Dopis neživé věci o prvním týdnu na nové škole

12. září 2013 v 6:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Chodím na novou školu a během minulého týdne nám byl zadán výborný úkol z češtiny - ze slohu. Měli jsme napsat dopis neživé věci, ve kterém budeme popisovat 1. týden školy (tedy v mém případě obchodní akademie). Myslím si, že se tímto vlastně i dozvíte můj názor na mojí současnou střední školu.

Můj milý deníčku,

den ode dne se mění lidem život a i já jsem byla jedním z nich. Nastoupila jsem do prvního ročníku obchodní akademie. Stejně jako spousta mých spolužáku, jsem ani já nepočítala s tím, že budu na obor, který se na této obchodní akademii nazývá ekonomické lyceum, přijata. I přes to jsem jednu ze dvou příhlášek věnovala právě onu oboru, který během minulého týdne předčil má očekávání.

Velkým problémem, díky kterému jsem neměla ráda základní školu, byl špatný kolektiv v mé třídě a nepříliš dobrý kontakt s učiteli. A proto jsem doufala, že bude obchodní akademie jednou z těch škol, která si zakládá na přátelství a důvěře mezi učitelem a žákem. Ovšem to, že potkám výborný třídní kolektiv jsem nečekala. Mínění, že se jako třída dokážeme dohodnout, ve mě ukotvilo hlavně díky tomu, že jsme se sešli ve skvělých patnácti lidech již před začátkem školního roku.

Již od prvního dne, kdy jsem přišla do naší kmenové třídy, jsem věděla, že mě čekají nádherné čtyři roky. Vím, že je nesmysl dělat ukvapené závěry po týdnu chození do školy, ale kdo by tomu nevěřil, když Tě hned první den pozdraví s úsměvem Paní třídní učitelka a spolužáci si s tebou rádi povídají?

Bohužel mě stále držela ve stresu má nastávající, první vyučování na této škole. Bála jsem se hlavně vstupních prověrek, jelikož na základní škole tomu tak bylo zvykem. Opět jsem byla velmi překvapena, a to hlavně spoustou profesorů, kteří nás místo věty "Vyndejte si papíry, je tu vstupní prověrka", přivítali se slovy "Tak jak se vám u nás líbí?". To vše mě naplnilo příjemnou domněnkou, že jsem si lepší školu už vybrat nemohla.


K tomuto slohu se suprově hodí i mé nové video! :)


Vaše Miška
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama