Když se kouzlo Vánoc vytratí při honbě za dárky

31. října 2013 v 6:00 | Miška |  Úvahy
Vánoce. Krásný čas plný rodinných setkání, která jsou plná kouzel díky dárkům, které jsou potěšením pro každého. Dárky, které jsou napsány na list přání a jsou splněny díky milým členům rodiny. Svíčky, ozdobičky, světýlka, stroměček, cukroví... Krásné dekorace, které nám připomenou to kouzlo opravdových vánoc, které jsou specifické svojí úžasnou vůní jablek a skořice.

Asi si o mě budete myslet, že jsem naprosto trhlá a nenormální, protože v listopadu píšu o kouzlu vánoc a milých přibuzných, kteří nám plní naše přání. No popravdě, je to ještě slabé oproti supermarketům, které již v září blázní s figurkami Mikulášů, čertů, andělů, ale také i figurek na vánoční stromečky. A schválně se přiznejte, kdo si nějakou vánoční věc v těchto poblázněných obchodních řetezcích koupil? Za chvíli budu jednou z vás, protože i na mě už přichází ta neskonalá chuť jít, a něco vánočního si koupit. Ještě, že mám své druhé milé já, které mi tichým hláskem napovídá, že bych mu připomínala jednu z těch poblázněných nakupujících, které se honí za těmi nejdražšími vánočními věcmi.

Dokonce se díky těmto obchodům na Vánoce těším. Dělá mi radost si vzpomenout na vánoční čas, který je dokonalý hlavně díky zimním radovánkám a teplu domova. Ráda si odpočinu u vánočních pohádek a ráda pojídám dobré cukroví od mé ségry, na jehož tvorbě jsem se také podílela.

I přes to mi ale přijde naprosto zbytečné dělat takové "halo" okolo jednoho štědrého večera. Navíc Vánoce jsou ještě spousty dní po Štědrém večeru, tak proč všude furt slyším to samé "já nemám dárky, nemůžu sehnat dárek pro ní, pro něj... Nevím co mu mám koupit". Proč se kvůli těmto věcem stresovat? Vždyť o tom přeci Vánoce vůbec nejsou, Vánoce mají své specifické kouzlo, kterým je rodina a společná setkání. Setkání, která se během celého roku nemohou kvůli nedostatku času uskutečnit. Setkání, která jsou plná smíchu a vzpomínek na staré časy. Setkání, při kterých se pojídají ty nejchutnější sladké laskominky. A setkání, při kterých se mimochodem rozdávají i dárky.

Dárky jsou ovšem pro mě na posledním místě. Samozřejmě ráda Vánoc tak trochu využiju a přeju si něco, co přes rok nedostanu. Ale i přes to mě naprosto vůbec nemrzí, když se mi má přání nesplní. Mrzí mě spíše to, že se vlastně sejdem v malinkém počtu lidí, protože mi v mém životě chybí už dva dědové a jedna babička. Jejich nepřítomnost mi Vánoce nedělá už tak kouzelné, avšak vím, že tu někde stále jsou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama