila. :)


Vaše Miška

37 faktů o mě TAG - video

12. července 2013 v 9:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Je tu další TAG, který jsem tak trochu nedodržela a sama si ho poupravila. Ono na tom ani tak moc nebylo co upravovat, ale místo 50 faktů jsem natočila pouhých 37. Je to z toho důvodu, že jsem potom už nemohla vůbec mluvit, a tak jsem byla ráda za těch 20 minutek, které jsem točení věnovala. Mluvit jsem nemohla kvůli umrtvené puse, ale to vše už se dozvíte ve videu.
Koukám, že začínám porušovat pravidlo nedělních videí a přidávám si je kdy chci. Ono je to stejnak jedno. :) Ať se vám líbí!Vaše Miška