Žij se štěstím!

13. října 2013 v 17:22 | Miška |  krásná.cz
Článek také můžete najít ZDE.


Valná většina lidí se v dnešní době trápí všemi nepříjemnými věcmi, které se během jejich dlouhého dne, uskuteční. Mohou to být malé nehody, kdy jim na jejich oblíbený kousek oblečení, ukápne káva. Všechny tyto malé nehody vyvolávají v člověku špatnou náladu. Při první nehodě se tomu většinou zasmějou, ovšem při těch dalších si lidé začnou říkat, jak se jim nevede a jakou mají smůlu.

A proto při otázce "Jak se máš" tito lidé odpoví "Na nic.". Většinou ani pořádně neví, proč se vlastně takto mají, protože na ty malé nehody, které jim tuto náladu způsobily, během dne zapomenou. A tak přichází ta špatná nálada, kterou ovlivní své okolí. Častokrát tito nešťastní tvorové zapomenou na to, že se jim během dne stala třeba i nějaká pozitivní věc.

V naší společnosti si lidé rádi postěžují, a tak se nezaobírají třeba tím, že se na ně během dne příjemně usmál kolemjdoucí. Raději se zaobírají tím, že na ně byla prodavačka v obchodě nepříjemná. Pozitivní věci jdou rázem stranou a přebijou je ty negativní.

Proč si my, lidé ustavičně nešťastní, raději nezlepšíme den těmi pozitivnějšími událostmi nebo chvilkami, které v nás přitom mohou vyvolat tolik štěstí? Schválně se tě ptám, kdy naposledy jsi na otázku "Jak se máš" odpověděla "Skvěle, a ty?". Víš, život nikdy nebude jednoduchý. Pokud si jej alespoň trochu přeci jen zjednodušit chceš, nezaobírej se těmi malými strašáky v podobě nehod, které jsou k řešení naprosto zbytečné.

Raději se na ulici na každého usmívej a nekaž si náladu tím, že dotyčný ti úsměv neoplatil. Vždyť se přeci můžeš radovat i z toho, že jsi měli tu chuť a slušnost se usmát! I to je důvod ke štěstí. Takže neztrácej drahocenné vteřiny myšlením na negativa a raději si prodluž život radostí ze šťastných událostí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama