Srpen 2013

Mé postřehy z rakouské drogerie D&M

30. srpna 2013 v 13:09 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Ahoj, jsem tu s jedním takovým vcelku zajímavým článkem, kterým jsou postřehy z drogerie. Rozhodně tento článek sem na blog nebudu přidávat pořád, možná, že tento jsem sem přidala poprvé a naposled. Když jsem byla s kámoškou obhlídnout nákupy a drogerii D&M v Rakousku, všimla jsem si celkem tří věcí, které upoutaly mou pozornost. Rozhodla jsem se vám s těmito třemi postřehy podělit a doufám, že vás zaujmou. (Promiňte mi kvalitu fotek, ale je to těžké to potají fotit). :)

1. postřeh - lesk na rty Shine Deluxe od Astore
Tento lesk mě na první pohed velmi zmátl. A ano, samozřejmě, že kvůli jeho vzhledu. Tento lesk má totiž hodně podobné "víčko" jako lak na rty od Rimmelu - Apocalips. Nevím, jestli jsou tyto lesky i u nás, samozřejmě sortiment rakouského D&M se značně líší od toho českého, takže opravdu nevím, jak tomu je u nás, každopádně nevím, kdo koho okopíroval nebo tato víčka byla udělána stejně schválně.


2. postřeh - limitka od Essence - Tribal Summer
Vůbec jsem si této limitky u nás v D&M nevšimla a v Rakousku mě hodně zaujala. Hlavně jejich krásná tvářenka. Samozřejmě jsem si nic kvůli nedostatku peněz a zákazu nakupování nekoupila, ale kdybych tu možnost si jí koupit měla, neváhala bych. Stojan s produkty z této limitky byl vcelku vybrakovaný, ale pár věcí jsem tam našla - sypké pigmenty, nějaká peříčka do vlasů, rtěnku, tvářenku, oční stíny a lesky na rty. Zaujala vás? Nebo už dávno v ČR byla a do Rakous se dostala až nyní?


3. postřeh - Rtěnky Heidi od Astor
Na blogu mylittleflyingworld.blogspot.com jsem narazila na recenzi těchto rtěnek od Heidi. Autorka blogu si je velmi chválila a poukázala na to, že i přes to, že je v ČR těchto odstínů pouze 5, dá se mezi nimi vybrat. No v Rakousku jich je tak trochu více, což mě velmi překvapilo. Pokud by měl někdo zájem, stačí říct a já nějaký odstín pošlu poštou. :)


Tak to jsou všechny mé dmkovské potřehy. Líbily se?

RECENZE - Flat top štětec PetraLovelyHair

27. srpna 2013 v 13:51 | Miška |  Tipy & rady, recenze
V minulém článku jste mohli naleznout recenzi malého pomocníka do kabelky - kabuki štětce PetraLovelyHair. Dnes udělám recenzi na druhý štětec, který Petra má, a to na štětec Flat top štětec.Tento větší pomocník nejvíce poslouží hlavně při nanášení tekutého make-upu, bb krému, tónovacího krému apod. Také je s ním možné nanášet pudr, tvářenku a bronzer. Já jej používám na tónovák a tvářenku, jelikož na bronzer mi přijde, že má špatný tvar a pudr bych s ním nanášela 2 hodiny (V tom se mi zase zavděčí malý kabuki, který má rozsah štětin mnohem větší). Stejně jako malý pomocník i tento je složený ze syntetických štětin, které jsou zabarvené do takové staro-růžové a černé barvy. Mě osobně se vcelku líbí, ale po nanášení make-upu jsou samozřejmě hnědé, což už tak přitažlivé není.Abychom se nezadrhávali pouze u vzhledu štětce, vrhneme se také na jeho "funkčnost". Tento větší štětec je naprosto super. Mě amatérce se s ním pracuje velmi dobře a mohu vám jej hlavně na tekuté přípravky velmi doporučit! Jeho štětiny totiž kladou na pokožku velký odpor, a tak se s ním make-up skvěle zapracovává do pleti a vytvoří na pleti krásné krytí a profesionální vzhled.


Díky jeho velké rukojeti ze dřeva se mi s ním pracuje mnohem lépe, než s malinkým kabuki. Jeho štětiny jsou možná trochu méně hebké, ale i tak je to úžasné pohlazení po tvářích. Kupovala jsem ho za úžasných 200 korun ve slevě, nebo spíše takové letní akci, která už bohužel na serveru lovelyhair.cz není. Myslím si, že ti, kteří byli pozorní, tuto akci rozhodně neprošvihli a koupili si tohoto většího miláčka!

Já jsem z něj naprosto unešená a i přesto, že pro tento štětec nemám porovnání, jelikož je to můj první štětec na make-up, musím říct, že je to ten nejlepší štětec, který jsem kdy vůbec měla. Jak říká Peťa "Za mě palec nahoru" pro tento suprácký, spolehlivý a na pohled luxusní štětec!
Hodnocení 5 hvězdiček z pěti!

RECENZE - Small kabuki štětec PetraLovelyHair

25. srpna 2013 v 11:04 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Již dlouho přemýšlím nad tím, že sepíšu podrobnou recenzu dvou štětců, které navrhla má nejoblíbenější blogerka a youtuberka - PetraLovelyHair. Peťa má prozatím navrhnuté dva štětce, a to Flat kabuki štětec a kabuki štětec do kabelky. Oba štětce jsou ze syntetických štětin a tudíž slibují hebké pomazlení, přesně jak popsala Peťa na papírku, který byl přiložený ke štětcům v balíčku. Spolu s tímto papírkem mi přišla i Peti vyzitka a papír, na kterém je napsáno, jak štětec používat a z čeho je složený. Myslím si, že lepší služba už to být nemohla. :) Oba štětce mi přišly ve skvělém stavu ve větší obálce, na které bylo roztomilé razítko "Děkuji ti, Petra". Vrhnu se tedy na samotnou recenzi prvního štětce, tedy kabuki štětce do kabelky. (Recenzi flat kabuki štětce očekávejte v příštím článku).

Small Kabuki štětec PetraLovelyHair

Tento maličký štětec vhodný hlavně do kabelky mi přišel spolu s koženkovým pouzdrem, které je velmi praktické a štětci rozhodně nehrozí žádné poničení. Když jsem toto malé pouzdýrko otevřela, nemohla jsem uvěřit tomu, že štětce doukážou být i takto maličké. Jeho velikost mě tedy rozhodně zaujala jako první. Dále mě zaujala kvalitní, kovová rukojeť s roztomilým nápisem LovelyHair. Z rukojeti vyčnívala spousta chloupků, tedy syntetických štětin, které byly na omak naprosto jemné. Asi vám bude jasné, že dalších 15 minut jsem strávila mazlením se se štětcem. :-)

Tento štětec jsem zakupovala na eshopu lovelyhair.cz, za akční cenu, která byla pouze jeden den, a to na den dětí. Takže štětec mám vlastně už dva měsíce (To to utíká...) Koupila jsem jej tedy za 235,- Kč, což si myslím, že je trošičku moc, za takovýto pidimidi štětec. Samozřejmě takovou cenu respektuju, protože je štětec dle mého velmi,velmi kvalitní, a tak rozhodně proti ceně nemůžu nic namítat.

S tímto štětce se mi pracuje trošku hůře. Je vcelku těžké jej držet za tak malinkou rukojeť a nanášet s ním pudr po celém obličeji. Dál, co je trošku nepraktické, že je s ní vcelku těžké zapudrovat korektor pod očima. Díky velké hustotě štětin se mi s ní špatně zajíždí do menších míst na obličeji, ale je to kabuki štětec a s tímto jsem musela počítat. Co si ale nedokážu představit je nanášení tvářenky tímto štětcem. Zkoušela jsem to a nanesla jsem tvářenky opravdu minimum, jinak bych se asi bála případného vzhledu, viz Marfuša. :-)

Ze štětce mi zatím nevypadl snad ani jeden chloupek. Mýtí jeho štětin je jednoduché stejně jako u všech ostatních štětců, takže v tomto nevidím žádný problém.Tomuto štětci dávám 4 hvězdičky z pěti, což si myslím, že je vynikající hodnocení.


TAG - Jedno slovo

23. srpna 2013 v 23:04 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Znáte ten pocit, kdy nevíte, co dělat, a tak prostě brouzdáte po netu a najdete jeden super blog? Já takový pocit znám, dost často. Tentokrát jsem narazila na blog jedné super blogerky, který je plný super TAGů! A tak jsem se rozhodla, že jeden takový napíši. Dost mě pobavil jeho nápad, ještě jsem snad takový TAG (snad jen Abeceda věcí, které nemusím) neviděla, a tak jsem se jej rozhodla sepsat! Aneb, jaké slovo tě při těchto otázkách napadne jako první?

1. Tvoje vlasy? neumyté
2. Oblíbená věc? mobil
3. Sen z minulé noci? bouračka
4. Oblíbené pití? čaj
5. Vysněné auto? Giulietta
6. Místnost, ve které se nacházíš? pokoj
7. Tvůj strach? minimální
8. Co bys chtěla být za 10 let? redaktorka
9. S kým jsi strávila včerejší večer? Majda
10. Co nejsi? kreativní
11. Poslední, co jsi dělala? balzámovala
12. Co máš na sobě? triko
13. Tvoje oblíbená knížka? Zasvěcená
14. Poslední, co jsi jedla? hrozny
15. Tvůj život? Dokonalý
16. Tvoje nálada? unavená
17. Tvé léto? klasika
18. Kdy ses naposledy smála? navečer
19. Nejoblíbenější víkendová činnost? blogování
20. Tvůj počítač? zasekaný
21. Pivo? Blé
22. Zima? Grrr
23. Dovolená? nuda
24. Na tvé posteli? mikina
25. Láska? Michal
Je to takový rychlý, ale vcelku humorný článek, který by se hodil i jako sloupek do časopisu! :)

K neuvěření je tu opět deník!

23. srpna 2013 v 8:51 | Miška |  My diary
Budeme počítat, jak dlouho už tu nebyl deníček? No počítám, že alespoň měsíc nebo půl určitě. Tak já se to tedy pokusím napravit.


Znáte ten dobrý pocit, kdy se věnujete tomu, co už tři roky milujete a je to váš největší koníček? Já ano. Spoustu času trávím nad psaním článků, jak pro vás, tak pro krásnou.cz. Točím videa pro mé odběratele a sledovatele a makám na mé facebookové stránce. Snažím se vyhovět všem mým čtenářům, a tak dělám Giveaway. To vše mě strašně moc naplňuje a snažím se, abyste byli s mým blogem spokojení stejně jako já. Také se snažím, aby můj blog na první pohled působil jednodužše, ale elegantně. Za takový design chci poděkovat Majdě!


Když už jsme u toho trávení času u počítače, píšu si s mými budoucími spolužáky, které uvidím příští týden na našem předškolním srazu. Ještě štěstí, že tam mám kámošku, se kterou jsem se viděla už dříve. Moc se do školy na střední těším. Bude to něco úplně jiného a já už se nemůžu dočkat těch hodin strávených nad učebnicemi, stejně jako na základce. A ano, asi budu znít jako blázen, ale miluju, když se o něco snažím z plných sil a nenechávám to na ostatních!


Prázdniny si užívám snad co nejvíce to jde. Mezi tato užívání samozřejmě připočítávám i hodiny na PC a psaním článků. Také chodím ven s přáteli ze základky, kteří mě bohužel včera díky své nezdvořilosti pozdravit naštvali, a tak silně uvažuju nad tím, jestli se na ně příště nevyprdnu.


Také jezdím za M., který mě plně podporuje naprosto ve všem a já mu za to moc děkuju. Chodíme na letní kino, jezdíme na koupálka, jezdíme na motorce k jeho příbuzným (ne, M. ještě motorku nemá, za to jeho děda ano!), nakupujeme v obchodech (JÍDLO!), a plánujeme si další návštěvy. Příště přijede on za mnou a já se moc těším.


Během týdne, kdy jsem u M. byla jsem zjistila, že mi neskutečně chybí moje malá neteřinka. To se potvrdilo, když jsem za ní a za ségrou přišla hned po příjezdu a ona se na mě culila tím svým nádherným šibalským úsměvem. Bylo mi do breku z tak úžasného mimča, které se během týdne, kdy já jsem ve Vel. nebyla, naučilo stát!

No a nakonec se vám musím samozřejmě svěřit s tím, že mám nové učebnice, které budou sloužit jako pomocníci při střední. Takové ty sbírky z matiky, apod... Nad tím vším se budu snažit trávit co nejvíce času! Proč tomu tak je se dozvíte až se mi to něco opravdu povede!


Doufám, že jste s mojí aktivitou spokojení, stejně jako s mými články a videi! A pokud vám zde na blogu něco chybí, rozhodně mi napiště dolů do komentářů a já vám přání splním!
Také doufám, že jste si všimli mých nových a posledních pravidelných nákupů za měsíc srpen! Teď už na mém kanálu uvidíte jen spotřebováno, spoustu TAGŮ a radících videí! :)

Vaše Miška

První giveaway na tomto blogu! :)

21. srpna 2013 v 20:11 | Miška |  Úvahy
Ahoj! Strašně moc dlouho jsem přemýšlela nad tím, jak bych se mohla mým čtenářům blogu a sledovatelům youtube odvděčit za tak skvělé komentáře, odběry a hodnocení. Nakonec jsem se tedy odhodlala ke Giveaway.

V této Giveaway můžete vyhrát o 4 věcičky, a to o deodorant Adidas, řasenku Avon Super Shock, lak na nehty Stars Enamel v odstínu INTENSE CORAL a knihu Zasvěcená od Cynthie Handové!

Stačí pouze odpovědět pod tento článek do komentářů na soutěžní otázku, která zní:
Jaké video bylo poprvé točeno mým novým telefonem Sony Ericssonem xperia pro?

PROSÍM, PŘIPSAT KE KOMENTÁŘI I VÁŠ EMAIL! TI, KTEŘÍ NEPŘIPSALI EMAIL AUTOMATICKY MAŽU (NEPOČÍTAJÍ SE TI, CO JEJ DOPÍŠÍ DODATEČNĚ JAKO NOVÝ KOMENTÁŘ)

Soutěž bude ukončena v sobotu 31.8. 2013 a vyhlášení vítěze bude následující den zveřejněno zde na blogu, tedy v neděli 1.9. 2013.

Všem moc děkuji za návštěvnost, protože tím mě pousouváte o kus dál a já jsem vám za to vděčná! Díky vám mám to odhodlání točit, psát blog, psát pro krásnou.cz a do časopisu. Naplňuje mě to a tvoří to část mého života! Moc vám děkuju a doufám, že vám touto Giveaway dokáži, že si vaší návštěvnosti a sledovanosti velmi cením!

Vaše Miška!

Můj dlouhodobý boj s akné

20. srpna 2013 v 8:42 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Čti také ZDE.

Akné. Problém nejen slečen, ale i chlapců. Akné byl, je a bude také můj problém. A já ti dnes poradím, jak akné co nejlépe ošetřit nebo se mu vyvarovat. Vše je psané z mých vlastních zkušeností.

Akné jsem měla cca od 12 let, což je také věk kdy začínají dívky trápit ženské potíže. Díky těmto potížím se má pleť rázem přeměnila a já se den co den trápila nad pupínky, které nechtěly zmizet. Samozřejmě jsem byla menší, a tak jsem neměla tušení, jak se o pleť starat. Začínala jsem se také malovat, což ještě více zhoršilo stav mé pleti a po nalíčení jsem se vykašlala na nějaké odličování. Tudíž jsem asi 2 roky chodila spát neodlíčená. To mojí pleť zhoršilo nejvíc a já si uvědomila, že je čas s tímto problémem začít něco dělat.

Moje mamka také poznala, že má pleť není v pořádku, a tak vyhlédávala co nejlepší kosmetické, pečující produkty, které by mohly mojí pleť zachránit. Objednala tedy různé kosmetické výrobky od značky Garnier, které mojí pleť jakž takž ošetřily. Problém ovšem stále nebyl vyřešen.

Často se mi zbíhaly sliny a já nutně potřebovala jíst ty nejméně zdravé, ale chutné mlsky, které mojí pleť dostaly na úplné dno. Jedla jsem denně čokolády a zapíjela vše colou, do toho se přímíchaly brambůrky. Má pleť vypadala ještě hůř a začaly se mi vytvářet také černé tečky. Ty se tvořily hlavně z nečistot na mé pleti, které jsem nechávala plavat, a tak si užívaly, že mohou mé pleti škodit.

Postupem času jsem přišla na super zábavu do nudných chvilek, tedy na mačkání pupínků. I přes to, že jsem věděla, že je pupínek podkožní, jsem se snažila jej co nejvíce dostat ven. Potom jsem tedy chodila ven červená jako rajče. Začervenání pleti jsem se snažila nějakým způsobem zamaskovat, a tak jsem používala make-up, který jsem jak jinak, neodlíčila.

Když jsem začala sledovat kosmetické blogy, přišla jsem na spousty způsobů, jak akné ošetřit. Pamatuju si např. na nanášení pasty na pupínky před spaním. Druhý den jsem hodně trpěla, jelikož pasta z obličeje nešla sundat. Byla jsem zoufalá.

Když jsem věděla, že jinak než nakupováním pečující kosmetiky to nepůjde, jsem si vzala peníze a šla koupit různé odličovací ubrousky a čistící produkty. Také jsem si koupila různé peelingy a krémy, které mé akné ošetřily.

Postupem času, tedy po každodenním užívání těchto produktů, se má pleť KONEČNĚ zlepšila. Nejen, že jsem si přestala pupínky mačkat, ale také jsem přestala jíst čokoládu. Ta totiž nejčastěji způsobila akné, které mě trápilo dlouhou dobu. Dnes už vím, že nesmím vynechávat mé pravidelné ranní a večerní rutiny, které mojí pleť dopřávají maximální péči.

Na hrozné období akné mi zbyly nejen vzpomínky, ale také jizvy po různých pupínkách, které jsem v podobě strupů, po mačkání škrabala z pleti. Je hrozné, jakým způsobem jsem k péči přistupovala a dnes vím, že to je jen a jen moje chyba. Proto ti radím, abys tyto věci nedělala a nezanedbávala péči. Tvá pleť ti bude za ošetřování vděčná.
Vaše M.

Recenze knihy Zasvěcená od Cynthie Handové

15. srpna 2013 v 7:37 | Miška
Recenzi najdete také TADY.

"Ve snu cítím bolest. Proniká vším. Nesnesitelný zármutek mě dusí, vhání mi slzy do očí a tíží mě, když zvedám nohy a kráčím vysokou trávou". Koho by tato slova na zadní straně knihy nenalákala, na to si ji přečíst? Ani já jsem neodolala a sáhla jsem po ní v mé sbírce nových knih jako po první. Kniha Zasvěcená je druhý díl spisovatelky Cynithie Handové. O prvním díle, tedy o knize Nadpozemská, jsem vám již psala a sami víte, jak moc jsem byla spokojená. Bylo tomu tak i u tohoto velmi napínavého dílu.

Oba dva díly, tedy kniha Nadpozemská a Zasvěcená mají stejný žánr, fantasy a trochu román. Když se tyto dva žánry spojí, vznikne něco neobvyklého. Tím neobvyklým myslím knihu, od které se ne a ne odtrhnete. Já jsem ji třeba měla přečtenou za tři dny a spokojená s příběhem jsem ji zavřela. Vždyť přece příběhy s lidmi andělské krve musí vždy dopadnout dobře!

Bylo tomu tak i u tohoto dílu, kdy mladá Clara andělské krve opět mívala vize. Tentokrát často spatřovala vizi, která jí napovídala, že někdo z jejích blízkých brzy opustí svět. Tedy zemře. Clara v té době byla ve šťastném vztahu s Tuckem a právě o něm si myslela, že zemře. V této domněnce žila do té doby, než zjistila, jak se zhoršuje zdravotní stav její matky. Závěr si každý dokáže odhadnout sám. Kniha mě dokonce na tolik dojala, že se stala první knihou, u které jsem upustila pár kapek slz. Není divu, krásně napsaný příběh o tom, jak se Clara loučí s matkou, dojme každého.

Kniha má krásně zpracovaný obal, líbí se mi mnohem více, než ten předešlý, i když se liší jen barvou. Ovšem vazba knihy zůstala pořád stejná. Bohužel se mi postupem času, kdy jsem knihu četla, začal ohýbat hřbet a kniha začala ztrácet tvar. To ale nic nemění na skvělém příběhu knihy, ze kterého jsem doteď uchvácená.

Doufám, že jsem vás tímto navnadila na skvělou letní četbu, od které se odtrhne opravdu málokdo. Tak jak jsem vám doporučila knihu Nadpozemská vám doporučuji i knihu Zasvěcená.

OOTD - outfit do vedra a na Porcinkuli!

13. srpna 2013 v 13:39 | Miška |  My styl
Ahooj, zdravím vás s mým outfitem, který jsem sem na blog chtěla hodit už před dvěmi týdny, ale bohužel trvalo dlouho, než na něj přišla řada. Tentokrát to bude outfit focený přímo z Jindřichova Hradce, kam mimochodem opět v pátek jedu. V ten den byla Porcinkule (Hradecká pouť) a trhy. Strašně moc mě mrzí, že den předtím jsem neviděla Peťu z LovelyHair, která na této pouti byla také. Nevadí, snad budu mít to štěstí a potkám jí třeba někde v D&M! :D Volila jsem tedy velmi jednoduchý outfit, který byl hlavně do takových hork pohodlný. V ten den bylo neskutečné vedro a jediné, co nám jakž takž pomohlo, byla chlazená, točená kofola. Děkuji bohu za dolní náměstí! Teď už tedy outfit. :)
Tílko - Takko, Kraťásky - Takko, baleríny - Deichmann, kabela - Deichmann

Snad se vám líbí, Vaše Miška.

Změny na blogu! Kosmetika pryč!

11. srpna 2013 v 14:45 | Miška |  Úvahy
Ahoj. Dnes bych ráda pozdravila především slečny, jelikož hlavně ty často sledují kosmetické rubriky, které se zde na blogu nacházejí. Dnešní článek se bude týkat menších změn, které pro někoho budou možná smutnou zprávou.

V poslední době mě strašně trápí svědomí, že na blogu nejsou kvalitní články, ale pouze články poukazující na videa, která jsem vložila na youtube. Tato videa spousta lidí komentuje na youtube, ale na blogu si jich málokdo všimne. Proto bych ráda zde na blogu chtěla provést pár změn.

  • Přestanu psát články poukazující na videa na youtube. Přijde mi to zbytečné a nekvalitní, takové trochu odfláknuté. Zakládám si na tom, aby můj blog byl kvalitní, a proto bych si tyto články ráda odpustila. Videa tak budu přidávat pouze k článkům typu deníček, apod., kde na ně pouze upozorním.
  • Začnu více psát úvahy a deníčky. V poslední době je blog složený hlavně ze článků, jako je např. OOTD, článků poukazujících právě na videa. Pokusím se toto trochu omezit a začnu psát kvalitnější články, které budou sice delší, ale těm, kteří mě rádi čtou to doufám vadit nebude.
  • Omezení recenzí. Teď mám v plánu zde zveřejnit ještě dvě recenze, ale pak bych s jejich psaním ráda "sekla". Nebaví mě to a je spousty jiných blogu, které se tomuto tématu věnují. Kosmetika není můj život, můj život je psaní a pokud mě psaní recenzí nebaví, nebudu se tím zaobírat.

Nejsem žádný kosmetický mág a jsem spíše dívka, která miluje rozepisování se na blogu. Ráda píšu deníčky, miluju psaní úvah a rozhodně jsem taková ta dívka, která dělá strašně ráda chytrou a pomůže. Hlavní změnou tedy bude hlavně zrušení článků s videi a tak nějak i s recenzemi. Vím, že se tu recenze moc nevyskytují, ale i tak bych je postupem času ráda omezila.

Postupem času také uvidíte ráznější změny na youtube, natočím s nimi video. Tak uvidíte. ;)


P.S. - Viděli jste mojí novou Fanpage na facebooku? Byla bych ráda za každý like! :)

No a naposledy vás zde upozorním na mé čertsvě nové video. Ať se líbí. :)

Vaše Miška