Rozhovor s přítelem - Airsoft

7. listopadu 2013 v 6:20 | Miška |  krásná.cz
Článek čtěte ZDE.

Na dívčích webech se vyskytují hlavně dívčí rady, tipy, články o kosmetice, o tom, jak vyřešit problémy... Málokdy se však na těchto webech vyskytují články jako je tento. Rozhodla jsem se, že vám díky mému přítelovi, přiblížím jednu velmi zábavnou, ovšem vcelku těžkou hru. Hra se nazývá airsoft a já pevně věřím, že některé z vás se vybaví, o jakou hru se jedná.

1. Pro začátek nám prosím vysvětli, co to vlastně airsoft je?
Airsoft původně vznikl jako konkurence paintballu. Jedná se v podstatě o hru založenou na stejném principu (střelba po protihráčích). V airsoftu se akorát používají zbraně na pohled shodné s originály, tudíž jsou nerozeznatelné od pravé zbraně. Na rozdíl od paintballu se v airsoftu užívají jako střelivo plastové kuličky o průměru 6mm.

2. Slyšela jsem, že se airsoft dělí na nějaké druhy, o jaké druhy se jedná?
Obyčejný airsoft, military airsoft a reenacting. Obyčejný airsoft se myslí hra, kde se jedná o klasické střílení (tým proti týmu). V military airsoftu se navíc používají i vojenské doplňky, vojenské typy her. Reenacting je kopírování pravých vojenských jednotek (USMC, AČR...).

3. Je potřeba mít na airsoft kromě zbraně i jinou výbavu?
Ano. Základními potřebami jsou ochranné brýle, lékarnička, pevná obuv a maskovací oděv. Dále závisí na každém jedinci, co si pořídí (Taktické doplňky - vesty, helmy, doplňky ke zbraním...).

4. S kolika lidmi je hra airsoftu nejideálnější?
Závisí na typu hry a prostorách ke hře. Může se hrát ve dvou, ale také i v počtu 3000 lidí (český a zároveň světový rekord).

5. Má airsoft nějaká pravidla nebo je to hra pouze o střílení na nepřátele?
Základními pravidly je hrát fair-play (přiznávat zásahy), nosit ochranné pomůcky a chovat se zodpovědně. Dále to opět závisí na domluvě a typu hry.

6. Jaké jsou typy airsoftových zbraní?
Airsoftové zbraně se dělí na tři kategorie - manualní, elektrické a plynové zbraně. Manuální zbraně - před každým výstřelem se musí ručně natáhnout, elektrické zbraně - zbraň natahuje elektromotor, plynové zbraně - zbraň pohání plyn.

7. Když potkávám malé chlapce s mikinami a plastovými zbraněmi střílející barevné kuličky, jedná se o hráče airsoftu?
Nikoliv. Dětem do rukou tyto zbraně nepatří, jelikož jsou prodejné od 18-ti let. Zacházet se zbraní by se mělo s rozumem, protože tyto zbraně mohou ublížit narozdíl od zbraní z vietnamské tržnice, které jsou běžně u těchto dětí k vidění.

8. Kde všude se dá airsoft hrát?
Na uzavřených hříštích nebo v lese, kam běžně nechodí veřejnost.

9. Můžu chodit na veřejnosti s odhalenou zbraní?
Ne, zbraně se musí nosit zakryté, jelikož jsou totožné s jejich ostrými předlohami. Každý by si tyto zbraně mohl splést s ostrými zbraněmi.

10. Existují i kamenné obchody, ve kterých se airsoftová výstroj a výzbroj pořídit nebo jsou pouze eshopy?
Existují i kamenné obchody. Např. lecjaký armyshop nebo specializovaný obchod s potřebami pro airsoft. Eshopů jsou samozřejmě spousty.

Já moc děkuji za rozhovor a doufám, že se i vám líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aimee Skellington Aimee Skellington | Web | 8. listopadu 2013 v 12:35 | Reagovat

Zajímavý blog :)
A já fandím spíš laser game než panitballu nebo airsoftu.. to moc bolí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama