Důvěrou se nesmí plýtvat

4. listopadu 2013 v 6:00 | Miška |  Život obyčejné blogerky
Důvěra a otevřenost jsou naprosto odlišující se jevy, které k sobě nenavazují.


Přátelství je nádherná věc, která může trvat celý život nebo pouhý den. Je to vztah, který není jednoduché udržet. Když se s někým přátelíte, je důležité dodržovat určitá pravidla, která dokazují to nejpravější přátelství mezi dvěma lidmi.
Tím nejzákladnějším pravidlem, se kterým se v přátelství budete denně setkávat je důvěra.

Důvěra je slovo, které by se nemělo brát s lehkou váhou. Slovo, které znamená mnohem víc, než si nějací lidé myslí. Je to duševní činnost, která pomáhá udržet při životě ať už přátelský nebo partnerský vztah. Důvěrou by se nemělo plýtvat. A tak je důležité si jí vážit.

Víte, jsem tak trochu zvláštní člověk. Nedělá mi problém se seznámit s ostatními lidmi a mým nevětším problémem je obrovská otevřenost, která nikdy nepřinese nic dobrého. Je sice povzbudivé, že jsem pro některé obrovský extrovert, a tak na mě ostatní přihlíží s trochu větší "váhou", ale zároveň je to past, která může neskutečně zklamat.

Otevřenost a důvěra jsou totiž dvě naprosto rozlišná odvětví, která k sobě těžce navazují. Být extrovertem a důvěřovat lidem je velmi těžké. Obvlášť po špatných zkušenostech. Připadá vám totiž, že všichni lidé si to, co jim říkáte, nechají pro sebe. Věříte, že to bude vaše a jejich malé tajemství, které se ale postupem času může změnit v obrovské drbací téma.

Proto i já jsem se nesčetněkrát spálila o pocit důvěry k ostatním lidem. Je totiž zatím jen jeden člověk, který by nikdy neřekl nic, co by bylo moje a jeho tajemství. Je to můj přítel, který mi stále dokazuje, že mu můžu plně důvěřovat. Do tohoto článku ovšem nechci zatahovat partnerský vztah.

Chci se zmínit o mé současné kamarádce, se kterou jsem se několikrát dostala do konfliktu v podobě hádek a častokrát jsem se s ní dlouhou dobu nebavila. Tyto hádky ovšem nikdy nebyly způsobené z nedorozumnění týkajícího se důvěry. V posledních dnech, kdy se spolu hodně bavíme jsem zjistila, že se stává novým člověkem, kterému opravdu můžu důvěřovat. Je sice pravda, že jí zatím neříkám úplně vše, ale je opravdu málo věcí, které mám jen pro sebe. Kamarádka se jmenuje Míla a já doufám, že se stane první kamarádkou, které doopravdy budu moct důvěřovat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míla Míla | 4. listopadu 2013 v 18:04 | Reagovat

Miško... nemám slov.. skvělej článek a děkuju :3

2 Miška Miška | Web | 4. listopadu 2013 v 18:56 | Reagovat

[1]: Za to se neděkuje.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama