Knihy přečtené za poslední 3 měsíce!

10. srpna 2013 v 8:00 | Miška |  Tipy & rady, recenze
Své chvilky, kdy se velmi nudím doplňuji četbou, kterou miluji a nedokážu si představit, že bych nečetla tak, jako před léty. Tentokrát tu mám seznam osmi knížek, které jsem za tři měsíce přečetla. Je to celkem bída, ale měla jsem knižní krizi a neměla jsem moc co číst. Naštěstí mě nejmenovaný server opět doplnil zásobami a já s radostí mohla zalehnout nad spoustou knih.


1. Nikdy neříkej navždy - Ali Cronin
Kniha přímo pro pubertální já s erotickým podtextem zaměřená na lásku, touhu a sex, přesně jak je na obálce níže uvedeno. Jedná se o mladou dívku, která během letních prázdnin zažije letní lásku, kterou bude kluk, takový ten "děvkař". Ona ovšem bude slepá a zamiluje se do něj aniž by viděla, že je jí nevěrný. Postupem času, kdy za ním pojede se to dozví a to přímo v Londýně, hlavním sídle Británie. Kniha se mi nelíbila. Ano, byla čtivá, ale to, jakým způsobem byla napsána, je spíše pro začátečníky s knihami. Nehledě na to, že mi připomněla jednu mojí bývalou kámošku.

2. Dohoda s ďáblem - Simona Ahrnstedt
Pravý opak amatérské knihy o lásce je tato kniha, opět plná vášně. Je to snad první román, který mě doopravdy bavil a jako mávnutím proutku jsem jej přečetla. Byla to neskutečně čtivá kniha o mladé Beatrice, která se zamilovala do bohatého pána jménem Seth. Když si B. chtěl se vzít, čekala ho nemilá zpráva. Více vám raději neprozradím, protože je to fantastická kniha, kterou se vyplatí si přečíst. Příběh je z roku 1880. Brzy na ní čekejte podrobnější recenzi!
3. Říše temnot - L.J. Smith
Tuto knihu si pamatuji jen namátkou, jelikož jsem jí četla jako první v tomto seznamu, někdy v květnu. Pokud se nemýlím, jedná se o dívku, která trpí rakovinou a jediná záchrana, která jí může pomoci je její kamarád upír. Je to kniha, která se rozhodně neřadí mezi mé oblíbené, upíři, o kterých je v dnešní době většina knih, mě už přestali bavit a spíše mě otravuje, že o nich opět musím číst.

4. Příběhy modelek - Iva Frühlingová
K tomuto odstavci jsem si pustila nádhernou píseň Věřím, ode výše zmíněné "spisovatelky", modelky a "zpěvačky" Ivy Frühlingové narozené v Litvínově. Tato zpěvačka se dostala až do Francie, kde se stala modelkou. Během těchto let získala spousty příběhů od různých modelek, které rozhodně nejsou příjemné. Stačilo mi si knihu přečíst jednou a už jsem si udělala o takové kariéře obrázek. Posuďte sami podle příběhů. Knihu jsem zakoupila v super akci za 75,- Kč.
5. Tanec stínů - Kalayna Price
Další kniha, která mě moc nebavila byla kniha Tanec stínů (přítel jí četl jako Kanec ve stínu). Tato kniha byla taková fantasy mísená se sci-fi. Bylo to vcelku zajímavé a naučné. Ovšem pro mě nudné. Nemám ráda jak sci-fi, tak fantasy a když se to spojí dohromady, vznikne pro mě něco strašně nudného. Raději si potrpím na knihy typu Dohoda s ďáblem. Recenzi na tuto knihu zde také najdete, podrobně popsanou později.

6. Zlomená srdce - Milena Moserová
Nejhorší kniha, kterou jsem kdy četla je právě tato za úžasných 15,-Kč. Kniha byla opravdu děsná, vůbec jsem se v ní nevyznala a příběhy byly více než zamotané. Ani pořádně nevím, co tím chtěl básník říct, ale pokud si to dobře pamatuju, jednalo se o žánr, který se jemně podobal sci-fi. Autorka píše z pohledu ženy, která vraždí, beze smyslu. Vůbec mě kniha nezaujala a nechápu, jak jí Albatros mohl vydat.
7. Level 26 - Anthony E. Zuiker
Pro mě naprostý bestseller je právě tato kniha, která je tím pravým sci-fi. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, byla neskutečně zajímavá, ovšem vraždy byly popsané velmi brutálně a častokrát se v knize vyskytovalo násilí. Prosím, nemyslete si, že jsem nějaká vražedkyně, ale pouze se mi líbil námět, příběh a hlavně styl, kterým byla kniha napsána. Ovšem co této knize musím vytknout jsou časté odkazy poukazující na stránky level26.com, kde jste mohli vidět různá videa. Šlo mi to na nervy. Stejně jako zabiják Skřípal.

8. Tajuplná zahrada - Amanda Quick
Další románo-sci-fi kniha je na světě. A opět mě vůbec nebavila. Nezáživný příběh. Více vám o tom neřeknu, protože si jí opravdu pamatuju jen matně, bohužel. Ovšem co vím je to, že chvilkami opět zazněl erotický podtext, který zacloumal s tématem celé knihy.

Recenze ZDE


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 12. srpna 2013 v 12:40 | Reagovat

Tu Level 26 mám doma, ale ještě jsem ji nečetla, snad se mi bude líbit. :-) Jinak přečetla jsi docela dost knížek!

2 Em Zet Em Zet | Web | 12. srpna 2013 v 12:43 | Reagovat

Jinak mě docela láká ta Dohoda s ďáblem. :-) Určitě se po ní podívám v knhovně! :D

3 Miška Miška | Web | 12. srpna 2013 v 14:53 | Reagovat

[1]: No, předem tě upozorňuju, že je to vážně brutál a já vydržím vše, ovšem při tomhle se i mě zvedal žaludek! :-D

[2]: Koukni, je to vážně nádhera! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama